OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Kto kde kedy ide na kopec s PMR

Spojené udalosti

  • Kóta Dubovec PMR 16:00 - 17:30: Január 14, 2013

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #20 on: September 06, 2012, 16:50:52 večer
uz mam scelc otvoreny a slucham


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #21 on: September 06, 2012, 16:53:38 večer
vyborne! vie o tebe Ivan!


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #22 on: September 06, 2012, 16:58:46 večer
tak uz len nadviazat spojenie antena otocena a budem cakat na volanie ale aj ja  dam vyzvu kanal 1


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: September 06, 2012, 17:20:16 večer
skasal som na V ale nic tak presuvam antenu na H , budem to opakovat lebo pri zlej polarizacii je to hned cca - 15 dB


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #24 on: September 06, 2012, 20:00:27 večer
no prave som telefonoval hore na Lomnicak! kanal 1 - babysiterka -cez nu sa nedalo prekricat - ostatne kanaly plne poliakov ktory isli jeden cez druheho takze sme nemohli prerazit- cize to zhrniem velky mix vsetkeho!! prerazil Peter Roznava ktory bol v Poprade a pocul vyzvu Inak nikto zo Slovenska! Je mi to luto ze to nevyslo! Dakujem vsetkym co pocuvali a davali vyzvu! :'(


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #25 on: September 06, 2012, 20:24:15 večer
skoda ze si nemal moznost ist z nieco ineho alebo vyssim vykonom


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #26 on: September 07, 2012, 10:21:22 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
no prave som telefonoval hore na Lomnicak! kanal 1 - babysiterka -cez nu sa nedalo prekricat - ostatne kanaly plne poliakov ktory isli jeden cez druheho takze sme nemohli prerazit- cize to zhrniem velky mix vsetkeho!! prerazil Peter Roznava ktory bol v Poprade a pocul vyzvu Inak nikto zo Slovenska! Je mi to luto ze to nevyslo! Dakujem vsetkym co pocuvali a davali vyzvu! :'(

Mali sme moznost hodit na Lomnicak RPT, po simulacii pokrytia na 70cm  sme to ale rychlo zavrhli, Lomnicak je pre UHF tragedia. Pokrytie na zapad konci uz pri Vychodnej, na vychod pri Levoci, na Juh pri SNV a pasom Nizkych Tatier a Sl. Raja. Fliacky signalu su este medzi Plesivcom a Roznavou, okolo RS a LC, inak zabite a signal len na kopcoch a nie v obyvanych dolinach...
Ale zato by sme z Lomnicky pokryli polovicu Polska  ;) Lomnicak tak max na CB, vyssie je zbytocne nieco riesit, ak sa nepouzije smerovka a poriadne radio. Na PMR je ovela, ovela vhodnejsi Krivan pre spojenia po slovensku a do ciech... Ale ked si chcete pokecat s poliakmi, tak hor sa na lomnicku  :D
« Last Edit: September 07, 2012, 10:23:51 ráno od pugzley »


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #27 on: September 08, 2012, 18:09:54 večer
To niesu len simulacie a nahoda. Mam z lomnicaku presne rovnake skusenosti.
Na PMR je kazdy vysoky kopec hotovou tragediou.
Pocujes vsetko, co prava nechces...
Na ham bande o kus nizsie je situacia uplne ina, je tam disciplina, ale zas sirenie ma svoje zakonitosti.
Nasjt dobey kopec je umenie...
jednoduche cim vyysi-tym lepsi neplati doslova.
Takze skusajte a piste co pocujete a bol by v tom cert, keby se nenasli dobry kopec na PMRkovanie.


Jozef BA

  • Guest
Odpovedať #28 on: September 21, 2012, 10:38:18 ráno
Ak bude dobré počasie, tak 22.9. (sobota) budem niekde na kopci v Malej Fatre. Zoberiem hore PMR (ch.8, ch.1 (v závislosti od rušenia aj iné)). Ak sa bude dať, tak ešte upresním čas a kótu.


Jozef BA

  • Guest
Odpovedať #29 on: September 22, 2012, 09:34:50 ráno
Za cca 1,5 - 2 hod. budem vysielať (pmr) z vrchov malej fatry (Chleb, poludňový grúň)

Sumárum: podarilo sa spraviť jedno spojenie s Petrom Petřvaldom (nerozumel som dobre volačku, snáď je to správne, bol silný vietor na mojej aj jeho strane), ktorý vysielal z CZ-SK-PL pomedzia, čo dáva asi 40 km. Ďalšie spojenie bolo do Liesku - Orava, cca 49 km. Ináč samozrejme babysittery z celého okolia.
« Last Edit: September 25, 2012, 13:45:32 večer od Jozef BA »