OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

1/2 alebo 5/8

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #10 on: November 28, 2014, 15:09:30 večer
tak tak, tiaz som chcel napisat ze radsej polku, ale bol som si 100% isty ze Pugzley to napise aj s popisom preco 
CB všade tam, kde sa len dá


Offline fero

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 46
    • Karma: 8
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99JE
Odpovedať #11 on: November 28, 2014, 18:34:48 večer
Ono je treba rozlišovať čo anténa 5/8 a "5/8"je. Naschvál som to dal do úvodzoviek. Keď vidím, že niektorí výrobcovia uvádzajú ako anténu 5/8 dlhú 5m s kýptikom 0,5m ako protiváha v počte 3, alebo magnetka na auto "5/8", tak sa mi ježia chlpy na chrbte.


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: November 28, 2014, 23:06:48 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
pasmo je uz mimo povoleneho pasma pre vysielanie na slovensku

To my tu samozrejme všetci vieme lenže o tom sa tu nebavíme. Všetko je to (ako inak) rovina úvah. Kilová krabica QSLí s celého sveta čo mám v pivnici spred 10tich rokov ti to potvrdí.  ;D


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #13 on: November 29, 2014, 14:20:40 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Ono je treba rozlišovať čo anténa 5/8 a "5/8"je. Naschvál som to dal do úvodzoviek. Keď vidím, že niektorí výrobcovia uvádzajú ako anténu 5/8 dlhú 5m s kýptikom 0,5m ako protiváha v počte 3, alebo magnetka na auto "5/8", tak sa mi ježia chlpy na chrbte.
...reálna 5/8 na auto sa dá realizovať asi od pásma 2m v dĺžke žiariča asi 1,25m a vyššie pásma,
CB 5/8 by mala mať minimálne 4 a viac radiálov v dĺžke 1/4 teda +- 2,75m a žiarič by mal mať približne 6,6 - 6,8m
takže väčšina predávaných antén to asi nesplňuje...  ono tie radiály 2,75m je asi ťažké dať do vzduchu na anténu, tak sa predávajú skrátené, reálne by sa dali natiahnuť na zem nejakými vodičmi a 5/8 by sa umiestnila hneď od zeme, ale to chce trochu otvorený priestor..
chcel by som to raz vyskúšať, ako by to chodilo..