OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Rádioamatérsky kurz v OM3KFF v Bratislave

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: November 04, 2018, 18:58:38 večer
IvanBardejov,

uz je davno po centralizacii ;-) Vsetko to mame v rukach my, radioamateri, jednotlivci a kluby.

Robime co vieme, vramci moznosti vyvijame aktivity, nespoliehame sa na to, ze to urobi niekto za nas.

Kazdy radioklub, pokial ma moznosti a zaujem sa moze pridat k snaham rozsirit rady radioamaterov. Nepotrebujeme k tomu pozehnanie od ziadnej konkretnej organizacie, taktiez nam ani nikto aktivne nebrani.

Cize je to iba na nas, co urobime a ako to urobime :-)

To ze sa do tejto akcie zhodou okolnosti zapojil bratislavsky radioklub je dane iba tym, ze mame dlhorocnu tradicu, dobry team a robime to radi :-) Toto ale nechyba ani v inych kluboch, ale rozhodnutie je na nich.

Takze nezufaj, ak bude chciet ktorykolvek klub na slovensku usporiadat kurz pre radioamaterov, moze tak kedykolvek urobit a nikto mu v tom nebude branit. Vid. napriklad OM3KLL, za pochodu stavaju ale nemaju problem zobrat ludi na kurz :-) Tak to proste chodi, kto chce hlada sposoby a kto nechce hlada dovody.

Trosku optimizmu by to chcelo :-)
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: November 04, 2018, 19:57:35 večer
Tvoj nazor ti neberiem , my na dalekom vychode to vidime odlisne , dokazom je aj vznik noveho klubu na vychode.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #12 on: November 05, 2018, 13:02:45 večer
marian dik :D

- ja z roho nerobim vedu, jednoducho treba sa ucit doma, co mi nieje jasne mi ochotne vysvetlia chalani od Cadce ,Ziliny alebo Povazskej Bystrice...... pockat na skusky v BA (santiago a radio nechat doma v chladnicke :-)) a zajst to spravit.
na KaVecko sa zatial nechystam a na 2m + 70cm to neako zvladnem. ked to tu cajnikujem tak okrem “hlasenia” OM6xxx to velky rozdiel od CB nieje.


Offline dominik

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 92
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
Odpovedať #13 on: November 05, 2018, 21:51:21 večer
No myslím si že by skúška nemala byť len v Bratislave ale cestovať Bratislava ,Žilina a Košice.  A už je čas to zmeniť a tlačiť na regulačný úrad alebo osloviť VUC . Sú platený z našich daní nech to zariadia . 


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #14 on: November 06, 2018, 13:12:58 večer
otazka: kolko ludi do roka ma zaujem o skusky,......... z ktorych koncin su???

ci vobec by sa nasli (pravidelne) ludia aby “obsadili” tie skusky.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #15 on: November 06, 2018, 16:39:51 večer
skusky na byvalom telekomunikacn om urade sa 2,3 krat do roka konaju aludi chodia z celeho slovenska


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #16 on: November 09, 2018, 09:29:22 ráno
vratim sa k zaciatku tejto debaty od TomasaNR. kedy sa ma skoncit ten kurz v OM3KFF a na kedy planujete skusky???


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
Odpovedať #17 on: November 09, 2018, 18:10:33 večer
Jano,

kurz zvycajne trva 4 mesiace, ked sme ho po uplynule roky odstartovali v oktobri, tak sa stihal februarovy termin skusok, pokial si dobre pamatam. Teraz je neoficialny termin skusok niekedy koncom marca, takze by sa to mohlo stihnut. Zalezi to dost aj od kurzistov, ked sa budu pripravovat svedomito, tak v marci pobezia veselo na skusky :-)

My skusky velmi planovat nemozme, termin urcuje urad. Termin dalsich skusok je otazny, urad to tak trochu nepredvidateln e planuje, takze kludne sa moze stat, ze budu v maji alebo az v oktobri.

Jano, ak by si mal zaujem o kurz, stale plati to, ze mozes sa pridat aj neskor, s troskou snahy sa da zameskane dobehnut :-)
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #18 on: November 11, 2018, 20:08:34 večer
dakujem za ponuku, ale pre mna je nerealne z Kysuc chodit k vam.  ale ucit sa mozem aj dome ze ;D ;D ;D ;).
 na HAMradio.sk je (asi) vsetko potrebne. 
-ale napada ma este jedna vec inspiracia pre vas: davat heslovite  vsetky temy (ktore  budete mat na kurze v klube) aj na nete (dajme tomu aj v tomto vlakne).....nech si to kazdy doma studuje,  ale  bola by tu moznost v debate si postupne vysvetlit nejasne veci.


73    JanoKorňa


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #19 on: November 11, 2018, 23:12:46 večer
nic proti tvojej aktivite ale toto forum je zamerane na nieco ine ako ide v ham, CB je obcianske pasmo urcene na volnu komunikaciu bez povinnosti mat neaku licenciu.