OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

CB Info Bratislava

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline adamico

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 5
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
on: December 25, 2013, 17:57:21 večer
Zdravím.

Chcem sa opýtať či si myslíte že má zmysel rozbiehať projekt CB Info tak ako to bolo kedysi v Čechách (teraz je nejako ticho), poprípade Poľsku. Začínam robiť na stránke, ktorá bude zameraná práve na "10. kanál" a teda snažiť sa nakaziť čo najviac vodičov výhodami vlastnenia CB stanice pokiaľ ide o dopravnú situáciu, policajné kontroly a radary.

Čo poviete na takýto nápad ? Samozrejme by sa musela nejako zaistiť inštalácia staníc a ladenie antén, preto píšem najprv sem, ale rozmyšlal som že by to jednoducho ladil mur.sk (robia to za nejakych 10€)


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #1 on: December 25, 2013, 18:23:21 večer
Toto tu uz bolo, pred troma rokama asi. A jak rychlo to zacali, tak rychlo skoncili, kvoli nezaujmu. V Cechach to este ako tak ide a v Polsku uz je to katastrofa. Ked pustim stanicu v Polsku, tak nepocujes nic, iba  ako po sebe hresia. Preto som prestal v PL pouzivat vysielacku. Na Slovesku, ked si pustis kanal 10, tak to je ties iba samy kkt a pi..   Takze, ked chces ist proti tomu a usmernit je, tak ti drzim palce.   


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: December 25, 2013, 20:41:37 večer
na 10 ke som denne zalezi na koho natrafis su aj aj ....


Offline adamico

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 5
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: December 25, 2013, 22:31:07 večer
Tak pol roka do zadu som mal stále 10ty kanál a priamo v Bratislave nič moc (scanner mam zapnuty stale), jedine na dialnici kamionisti a bola to komunikácia na úrovni musím povedať. No ono asi o nejakom usmerňovaní nemôže byt moc reč, lebo si to neviem živo predstaviť ale myslím si že by sa našlo aj dosť slušných ludí ktorí by hlásili aj relevantné informácie.
Nechápem moc tomu nezáujmu, pretože v poslednej dobe vídam stale viac a viac aut s cb anténami.
« Last Edit: December 25, 2013, 23:09:39 večer od adamico »


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: December 26, 2013, 09:48:22 ráno
To áno, len škoda že sú to poliaci. A ked je to rakúska značka tak je to poliak pracujúci v rakúsku s autom regnutým v AT. Najprv som tomu neveril, ale ked mi to hovorili po sebe 2 ludia co pracujú v rakúsku (obidvaja slovaci a nepoznajú sa) tak to asi bude pravda. Okolo žiliny som párkrát počul dopravné info, ked sa nemýlim tak to tam riadil (kilovattowý) Jozef železnô čo mi šiel v takých dolinách a krkihájoch že 4W to neboli ani náhodou. Ako mu to vtedy išlo neviem, nedalo sa nabrejkovat :)


Offline picino

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 64
    • Karma: 8
  • Cago Belo
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88VS
  • Skype: picino
Odpovedať #5 on: December 26, 2013, 12:12:36 večer
Jozko to tu v Novom Meste stale riadi :-) a stale ide len 4W :-D


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: December 26, 2013, 12:52:01 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
To áno, len škoda že sú to poliaci. A ked je to rakúska značka tak je to poliak pracujúci v rakúsku s autom regnutým v AT. Najprv som tomu neveril, ale ked mi to hovorili po sebe 2 ludia co pracujú v rakúsku (obidvaja slovaci a nepoznajú sa) tak to asi bude pravda. Okolo žiliny som párkrát počul dopravné info, ked sa nemýlim tak to tam riadil (kilovattowý) Jozef železnô čo mi šiel v takých dolinách a krkihájoch že 4W to neboli ani náhodou. Ako mu to vtedy išlo neviem, nedalo sa nabrejkovat :)
v Ziline to riadi aj zachranna zlozka a pouziva aj kanal 10, za zimne obdobie roku 2012/2013 dostaly pochvalu od IZS a Policajneho zboru v Ziline.


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #7 on: December 26, 2013, 14:23:10 večer
U nás to môj rovesník pracujúci u hasičov a neskôr aj na štátnej správe tiež používal v prospech kamionistov. Požičal som mu CBčku  s tým, že budú monitorovať kanál 9 a 10 pre pomoc pocestným. Keď mi vysielačku vracal po dvoch rokoch tak priznal farbu, že to používali ako čierného piráta voči kamionistom. Keď kamionisti vedeli, že stoja na tom a na tom úseku, posunuli sa o pár stoviek metrov ďalej a opäť všetkých rafali....
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #8 on: December 26, 2013, 15:04:54 večer
Mam zopar kamošov kamionistov a vyzerá to asi tako:
- polovica vysielačku nema lebo si ju ešte nekúpili alebo vo veľa prípadoch ani nevedia o čo ide...
- ďalší ju majú a smer KE - BA a späť si ju ani raz nezapnú.
- ktorí ju majú zapnutú tak počuvaju čo sa deje a ozvú sa len ked oni niečo potrebujú.
- zvyšok par percent je takých ktorý sa vedia ozvať prípadne pokecať.
A stalo sa mi už aj to že kamionista mi povedal "maš to čisté môžeš isť" a o 50 metrov stacionarny radar...  ;)
CB20, PMR03


Offline adamico

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 5
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: December 26, 2013, 15:09:23 večer
Tak samozrejme využívať to na "závody" je hluposť, ale informovať sa o hliadkach a nehodách by mohlo mať zmysel pokiaľ by sa to dostalo do širšieho povedomia vodičov.