OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Využitie PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #30 on: Máj 24, 2012, 00:48:53 ráno
billy ja mam odjakziva CB takze... PMR sice mam ale to su take desne  haraburdy ze........ racej CB.
Pekný deň...


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #31 on: Máj 24, 2012, 07:16:54 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
nemyslim ze by boli na PMR , mestski su na Radioamatersko m pasme , obcas ich pocuvam
To snad nemyslis vazne, kde v HAM pasme?


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #32 on: Január 06, 2013, 10:49:29 ráno
no ja pouzivam PMR skoro stale... mam j doma zapatu a scanujem... kedze byvam pod horami... cez vikend tu chytim turistov obcas... nekedy tu chytim aj nejakych domacich co kecaju s izby do izby... potom ju pozivam aj do mesta ked idem... pouzivam ju aj v aute ked idem... bo clovek nikdy nevi keho chyti a moze chvylu pokecat s nekym novym ci nekym keho pozna... a pouzivam ju aj do hor a na kopce... ja som skor PMR-kar ako CB-ckar...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline dusanba

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #33 on: Január 07, 2013, 02:24:29 ráno
Dobry vecer pani,

som tu novy a len tak pokukujem, nemam skusenosti s vysielanim ani takym ani onakym avsak dovod preco som sa zaregistroval je asi jasny...
Neviem sa rozhodnut medzi PMR alebo CB, PMR by sa mi javilo asi vhodnejsie: casto beham po kopcoch (mam rad VHT) v zime v lete, avsak na CB mi imponuje dosah.
prechadzam inzeraty a pravdepodobne to vidim asi na PMR stanicku na zaciatok.
este by som mal otazku, aka je komunita/aktivita cb v bratislave a okoli?
nevedel som kam  tento post mal po spravnosti ist, aspon tolko na predstavenie sa, inac som BA/Petrzalka (okolie Antolskej),
plus chcem sa vopred ospravedlnit ak moje reakcie na posty budu chodit neskoro- stava sa ze chodim domov z prace viac ako neskoro a zapinac pc je naozaj to posledne nad cim uvazujem.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #34 on: Január 07, 2013, 03:37:39 ráno
Ahoj,
Pozri si CB mapu ako su rozmiestneny ludia a uvidis kto je kde. Zarucit ti vsak nemozem ze budu vsetci vysielat. Minimalne polovica a ak nie viac ma z nich aj PMR. Pokial viem tak na PMRku v petrzalke komunikuje viacmenej BillyBA a Neon. Palo ma taktiez pmrka ale naposledy niekde pisal ze ich ma hodene niekde v sufliku. Ja osobne mam tiez PMR ale nepouzivam ich.
Ja mam racej CB.
Lepsi dosah. Pouzivam ho hlavne ked som doma a v aute ked niekde ideme aj na dlhsie cesty. PMRka by som bral na svah alebo tak su mensie praktickejsie nakolko idu mensim vykonom oproti CB a ktomu funkcia vox a horsa bordovat. PMR ma zase aj obmedzenia na anteny a tak. Treba si vybrat naco to clovek potrebuje. Ja by som urcite volil racej CB. V BA na CB sa da zapocut este zopar ludi. Mna vo vecernych hodinach po 22:00 , Paloba, niekedy sa ozve matus senkvice, mravec bernolakovo, niekde zakopany aj Martin, bugi, paskal a pod.... Zopar dalsich ludi pocut aj nainych kanaloch a o stale udrziavanie adrenalinu sa ti postaraju aj madarsky kamionisti a ine narodnosti :) 
A ako dalsia nova posadka vyzera byt aj kideurt podunajske takze ludia pribudaju ubudaju kazdopadne uvidime ako to dopadne. Treba skusiť.
Pekný deň...


Jardo Vŕšok

  • Guest
Odpovedať #35 on: Február 18, 2013, 19:50:40 večer
Ja som koncom minulého roka kúpil PMR Topcom5010 a väčšinou scanujem kanály a snažím sa dačo započuť. Keď vysielam tak väčšinou skúšam na všetkých kanáloch z nejakých 460m.n.m. Zatiaľ sa mi podarilo jedno spojenie na dákych 8 km :D A okrem toho nejaké vysielanie každý deň na 3. kanály z Maďarska, ale to neviem čo môže byť, lebo sú to také signály, že na sekundu dve zašumí vysielačka, ale sem tam aj pekne rozumieť, že sú to Maďari.


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98CX
Odpovedať #36 on: Február 18, 2013, 23:54:37 večer
Jardo, skus niekam na kopec vybehnut ked su nahlasene portejbly niekde v tvojom okoli. Ja som bol teraz v sobotu vecer v cca 400 metroch a podarilo sa krasne spojenie na 52km s exp.Tukani na Mikulcinom vrchu. Na jesen minuleho roku sa mi zase podarilo 48km z Pov.Bystrice na Machnac, myslim ze tam bol Orosys... a to bolo dokonca na uuuplne obycajnu stanicku hoffer SP3380, ktora ma v meste problem na 500metrov :)
Treba len skusat, urcite sa niekto ozve, zvlast ked budu lepsie podmienky na turistiku, vtedy to vela ludi nosi zo sebou. Najviac sa mi paci to prekvapenie, ked sa spojis s "neradioamatero m" a strasne sa cuduje, ze ako je to na taku dialku mozne (napr. som sa spojil z prace v PB na kopec Strazov - cca 23km). Len treba skusat. Zelam Ti vela krasnych spojeni.

73 Giwer PB
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Remmy

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 54
    • Karma: -1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ND
Odpovedať #37 on: December 02, 2014, 14:29:35 večer
Niak to tu zakapalo tak to pome trosku ozivit :-D
Teraz som si kupil PMR Topcom 1016 myslim ze to je. A skusam skusam a niaksi nic zatial nepocut. BA - Petrzalka Okolie Incheby :-D


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #38 on: December 02, 2014, 19:31:51 večer
Buď rád aj za to ticho. Aspoň Ti nezastavuje SCAN na každom druhom kanále plačúce decko ako u nás. Teprv až potom sú to nervy, keď Ti ujde užitočný signál, kt. by Ťa mohol zaujímať  :P
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #39 on: December 02, 2014, 19:53:08 večer
Urob si smerovku, na anténku volnú väzbu s koaxom a zistíš že aj pár 10 km nebude problém. A pokial budeš mat chut tak si možeš vstavanú anténu nahradit konektorom a používat na vysielanie čo ta napadne poprípade čo si postavíš.

napr tuto: You are not allowed to view links. Register or Login

Moralisti čo sú strikne proti úpravám a budú tu vypisovat znenia zákonov a podobné drísty: "vylezte mi na hrb, začínali ste presne tak isto"