OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

* Dosah CB

   
Dosah a CB. Tak ako to teda v skutočnsti je? Ono záleží to od viacero vecí ako napr. poloha, anténa, dĺžka káblu rozmanitosť terénu a to isté patrí aj pre opačnú stranu. Nebudem to tu presne písať tie dosahy pretože si myslím že to je presne ako s počasím nikdy sa netrafíte. Jednoznačne pokiaľ máte dobré antény a dobrú polohu môže to byť kľudne aj nad 100km plus mínus autobus. Jedná sa však o veľké antény nie tie ktoré sa nachádzajú na automobiloch alebo ručné stanice. Pri týchto anténach to môže byť do pár km i keď som už počul kadečo. Nedá sa jednoznačne napísať alebo sa držať akýchsi štandardných tabuliek...
Takže kľudne môžete písať aj o vaších skúsenostiach. Prípade osobných rekordoch. Tešíme sa na všetky vaš e otázky.

Dosah CB, tak ako to skutočne je?

0 Members a 3 Hostí prehliada túto tému.

Offline albbert

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 11
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98PS
Odpovedať #10 on: Február 29, 2012, 01:14:36 ráno
...dosahy su rozne, u nas v BB to mame tazke, co som mal spojenie este z byvalej prace, tak do Martina, je jedno miesto v BB kde to naozaj na MT chodi, to je nejakych 46 km, ale z domu som urobil len Bansku Belu pri Banskej Stiavnici 30 km a Lom nad Rimavicou 38 km... ...moje najdlhsie spojenie z portejblu je nieco cez 300 km na Jirku Lipno, ale to som vysielal z Malych Karpat (Velka Homola)  :)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #11 on: Február 29, 2012, 01:14:54 ráno
Z Dolnych Honov v BA maximum normalne nie na kopec Zlate Moravce, Levice Komarno, Vieden a Brno.
 Na kopec s expediciou Snezka, Schneeberg, Kralova Hola a Lomnicak


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Február 29, 2012, 01:15:23 ráno
Rakusakov pocujem denne pametam si ked sme boli na portejbli a na javorine a zapli sme rucku a bavili sa tam dvaja rakusaci a kamos sa ich spytal odkial idu a tak povedal nejaku ulicu a chalan ze to viem presne kde je lebo tam robil takze sranda. bolo to cca 150km na ručku  Levice som dal aj ja bola tam aj nitra raz aj trnava a lomnicak som nestihol
Pekný deň...


rege

  • Guest
Odpovedať #13 on: Február 29, 2012, 01:15:32 ráno
chcem sa spytat skusenejsich.. . aka je pravdepodobnos t, ze ked ja niekoho pocujem, ze bude pocut aj on mna? to ze chytam poliakov, rusov, talianov, rumunov, spanielov.... neriesim, ale ked zachytim komunikaciou dvoch ludi, cca 20 km odo mna, pricom ich pocujem cisto, mali by pocut aj oni mna alebo je to o mojej antene, pripadne o tom ako maju nastaveny SQ?


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Február 29, 2012, 01:16:03 ráno
drviva vecsina je to zatiahnuty squelch na seba a pokial im ho neprejdes tak ta nepocuju ale keby sa odtiahli tak ta urcite poberu.
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #15 on: Február 29, 2012, 01:16:48 ráno
asi tak nejak


Offline tracy-BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 33
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: Február 29, 2012, 01:18:06 ráno
ked som mal antenu 5/8 na 13 poschodovom baraku v petrzalke tak som sa dokrical uz ani neviem kam najdalej ale islo to pekne asi vsade dobre QTH a pekne vysoko nalestena antena vsetko vyladene a neni problem ....


Pascal

  • Guest
Odpovedať #17 on: Február 29, 2012, 01:18:31 ráno
presne tak ako pisal tracy na 12 poschodovom dome penetrak a rg 213 a islo to ako gula teraz auto magnetka tak jedine z kopca


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #18 on: Máj 17, 2012, 10:03:31 ráno
z kopca 50 km ,z domu za balkóna v meste cca. 5 km, keď z okraja mesta do ďalšieho mesta tak možno 15 km :)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #19 on: Máj 17, 2012, 10:19:26 ráno
len nebud prekvapeny ked sa v meste v zastavbe nedovolas za druhy roh