OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

* Expedície

   
Expedície



Vaše naše reporty, po skončení expedícií

0 Members a 4 Hostí prehliada túto tému.

Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #180 on: Jún 04, 2019, 10:28:31 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
namet nabuduce: v noci ked uz je polo- ticho si urobit taku malu blik-blik pmr "stafetku" ;D ;D ;D ;D ;D

Jano zdravím a díky za spojenie. Kedy si mal v EBH, prosím Ťa, chuť na takúto extra činnosť!? Ja som 45 min v každej hodine strávil len tým, že som čakal, kedy ma zoberie kontrolka a potom hybaj na ďalšiu až do úplného zaspatia okolo 3:55. Alebo som prelaďoval z jednej kontrolky na druhú, aby som zistil, kde bude skor okno pre vstup a či už odbavili silné lokálne stanice, aby ma vobec počuli.

Je zas ale pravda, že som sa nechal po polnoci nahovoriť na digi mód. Tam som to ale pokašľal, lebo som si nevšimol, že mám v aplikácii zaškrtnuté dva módy a vysielal som v tom prvom, nesprávnom. Nie a nie si vymeniť dáta s Petrom Sokolnice. Počul som, že nám to každému pípa inú pesničku, ale až doma som na to prišiel, v čom bol pes zakopaný. Prišlo by mi to ale zaujímavé zopakovať si to, už bez chyby, v nejakej ďalšej súťaži, kde to pravidlá nezakazujú. 2-3x za večer vyslať v digi-móde CQ, možno v nejakých dohodnutých time-slotoch a potom sa po závode pozrieť, kto všetko sa mi na to ozval a použiť to ako ďalšie, de facto "bonusové" spojenia.
Mates Brno (JN89GE, 320m)


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #181 on: Jún 04, 2019, 10:59:28 ráno
ani neviem kolko bolo hodin, ale uz bola tma a domasedov uz nebolo na pasme. ja som neake kontrolky porobil (viac ako minule), ale som body neako extra nenahanal,  skor som hladal niekoho koho este nemam-  len tak pre radost ze som sa  dokrical. ...... na a tak ked som kecal s Apacom “”na prahu zrozumintelnis ti” so signalom 9+++ a ani neviem kto to vymyslel, ze to si mozeme aj na seba zablikat.  :o :o
mam este dalsi recesisticky napad ako ziskat bonusove body po pol noci: dobry vtip za bod; radioamatersky za dva, o svokrach za tri  ;D


Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #182 on: Jún 04, 2019, 15:19:29 večer
Jasne. Teraz si mi pripomenul, ze ja som aj jeden vtip pocul v EBH na jednom miestnom kolecku. Sef kolecka by som povedal dost necitlivo komentoval nejake udalosti okolo rodiny inej clenky kolecka. A ta namiesto toho, zeby sa urazila, bola par sekund ticho a potom zacala hovorit vtip. Take by mohli byt aj za styri body :-)
Mates Brno (JN89GE, 320m)


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #183 on: Jún 08, 2019, 08:55:06 ráno
nuz,

 dennik konecne dopisany, takze neako takto to vlastne bolo:


Offline Roman

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 106
    • Karma: 13
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88PI
  • Skype: romankrizan
Odpovedať #184 on: Jún 08, 2019, 12:30:25 večer
Vychod slnka v Malych Karpatoch a nas skromny dennicek.



Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #185 on: Jún 09, 2019, 17:34:12 večer
Vidím Roman, že Skalnatá opať nesklamala, hlavne čo sa týka potenciálu na dlhé spojenia.
Mates Brno (JN89GE, 320m)


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #186 on: Jún 09, 2019, 21:32:27 večer
Hlavne skromny  ;)
Pekný deň...


Offline snikers

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 9
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BX
Odpovedať #187 on: Jún 10, 2019, 21:54:20 večer
Aj expedícía ECHO ďakuje všetkým za spojenia.

« Last Edit: Jún 10, 2019, 21:58:18 večer od snikers »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #188 on: Jún 11, 2019, 17:50:22 večer
EBH  kota Osturna 


Offline MatesBrno

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 53
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
    • CBPMR
  • Lokátor: JN89GE
Odpovedať #189 on: Jún 25, 2019, 10:16:04 ráno
Cez víkend som bol vyskúšať kótu Tanád. Mal som v pláne poobede keď bežala akcia PMR Vandr (You are not allowed to view links. Register or Login) aktivovať Tanád do súťaže PMR Kopce (You are not allowed to view links. Register or Login), ale najprv bolo treba čakať kým prejde búrka, potom sa ukázalo, že som zabudol dobiť baterky do PMRky, takže ostala len vrcholová fotka.



Tak som sa mohol v kľude venovať CB. Strach pred bleskami mi zabranil vybudovať si na hrebeni trvalé stanovisko, ale nakoniec už ďalšia búrka neprišla, dokonca ani dážď, takže som zbytočne pendloval medzi rádiom a táborom 50m pod hrebeňom. Kóta poskytuje podobný dosah ako susedné Sitno, pre spojenia na SZ sú dokonca lepšie podmienky, pokiaľ nevysielame zo Sitna z vyhliadky nad schodami a Tatárskou lúkou, čo by bolo dosť nepraktické.

Ďakujem všetkým za spojenia. Zatiaľ čo minule na Sitne ma prekvapilo spojenie do Strečna s Mariánom, z Tanádu ma prekvapilo spojenie do Frýdlantu nad Ostravicí s volačkou Péťa Sokol. Bolo zároveň aj najdlhšie. Objavila sa nová volačka Rado Bratislava (týmto oficiálne vítam medzi nami), hovoril, že vysiela prvý krát, bolo to zo susednej Malej Lehoty (26km). Najprv som ho považoval za Rada Dúbravka. Potešili pozdravy z Veľkého Krtíša, klasické volačky z Tekova a Ponitria. Považie od Piešťan na sever mi bolo zavreté, ale Miazga Oslany si dal prácu vyjsť na kopec v Trenčianskych Tepliciach a spojenie sa podarilo. Utrpením bolo v nedeľu počúvať Kotlík Trnky-Brnky a v ňom desiatky volačiek signálom 0-5, pritom ma nepočuli ani moderátori Franta JIžní Svahy a Frant Ci Zlín a len vďaka upozorneniu a relátku od pozorne počúvajúceho Zdeňka Syrákov som sa do Kotlíka nakoniec pred osmou dostal. Z Tanádu bolo počuť na kanáli 12 aj iné stanice, ktoré mi S5-7 mazali občas Kotlík, ale na moje výzvy nereagovali. Niekoľko ľudí okolo Bučovic (alebo Buchlovic?) debatovalo na kanáli 3 kde ale beží aj opakovač na južnom Slovensku, spojenie sa nakoniec nepodarilo a počúvať papagája ako ma stále opakuje ma tiež dlho nebavilo. Bez problémov som sa dostal aj na opakovač na Kysuce, jednosmerne (ku mne) išiel aj Faltus Suchý vrch, ktorý zdá sa má teraz aj hlásenie v angličtine. Poobede trochu išli aj DXy, ale Sarumana v Chorvatsku sa mi uloviť nepodarilo. Pridávam mapku a niekedy zas dopočutia!



73 (alebo Kappa! ako hovoria Taliani :-))
Mates Brno (JN89GE, 320m)