OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Akú zakladňovú anténu

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #60 on: Jún 17, 2013, 19:09:32 večer
urcite neopravili :D nepochopim kery talian to vymyslel ze dva take srobicky oni su kratke a s hrubym zavitom , lahko sa vykvedlaju vo vetre, vzdy ked som ju daval dole tak jeden chabal, potom som zvacsil diery, narezal zavit na jednom, a dal sk pasky
CB všade tam, kde sa len dá


Offline MišoVrakuňa

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 1
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #61 on: Júl 31, 2019, 17:07:59 večer
Ahojte,
prosim pekne o radu. Mam magnetku Sirio ML-145 antenku. Byvam v panelaku, 7. poschodie, zateplenie, plastove okna, plastove parapety. Nenapadlo ma nic ine, tak som antenku prilepil k parapetu, kabel som prestrcil skarou medzi okennym kridlom a ramom a reku ze uvidim co to spravi :D .... viem viem, nie je to dobre riesenie ale moja otazka je, ci je nejaky sposob ako by ta antena mohla fungovat efektivne?

Snazil som sa to ladit, jasne ze to nema protivahu, jeden den nameram PSV 1,5, inokedy 3,5.
Som pristupny samorejme kupe alebo stavbe niecoho ineho, vhodnejsieho pre danu situaciu ale podmienka je ze to musi byt pripevnene k prapetu, alebo k ramu okna, cize nic invazivne, ziadne vrtanie, ziadne povolenia od susedov, tahanie kablov na strechu a podobne veci.
Ak na nic neprideme tak vysialacku aj s antenou zabalim a pokym nepostavim dom a poriadny stoziar tak to ostane lezat v krabici :D

Dakujem za kazdu radu :)


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #62 on: Júl 31, 2019, 18:10:01 večer
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Tu poslednu by si mozno vedel dostat zvonka na okno :-)


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #63 on: Júl 31, 2019, 21:28:45 večer
Aj plastove okno ma v sebe kovovy ram ;)

S tym co mas a s minimalnymi nakladmi na zlepsenie mozes spravit nasledovne, odklonit antenu tak o 20 stupnov vertikalne voci panelu.
Natiahnut (aj horizontalne) protivahu (pripojit na oplet alebo inu "zem" na magnete), ak mas dalsie okno na rovnakej stene, drot 2.7m a zvysok uviazat silonom. Nacvaknut aspon 3 ferity na koax pri magnete. Malo by to znatelne zlespsit rx a tx, ale stale to bude nudzovka.


Offline tato

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 10
    • Karma: 1
  • alias OM1TD
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ND
  • Skype: Turbodizel
Odpovedať #64 on: August 01, 2019, 10:31:23 ráno
Pošli prihlášku na Telekomunikačn ý úrad, urobíš si rádioamatérske skúšky triedy N, kúpiš si Baofeng za 30 €, na okno prilepíš 50 cm prútik a prevádzače sú tvoje.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #65 on: August 19, 2019, 08:50:40 ráno
existuje original stoziar na plastove okno, zamyka sa do tych vyvodov na vodu , Jano 3ustekova to mal a na tom mal dipol aj Dratovku predtym  , ja tiez uz CB dom nemam, tiez panelak 7 pochodie petržalka, hlinikovy parapet ale i tak magnetka nejde , mal som konzolu poriadnu ktora uniesla aj polku aj gainmaster , susedom nado mno to zacalo vadit a pri zatepleni mi majstri konzolu demiontovali bez opytania vabyvene , odvtedy mam doma CB na stole len na sadanie prachu
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #66 on: September 29, 2019, 07:44:57 ráno
Anténa Windom celkom dobre pri take situácie funguje.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Osobitne som ich používal a prijemne má prekvapilo.

You are not allowed to view links. Register or Login

Ešte jedna možnosť čo tiež rad používam je doma vyrobená drotovka dipol bazooka, pripevnená vertikal na laminovanim teleskopickým stožiarom (udice) a všetko cez otvorené okno, podchylene okno stačí, strčiť von. Spodok udice vnútri pripevniť na radiátor, nábytok atd.