OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Expedícia Magnet - Nitra

Spojené udalosti

  • Expedícia Magnet - Nitra: Január 12, 2013

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #10 on: Január 12, 2013, 19:16:36 večer
Taketo veci sa stavaju bezne. Zopar ludi mam aj ja zaskrknutych v hlave samozrejme za podobne blbosti. Tvária sa ako keby bol rok 1992 a celi  den sedi na kanali kde sa ozve za tyzden ked tak jedna osoba a toho sfukne a dopadne to presne tak ako si napisal ze to odradí. Toto ma dokaze najviac nastartovat... ..
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: Január 12, 2013, 19:22:22 večer
najdu sa aj taky ludia stacilo mu povedat ze len nech pusta hudbu co najdlhsie aby sa dal lahsie zamerat od kial vysiela , ale blbec je stale len blbec


Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Január 12, 2013, 19:23:04 večer
Ešte dodám, že takmer všetci mi nahlásili horšiu moduláciu odomňa. Doslova "mikrofón ako keby za handrou". Chyba bola v odlepenom a zapadnutom mikrofóne. Je tam malý elektretový v tej TTičke, ale už som to fixol a otestoval - všetko OK ;)


Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #13 on: Január 12, 2013, 20:18:39 večer
zopár fotiek z tej našej expedície ;D
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #14 on: Január 12, 2013, 20:26:29 večer
to zabradli nieje ktovieake riesenie, sak to tak aj lietalo, keby ste o to zabradli prosrobovali bars aj bumerang tak by to slo lepsie , ale magne takto nee, ono vysiela len tym smerom kde ma protivahu, cize len na boky, ale PSV takto mohlo byt tak 2
CB všade tam, kde sa len dá


Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #15 on: Január 12, 2013, 20:34:47 večer
Súhlasím, ale sú to naše začiatky. To zábradlie smeruje presne na západ, čiže tak akurát na Trnavu.


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: Január 12, 2013, 20:36:44 večer
mohli ste zobrat zopár zváracích zelezných prútov a dat ich pod magnet, takto som to robil na velkej homoli ked som bol s jurkim a islo to dobre...


Offline JanciNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 35
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #17 on: Január 12, 2013, 20:42:03 večer
Nabudúce budeme mať stojan s konektorom a radiálmi a tak isto to plánujem aj na balkón - vystrčiť ju meter od paneláku a dorobiť radiály. Bez magnetu už samozrejme.


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #18 on: Január 12, 2013, 21:03:20 večer
poradím ti lepšie :D daj si drátovku 5,5metra neni to ťažké na zhotovenie, iba je tam cievka a dva kondíky. Palo BA by ti vedel porozprávať aké má skúsenosti však Palo :D já som začínal s 1/2 vlnným dipolom čiže 2,75metra káblu na stredný vodič koaxu a 2,75metra vodiču na tienenie koaxu, v tvojom prípade by si si na Zobor mohol zobrať stožiarik len na tu jednu "licnu" čiže tú čo je pripojená do stredua adruhú by si roztiahol rovno na zem a kam by si chcel aby signál išiel, tak tým smerom by si natiahol tu licnu čo je pripojená na tieneie. Ale na 100% nedávaj magnetku na balkón ani keby tých protiváh bolo 10. Postav si tu drátovku (1/2 lambda) a hotovo. toď vše
P.S.: Já si idem tiež stavať tu drátovku  ;D


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #19 on: Január 12, 2013, 21:32:59 večer
dratovku robim po 10e na zakazku je to len za matros, mozno ten stoji aj viac lebo nehavam si robit lakovany drat, mam ju otestovanu, a aj upravenu zavity 9+3 a dlzja 5.35 ma lepsie parametre a aj sa da lepsie vyladit , pripadne poradim pri stavbe, dake triky, je to banalne na vyrobu , do pol hodiny to spravis ,

ps, mal som ju 3 roky zavesenu z okna lietala paradne , ma ju Michal BA odomna, aj Billy BA , michal ma dokonca o 1s lepsie ako ja na antene klasickej polke , on je na siestom a vysi mu dole , ja na siedmom a antena trci hore
CB všade tam, kde sa len dá