OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Slovenský CB poľný deň 2016

Spojené udalosti

  • Slovenský CB poľný deň: August 13, 2016 - August 14, 2016

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #30 on: August 15, 2016, 19:48:19 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Neviem ci este plati to, ze vzdialena expedicia ma na kanale prednost, ale to je asi skor vecou slusnosti ako prevadzkovych podmienok CB.
Tá moja poznámka o slabých signáloch z veľkej diaľky sa netýkala problémov na kanále, kde je taxi. Skôr to bola rada začínajúcim expedíciam, ako získať viac bodov v súťaži. Najprv spravím slabšieho a potom niekoho, koho mám 59.


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #31 on: August 15, 2016, 19:58:50 večer
Nazdar, mal by som niekoľko otázok okolo programu DennikCL6, keďže denník sa chystám poslať prvý krát. Bol by som vďačný keby mi to niekto kto sa v tom vyzná zodpovedal. Mám prečítaný celý návod ako pracovať z programom ale nie sú tam všetky veci ohľadom zápisu.

Volačky a miesta budem uvádzať len vymyslené.

Mám spojenie s Jožko Furča, ja viem že Furča je časť Košíc ale ako to mám uviesť v denníku aby to bolo jasné že Furča je v KE? Tipujem že niekedy už QTH netreba uvádzať lebo ho má dotyčný vo volačke napr. Lukáš Košice.

Ak ide o expedíciu musím uviesť niekde aj volačku operátora (napr. do poznámky)?

RV znamená report vyslaný - ten ako som ho ja počul a ktorý som mu poslal, a RP - Report prijatý - report ktorý mi dala protistanica?

Ďalej ak je protistanica alebo expedícia mimo svojho QTH tak mám do kolonky volačka napísať toto:
Exp. Jablko /p Medvedí vŕšok

Resp. Vadí ak sa nejaké QTH nenájde v databáze a tým sa mu nepriradí nadmorská výska?






Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #32 on: August 15, 2016, 20:15:04 večer
najlepsie ak pojdeme na skype , ale v podstate mas vsade pravdu ,
ta mestska cast, ked sedi lokator tak sa to da uznat, ked na mape najdeme , inak mozes napisat Jozko Kosice Furca , alebo Jozko Furca Kosice pripadne jozko kosice .

operatora pri expedicii netreba uvadzat,

dam jeden tip pri zapise expedicie :
zacni pisat hned nazov , napr Maf , a vyber zo zoznamu Exp.Mafia . je to lepsie pri oprave , ked je tam Exp.Mafia s txy vies ze mas nazov spravne .
 Inak dennik po aktualizacii teraz ked zacnes pisat Ex, automaticky doplni Expedice , ale dennik nepozna vyraz Expedice, ale Exp.

 reporty si pochopil spravne ,

zapis mas spravne , Exp. Mafia /p Zvolen lokator
ono to /p naznaci denniku ze ma hladat v databaze kopcov, takze mozes ist tak ze napises Exp. Mafia /p lokator , a kotu vyberes zo zoznamu :) ak nahodou databaza nepozna, tak dopises cele ,

samozrejme ze nevadi , databaza nepozna lokalne nazvy a podobne, ale stale sa doplna. Treba vzdy dennik aktualizovat ked snim ides robit aby si mal aktualnu databazu , ked ti spojenie sedi s udajmi z databazy tak si mozes byt na 100% isty ze to mas spravne
CB všade tam, kde sa len dá


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #33 on: August 15, 2016, 21:09:24 večer
Ďakujem, už ma nič nenapadá v čom by som nemal jasno. Mám to už viac krát skontrolované, takže denník zachvíľu letí na ten mail.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #34 on: August 17, 2016, 09:46:46 ráno
Do tejto chvíle dorazilo You are not allowed to view links. Register or Login, väčšina si asi kontrolu necháva na víkend. Okrem toho sme na webe zverejnili aj dva story reporty (You are not allowed to view links. Register or Login a You are not allowed to view links. Register or Login). Pridá niekto ďalší? Stačí poslať You are not allowed to view links. Register or Login, ak máte, tak aj nejaké fotografie. Ak zverejňujete mapku spojení, prosím vás, nepridávajte do nej popis (počet spojení a priemer).


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #35 on: August 19, 2016, 19:23:28 večer
už 6 krátkych či dlhých príbehov o vašej účasti v CB poľnom dni nájdete na stránke SCBR

#1 - You are not allowed to view links. Register or Login
#2 - You are not allowed to view links. Register or Login
#3 - You are not allowed to view links. Register or Login
#4 - You are not allowed to view links. Register or Login
#5 - You are not allowed to view links. Register or Login
#6 - You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #36 on: August 24, 2016, 22:26:54 večer
You are not allowed to view links. Register or Login