OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Baofeng UV-5R skúsenosti

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Január 17, 2013, 20:08:42 večer
na DX.com je možnost za obrovský príplatok 0,1 USD neoznačit zásielku že je z DX ale je to darček a za další 0,1 USD sledovanie zásielky , dal som obydve   :D


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: Január 17, 2013, 23:06:11 večer
Zásielok z DX/Ebay/tinydeal/intl-outdoor/cnqualitygoods (a dalsie obrovské množstvo čo som už aj pozabúdal) mi chodí do týždna tak  2 až 3, takmer vždy je tovar nad 20-30€, pár položiek boli aj cez 200€ a clo som neplatil NIKDY. Naposledy pre kolegu UV5R+ 2 kusy čo bolo nejakých 105€ išlo z UK (3 dni od objednania) a na pošte v stupave od neho nechceli absolutne nič. Len jednu jedinú vec čo som objednal pre známeho na jeho meno a aj adresu kde sa clo platilo (4 profi motoroly) vyšlo clo asi 70€, to si ale vybavoval všetko sám, bola to tažká krabica 50cm X40cm X 20cm, takže tieto balíky si všímajú prednostne. Btw, výpis z paypalu/ebay (čo treba vytlačený na colnicu doniest) sa dá nádherne upravit tak aby clo bolo čo najnižšie...


BRUFEN BA

  • Guest
Odpovedať #12 on: Január 26, 2013, 22:52:24 večer
Zdarvim. som tu uplne novy a tiez uz mam na ceste od cinanov UV5R. Rad sa do vsetkeho vrtam a tak co si myslite o tomto... You are not allowed to view links. Register or Login   moze to byt funkcne?


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #13 on: Január 27, 2013, 07:59:54 ráno
objednal si si aj programovaci kabel ? ak ano tak si urobil dobre budes moct si ju programovat cez PC


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Január 27, 2013, 11:30:26 ráno
tak už ho mám doma od piatku , balík mi došiel o 15 dní od objednania  žiadne clo som neplatil na balíku bola zámerne uvedená nižšia hodnota , cena spolu s USB káblom a redukciov do našej zásuvky  na nabíjačku ,priplatkom za neoznačenie balíka  bola  47 eur  balík nebol nikde otváraný colníkmi !  bol prelepený orig. nálepkou ,  síce som nainštaloval všetky ovládače aj kábel mi našlo v pohode ale nemožem sa spojit s rádiom neako to nejde stále vypisuje Fail connect with radio nevim prečo skušal som všetko možné a nejde to , tak som si ponahadzoval ručne PMR kanály a neake dalšie frekvencie , prevádzač na Makovici 145,650 beriem vpohode v izbe , 145,700 na dvore len na jednom mieste , na orig, gumkáča , potrebujem akurát redukciu SMA/BNC ktorú som zabudol objednat , pre pripojenie robenej anteny


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #15 on: Január 27, 2013, 12:02:36 večer
mas to s Windows ? mne to na  sedmicke neslo tak som to naistaloval do druheho notbuku s XP a tam to ide v pohode , podobne ja Wouxun mi na sedmicke nesiel tak ho mam v tiez v XP


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #16 on: Január 27, 2013, 12:08:39 večer
Ja som si stahoval od vyrobca novy ovladac pre kabel a teraz mi to bez problemu funguje i pod Win sedem. Takze chyba je v ovladaci.


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #17 on: Január 27, 2013, 12:17:06 večer
práve že ja mám XP  a skušal som to aj na notbuku so 7  a nejde to ovadače som skušal z tejto stranky a nič You are not allowed to view links. Register or Login  nevie niekto ako má byt nastavený port ? rýchlost ? a pod . alebo si to nastaví samo , nemožem sa pripojit nech robím čo robím


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #18 on: Január 27, 2013, 12:53:43 večer
ja som len nastavil prislusny port a ide to ziadnu rychlost som nenanstavoval


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #19 on: Január 27, 2013, 13:18:25 večer
ale musis si nainstzalovat aj program k tomu... bo ja mam jednu stanicku od minuleho roku a druhu tohto rocnu a musim mat dva programi... bo pri programe mas napisane aj od kolkej serie to funguje... ja som sa tez nemohol spojit s jednu a sdruhu hej... pokial som s kamaratom nedosol na tento problem... ak si ku kablu mal aj CD... kde su programi... tak by tam mali byt dva starsie... jeden EN... a dva cinske... tak ten stredny by Ti mal ist na novu stanicku... vyskusaj si ked tak nainstaluvat kazdy ovladac... pokal ci to nepojde...
73 Bubak Smolenice   OM2BH