OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

aky je to typ anteny

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #20 on: Jún 08, 2015, 05:33:52 ráno
Tiež myslím, že je to staršia TV yagi na III. pásmo - 175 - 224 MHz. Skladaný dipól s impedanciou 300 ohm.


Offline Honza BBystrica

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 29
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98NR
Odpovedať #21 on: Jún 08, 2015, 08:51:34 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
vyzera na TV antenu este za cias socializmu
TV anténa bola tá spodná to áno, tak prečo by niekto dával na chatu dve TV antény, keď tam bol len jeden TV. Tá spodná anténa mala aj koax potiahnutý až k TV, tá vrchná ho mala strihnuty hneď navrchu. Ale ak to je naozaj len TV anténa tak škoda, dúfal som, že by to mohlo byť +/- 145 MHz. Šlo by to nejak zmeniť predĺžením prvkov/ zmenou medzier/... ??


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #22 on: Jún 08, 2015, 09:44:45 ráno
To bude (bola) antena na STV . Ked chcel mat viac kanalov,dal tam to aktivne sito a prijimal az po 500 Mhz.
Ta antena sa da prerobit. Kedysi som z nej vymontoval prvky,boli to viacmenej skladacie anteny,prvky drzali len v plastovych zapadkach. Ked som to chcel prerobit na FRQ nizsie,par cm mi chybalo na predne direktory, zrejme bybsi musel este dovarit (?) kus rahna dopredu.
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline netron

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 68
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99PE
Odpovedať #23 on: Jún 08, 2015, 12:24:44 večer
Skôr mi to pripomína anténu na IV (470-606MHz) a V (606-862MHz) pásmo. (You are not allowed to view links. Register or Login)


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #24 on: Jún 08, 2015, 18:41:53 večer
jak Mailo vravi... my ich mame este na bytovke par kusov... to bolo na STV... taketo boli stare kanale... mozno sa mu to nescelo davat len dole...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #25 on: Október 08, 2015, 13:33:14 večer
Chlapci, neviete mi povedať čo je to za anténa? To vpravo nie som si istý či nieje nejaký bleskozvod, je to upevnené na lanách. 


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #26 on: Október 08, 2015, 18:16:41 večer
Nieje moc dobre vidiet čo to tam je, vyzerá to ako magirus a na nom natiahnuté invertované V alebo deltaloop na KV pásma. daj polohu kde si to fotil, možno tu odhalíme HAMáka a ten bude mat rovno na stránke popísané z čoho a na čo z HAMshacku vysiela. Btw, myslel som že Nokia lumia 603 lepšie fotí.  ;D


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #27 on: Október 08, 2015, 19:28:43 večer
Vďaka, hej pozerám magirus antenu na nete a môže to byť ono. Je to fotené na jednej z budov technickej univerzity v KE. Majú tam aj taký tanier a na nom napísané OM3KAG. Pozerám na ich stránke majú tam fotky ale nieje tam napísané o čo ide. Inak nevieš náhodou aj aká je tá anténa naľavo?

P.S - Do mobilu si trafil len ja mam nokiu 603 ešte so symbianom nie s WP (ale myslím že tam identický HW). 


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #28 on: Október 08, 2015, 19:39:10 večer
OM3KAG je volacia značka radioklubu Technickej Univerzity v KE a tie antény budú určite ich, tie vľavo sú smerovky na krátke vlny, na rôzne pásma. Vpravo bude ako písal Mravec asi invertované V anténa, čo je vlastne v strede napájaný dipól s ramenami sklonenými k zemi pod uhlom 90-110°.


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Október 08, 2015, 19:43:50 večer
Tá vrchná yagina by mohla byt na 6m pásmo a tie spodné na 10-15m možno až 20m a podla fotiek z ich klubu budú mat na tom magiruse otvorené sklonené dipóly na dalšie (asi) 4 KV pásma. Tipujem 40/60/80/160m.