Lokátor

Váš lokátor:   Proti lokátor:  QRB:    (km) Azimut:  (0°) | Lokátorova mapa sveta |

Nástroje

webmail quiz DOMOVSKÁ STRÁNKA HĽADAJ

Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

Shoutbox

Sorry, this shoutbox does not exist.

Online podpora

My status
"

* Počasie

DX spojenia

Čo sú to DX spojenia na CB ?

Autor Téma: DX spojenia na CB  (Prečítané 16926 krát)

Offline SK798

• Nováčik na portáli
  • *
  • Príspevkov: 12
  • Total likes: 6
  • ... CéBéčkár ako sa patrí. :)
    • Zobraziť profil
    • Slovak Paranormal Investigation Project
  • Lokátor: JN98CB
Re: DX spojenia na CB
« Odpoveď #90 napísaná: Máj 16, 2017, 00:40:28 am »
Používam normálne čínske RTL-SDR aj s upconverterom. Normálna kľúčenka je od tých 25 do 1700 mega. Toto moje je od 100k po 1,7G. Má dva RTL čipy. Samozrejme, že pod 25 MHz Direct sampling mod a random wire. U mňa je wire 86,5m skrz celý pozemok asi 6m nad zemou.
Mišo Ohaj - SK798 - JN98CB

Offline pugzley

• Senior portálu
  • Príspevkov: 218
  • Total likes: 56
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: JN88ME
« Odpoveď #91 napísaná: Máj 16, 2017, 13:55:43 pm »
Sme uz dost off topic, snad mi bude odpustene ;)

Ak mas upconvertor, tak asi direct sampling nepouzivas? Je to HW prerabka pre vyuzitie dalsieho vstupu na RTL cipe You are not allowed to view links. Register or Login
Verzia 3 z rtl-sdr.com to ma uz zabudovane, ale to co si dal na obrazku je upconvertor + rtl-sdr.
Tiez tam asi namas dva cipy ale prepinac ktori pripoji k RTL upconvertor alebo VHF/UHF vstup ;) You are not allowed to view links. Register or Login Aj ked u cinana nik nevie, cena cipu je par dolcov.

Pri tak "dlhej" antene by ti vyraznejsie k prijmu mohol pomoct preselektor, hlavne na 40m pasme, upconvertor a klucenka maju mizernu selektivitu a lahko sa to pretazi, RTL-SDR ma len 50dB rozsah min / max signalu, co spracuje, co je v CB preklade necelych 9S , teda pre pocuvanie signalu S1 siroko daleko okolo nesmie byt signal silnejsi ako S9, co na 40m vecer nehrozi :) (radia nad 7200k mavaju 9+40dB), co v preklade znamena, ze signaly pod S7 nepocut. Siroko daleko znamena radovo niekolko MHz pri pocuvani signalu sirokeho 3kHz ;) "Tracking" filtre v RTL-SDR su navrhnute pre DAB / TVB-T signal, ktory je niekolko MHz siroky.
Nieco jednoduche na vyrobu: You are not allowed to view links. Register or Login
Nieco s dobrymi parametrami: You are not allowed to view links. Register or Login , pri nahrade trimra za ladicak 20- 2x250pF to obsiahne 80, 60 aj 40m.
Skus a uvidis, ako SDR "ozije", hlavne vecer (ak uz take nemas).

Domam mam na hranie RTL-SDR V3, Airspy Mini (zaveseny na 1MF z Icom 7000) a aktualne sa rypem do SDR TRX  M0NKA. Rozbabranu mam aj SDR Lima, tam zapasim s potlacenim "zrkadiel".

Verejne mam spusteny 2m prijimac nad Slavinom: You are not allowed to view links. Register or Login
Info na: You are not allowed to view links. Register or Login

Taky web SDR sa da spravit aj pre CB pasmo, staci dobre QTH, antena, RTL-SDR klucenka za 20USD, Raspbery 3 za cca 50€, 5V 2A zdroj a konektivita ;)
Priklad: You are not allowed to view links. Register or Login

Nejako som sa rozpisal, snad niekomu info pomozu.
« Posledná úprava: Máj 16, 2017, 14:11:26 pm od pugzley »

Offline SK798

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraziť profil
« Odpoveď #92 napísaná: Máj 16, 2017, 19:21:15 pm »
Tak ja som ešte ťažký amatér. Ja sa s tým len hrám, skúmam a zoznamujem. Na to stačí aj to čo mám. Neskôr určite zainvestujem do niečoho poriadnejšieho a niečo vyskladám.  ;) Ja som chcel iba podotknúť, že na tých nižších frekvenciách sa tiež parádne DXuje. 

Offline janokorna

• Junior na portáli
  • **
  • Príspevkov: 50
  • Total likes: 15
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: JN99GJ
« Odpoveď #93 napísaná: Máj 17, 2017, 08:47:52 am »
male mile vcerajsie DX prekvapanie, z auta pri Cadci som pocul neakeho taliana na 77 za R4-5 a S 4-6. na reku skusim "brejk slovakia" a hned ma pustal. bol niekde z talianska, ale kedze moje zvysky anglictiny po 20 od skoly rokoch su ozaj len zvysky, tak sme toho moc nenakecali. pocul som aj toho druheho ale slabo, po cca 3 minutach sa v sume behom pol minuty do stratena stratili. ale ma prekvapilo ako cisto to slo........... .....len dufam ze neboli v kamione o 5 km predomnou ;D ;D ;D :P

Offline SK798

• Nováčik na portáli
  • *
    • Zobraziť profil
« Odpoveď #94 napísaná: Máj 17, 2017, 11:44:37 am »
Pobral som ich aj ja za R5 S7. Dlho kecali medzi sebou. :)

Offline Alan TT

• Senior portálu
  • Príspevkov: 218
  • Total likes: 27
  • Rock is back
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: JN88SI
« Odpoveď #95 napísaná: Máj 17, 2017, 12:10:50 pm »
Myslím, že to bolo tým, že včera bola dobrá sporadika Es, miestami až do 50MHz a smerom na juho-západ. Akurát som to včera večer pozeral.

Offline janokorna

• Junior na portáli
  • **
  • Príspevkov: 50
  • Total likes: 15
    • Zobraziť profil
  • Lokátor: JN99GJ
« Odpoveď #96 napísaná: Máj 17, 2017, 14:40:29 pm »
a mna si nebral????? ;D ;D ;D
srandujem,......

bolo to okolo 18 hodiny.
ta atmosfera hotovy vlnovod, keby sa dala este nasmerovat podla potreby, to by bolo fuuuuuuha