OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Expedícia Magnet - Nitra

Spojené udalosti

  • Expedícia Magnet - Nitra: Január 12, 2013

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
on: Január 10, 2013, 20:52:24 večer
Zdravím Páni!

Rád by som vás pritiahol k majku vašich domácich a portejblových staničiek, ale aj k ručným vysielačkám a preto sa pod názvom Magnet vydáva na vrch Zobor v Nitre (JN98BI) do výšky 588m nová expedícia v zoskupení Janči Nitra a Bubák Smolenice!

Pretože sme noví a na našu novo založenú expedíciu Magnet nemáme ideálnu výbavu, vysielať budeme zatial iba z magnetickej antény (Sirio ML145) :)

Náš prvý výstup zahájime v sobotu 12. januára v čase okolo obeda a v nasledujúcich niekolkých poobedných hodinách už budeme dávať výzvy v pásmach CB aj PMR.

Tešíme sa na spojenia!

73, Janči Nitra
« Last Edit: Január 10, 2013, 21:18:59 večer od JanciNR »


Offline Klema

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 42
    • Karma: 3
  • Zvolavaci kanal ma cislo 1 !!!
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Január 10, 2013, 21:14:04 večer
Janci drzim Vam palce, hadam sa konecne budeme pocut  :D


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #2 on: Január 10, 2013, 22:01:41 večer
I ja sa pripajam a dufam, ze sa coskoro budeme pocut  ;)


Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Január 11, 2013, 16:29:07 večer
už len narýchlo spraviť nejakú nabíjačku, nakŕmiť to olovo a zajtra hurá na Zobor!



Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #4 on: Január 11, 2013, 19:27:36 večer
mal by som vas bez problemov brat no uvidim ci uz budem doma , ale mal by som byt
CB všade tam, kde sa len dá


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Január 11, 2013, 21:44:12 večer
Lámem tu akurát jurkiho na sobotný výlet volade do hôr (ROVERom samozrejme) možno nebudete sami...


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #6 on: Január 11, 2013, 22:27:59 večer
Už viem prečo je dobré mať na streche Gain Master :D alebo Black Pirate ale na NEšťastie mám len obyč. 5/8l a aj to my ešte z You are not allowed to view links. Register or Login neprišla :(


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Január 11, 2013, 22:38:14 večer
Moj (a Pugzliho druhý) Gain-Master dosiel za 10 dní z čiech, dobrá vec je im tam pred tým (objednávkou na nete) zavolat a opýtat sa že či ju majú na sklade a že si ju chceš zobrat priamo od nich (drobné klamstvo že si niekde blízko). potom uvidíš ten frmol...


Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Január 12, 2013, 18:40:29 večer
Takže report z expedície ...

Na prvý krát sme spokojní - strávili sme na kopci 3 hodiny, kvalitne sme premrzli, dostali parkinsona (ako to bubák nazval :D) a spojení bolo nejakých osem, najďalej do Bratislavy a Bernolákova. Takže zo 145cm magnetky to letelo myslím vcelku šlušne. Bubák bol s PMR tiež spokojný :)

Malo to ale aj svoje negatíva - ja ako operátor CB stanice expedície Magnet som dával občasne iba krátke výzvy v náhodných časových intervaloch dlhších viac ako 15 minút na kanále č.1, nevadilo to nikomu ani nepadli žiadne námietky. Až ku koncu nášho mrznutia nejakému Stenlymu Lefantovce, ktorý na nás ziapal aby sme vypadli. Nazval nás deckami a gumoval kanál hudbou. K tomu sa vyjadrovať asi netreba. Bubák Smolenice s ním chvílu diskutoval o používaní kanálu č.1, ako ste niektorí mali možnosť počuť. Uznávam, že sme vystupovali ako expedícia a mohli sme si zvoliť samostatný kanál, výzvy boli ale velmi krátke a chceli sme osloviť ludí počúvajúcich na jednotke, nakolko je to zvolávací kanál. Ten čas na podanie reportu myslím si nemohol nikomu vadiť. Pamätníci lamentujú aké je pásmo prázdne a éra CB dávno zabudnutá, pritom sa ale správajú takto ... Rád sa poučím, ale nie takýmto štýlom. To skôr odradí ...


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Január 12, 2013, 18:57:51 večer
Takže Stenly Lefantovce? Nuž to ani nemal hovorit tuto volačku, ludia si pametaju drbnutych CBčkarov,  kruto sa mu to vypomstí...