OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Albrecht 6890 recenzia

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Marec 26, 2012, 02:42:44 ráno
Objednal som si teda túto staničku pretože sa mi páčila , čo to po technickej tak aj po vizuálnej stránke. Hneď ako mi ju kuriér doniesol do roboty som ju rozbalil, a obhliadol. Na obrázkoch sa mi zdala byt o dosť väčšia , tak som bol trochu prekvapený malými rozmermi, tak som išiel domov a zapol ju. Hneď ma zarazila ďalšia vec, podsvietenie displeja bolo opačné ako na všetkých obrázkoch , a čo je zaujímavé aj na videách, ale stým som sa už zmieril aj keď sa mi viac páčil tmavý displej a bledé znaky ako to bolo na obrázkoch. Začal som teda prehliadať funkcie. Prvé ma zaujali zvuky tlačidiel, našťastie sa dajú vypnúť, lebo ja to nemám rad keďže dosť hlasno pipajú. ďalej som poskúšal talčítka na uloženie kanálov do pamäti, sú tam tri ktoré ja vôbec nevyužívam, vždy si nastavím kanál tlačítkami na mikrofóne , ktoré sú podsvietene jasným bielym svetlom, to je výhoda do auta hlavne v noci, netrvá dlho kým ho človek nájde. ďalej sa mi páči stlmenie jasu displeja , keďže displej svieti v kuse . ďalej sú tam klasické funkcie ako Roger Beep , čí emegency channel a pod, ma ja Dual watch, ktorý pracuje celkom fajn. Celkom dobr á je funkcia Tone, pri zašumenom signáli sa po aktivovaní zlepší rádio o pol až cely stupe ň. Je tu aj Mic Gain, ale nie je to výhra, keďže musí byt furt zapnutý inak je modulácia strašne slabá. Stanička disponuje ja FM aj AM , a veĺkým množstvom noriem. Zvolená norma je stále zobrazená na displeji , pred číslom kanálu. Dá sa to zmeniť na zobrazenie frekvencie. Stanička ma aj ASQ číže autosqelsh celkom dobre pracujúci. ďalej je tu možnosť zvolenia subkanálov CTCSS ako to poznáme u PMR staničiek. Je to však nevyužiteĺné keď tým nedisponuje aj druhá strana a dnes keď je CB pásmo takmer prázdne je to nevyužiteĺné. Stanička ma aj funkciu Local ktorú nevyužívam keďže nieže tu až taký bordel na CB . hlasitosť a squelsh , sú na jednom otočnom ovládači , funkcia sa mení jeho stlačením je to celkom pohodlne,. Na druhom otočnom ovládači je voĺba kanálov, a jeho stlačením sa aktivuje SCAN. No jedna vec ma sklamala najviac, a to je absencia normálneho S-metra , je tam akýsi naznak. Pohybujúce sa paličky , od stredu displeja smerom nahor aj dole , ale nie je to absolútne označené, a pripadá mi to skôr ako VUmeter , čiže pre presné zhodnotenie signálu, je potrebný externý S-meter ktorý sa mi za 2 mesiace ešte nepodarilo zohnať. ďal šia vec k tomu odnímaciemu panelu , je šikovné že v aute mám na palubovke displej a ovládanie ale tak či tak musím mať po ruke celú stanicu , keďže mikrofón ide znej a zvuk taktiež . Ja som chcel mat to spravene tak , aby som stanicu mohol mať hoc aj pod sedadlom alebo v kufri , a vpredu len panel s mikrofónom . Moje riešenie je vyrobiť si predlžovak na mikrofón tak že jeden koniec dám do stanice , a druhá koncovka bude panelová umiestnená niekde v oblasti vetrania alebo autorádia, a tam len pripoj ím mikrofón , zvuk treba riešiť externým reproduktorom , a na panel tiež jeden predlžovák, pretože kábel je krátky na to aby mi dočiahol z kufra či spod sedadla, Inak som so staničkou spokojný, moduláciu ma peknú čistú a jasnú , šum nie je výrazný a dá sa orezať funkciou TONE . Stanička ma aj Reset pre vymazanie mnou nastavených funkcii a uložených kanálov , spúšťa sa kombináciou tlačidiel Power + ch9, nastavenie noriem sa spúšťa , kombináciou Power + MHz ( to je tlačidlo ktorým zobrazíte buď frekvenciu alebo číslo kanála s normou). Po odblokovaní sa objavia ďalšie funkcie , ale to som ešte neskúšal , možno niekedy do budúcna sa na to dám, zatiaĺ teda 73 priatelia, dúfam zev a to pomohlo , lebo ja som dostal návod k úplne inej staničke, a teda , neviem čí vôbec viem všetky funkcie zapnúť.
Pekný deň...


sniper

  • Guest
Odpovedať #1 on: Marec 26, 2012, 12:05:16 večer
Ja mam tu staničku vtej verzii ako máš na obrazku neviem aký dlhí kabel máš ty k mkrofonu ale mne stačil a to mam staničku celkom na strane spolojazdca pod poaluboukou a jasne že externý reprakčik zatiel som spokojný slape to super. 51  ;)


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #2 on: Marec 27, 2012, 00:06:22 ráno
no to je moj clanok nevadi, jako v tej verzii? ja mam dysplay biely a pismo tmave kks , ty to mas naopak? lebo secky obrazky su taketo, a ked som ju zapol tak opacne
CB všade tam, kde sa len dá


sniper

  • Guest
Odpovedať #3 on: Marec 27, 2012, 19:18:42 večer
moj dyspley je modry ako na obrazku  ak nemaš navod ur čite je nanete ja som dostal slovensky alebo česky ani neviem už presne