OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Expedícia Považan

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
on: Január 18, 2013, 20:11:14 večer
Zdravím,

takže konečne sme sa tu v Považskej trošku rozhýbali tak ma napadlo založiť vlastnú expedíciu. Z portejblov sa teda budeme ozývať pod volačkou exp. Považan. Zatiaľ máme len dvoch členov, jeden som ja a druhé čestné miesto dnes slávnostne prijal BlackPirat 5R. Nieje to veľa, ale predpokladám, že čoskoro pribudne Maršál/Marshal (musím sa informovať ako to chce písať) PB a tiež Dodo PB. Ak viete o niekom z okolia PB kľudne doporučte, ak by mal niekto záujem pridať sa, budem len rád.

73 Giwer PB
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #1 on: Január 18, 2013, 22:00:16 večer
Giwer drzim palce, nech vam to lieta a dufam ze budete mat na to dost volneho casu. A to PB na konci sa mi tiez moc paci :)
Pekný deň...


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Február 02, 2013, 12:36:44 večer
Nazdar hoši,

neviem presne kam tento dotaz zaradiť tak to šupnem sem. Na EBH 2013 sme vybrali kótu Kľak z toho dôvodu, že nič vyššie tu blízko nemáme. Tiež pri mojom poslednom výstupe som videl hore portejblovať expedíciu s tým, že si Kľak chválili čo do počtu spojení aj vzdialenosti. Lenže pri brúzdaní po rôznych stránkach som zistil, že vrchol Kľaku sa nachádza v NPR Kľak s 5. stupňom ochrany prírody (žiadne táborenie, bivak,...). Neriešili ste niekto pri portejbloch podobnú situáciu?
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Jozo Radar

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 59
    • Karma: 0
  • Jožo Radar
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn99if
Odpovedať #3 on: Február 02, 2013, 21:27:15 večer
Ahoj Gwier. Vitam ťa a skús niekedy okolo 19 45-20 15 počúvať 1k resp preskenuj 30 a 18 . Znova sa pokúšame rozbehnuť kolečko ŽA -CA ( v nedelu o 9 00 )
Blec Pirata si kupoval kde ? A napíš aké skúsenosti s ním máš ..
Zdraví ťa Jožo Radar


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Február 03, 2013, 13:29:16 večer
Ahoj, BP som kupoval z vysielackyshop .sk. Skusenosti su zatial skoro nulove lebo som to mal doteraz poskladane len 2x. Z toho 1x v praci na rebriku a 2x na prvych dvoch dieloch z mojej carbonovej udice. Co sa tyka mechanickeho prevedenia vyzera to celkom solidne, vsetko pasuje tak ako ma, nikde som si zatial nevsimol niaky zle zvoleny alebo podradny material... Skladanie je super, aj sam to mas poskladane do 5 minut, na ten portejbl to je fajn, len jediny problem je ze to je strasne dlheeee :) . Prislo mi to v takom papierovom tubuse, ktory ma cca 180 cm. Asi to niako upravim aby sa to dalo dobre k vaku priputat.
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #5 on: Február 03, 2013, 16:37:57 večer
Kóta Kľak: Bol krásny letný večer roku 2012 a bol som na "dovolenke" u deda v Štiavniku (JN99FG). Z nudy som sa vybral na lúku od kial je vidieť priamo na Kľak (cca 50-60km). postavil 10m stožiar, dal drátovku a kým som čakal na AKU tak som zašmôtil výzvu na 6ch. PMR. Ozval sa mi jeden HAMák ale už si nespomeniem na volačku. A tak som spravil DX na PMR :D Ale na PMR 6 je v Martine opakovač. Čiže sme sa museli preladiť na iný kanál.


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: Február 10, 2013, 12:19:48 večer
Zdravím, exp. Považan má od štvrtka nový prírastok. Je ním teleskopický duralový stožiar. Tak si gratulujeme a čakáme kým zlezú tie biele h***á :) aby sme to išli vyskúšať.
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #7 on: Február 10, 2013, 18:03:33 večer
Tie biele h*v*á tak skoro nezlezú :( A gratulujem k vašemu novému prírastku, náš stožiar ohla búrka :(


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Február 10, 2013, 21:24:35 večer
uplne mimo temu,   co su to biele  .....  neviem,  ale to patri ku  kulture autorov prispevkov


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #9 on: Február 10, 2013, 21:32:45 večer
no to je sneh Ivan :D
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK