OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Prerobenie anteny

Hosť · 7 · 10018

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

mercury

  • Guest
on: August 23, 2012, 23:32:58 večer
Cavte chlapi, mam otazku na niekeho kto sa vyzna v antenach a dokazal by mi poradit....
Mam antenu Sirio M29 Delta, je to mobilka s klbom, som s nou spokojny (vysielanie aj prijem uspokojive) az na to ze okolo 90km/h mi zacne hucat prudenie vzduchu okolo anteny a je to dost silne....
Konstrukcia anteny je taka, ze prut je z nejakeho laminatu alebo podobneho materialu hrubky cca 8mm a na nom je pod ciernou buzirkou navinuty po celej dlzke prutu tenky medeny vodic.... Podla mna je kamen urazu prave ta hrubka prutu a preto uvazujem ci by som tento mohol vymenit za klasicky ocelovy ako ma vacsina anten...  Da sa to? nebude problem s tym ze na tom laminate je vodic navinuty a teda jeho dlzka je ina?
Diky
Tu je nejake foto pre predstavu: You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #1 on: August 24, 2012, 09:23:04 ráno
Nie som veľký odborník an antény, niekto iný ti určite odpovie presnejšie. Podľa mňa však musíš vymeniť celú anténu od toho otočného DV kĺbu. Tvoja súčasná anténa je totiž ladená v kombinácii s tou oceľovou cievkou naspodu a výmenou len prútu by si jej rezonanciu (takmer) určite posunul a tvoj dosah by sa mohol výrazne znížiť.


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #2 on: August 24, 2012, 12:17:35 večer
Vo vetsej rychlosti ti to huci prave kvoli ocelovej cievke na spodku anteny, urcite to nieje kvoli prutu. Ked sa toho chces zbavit musel bys vymenit celu ciast od klbu, lenze cena za vymenu by bola skoro rovnaka ako kupa novej anteny. Ja na tvojom mieste bysom kupil inu antenu.


Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #3 on: August 24, 2012, 17:17:32 večer
tu je prut bez laminatu:
Code: You are not allowed to view links. Register or Login
http://awas.sk/cennik.php?kategoria=2Ale tiez si myslim ze to huci ta struna.
« Last Edit: August 24, 2012, 19:14:51 večer od Pali TT »
Albrecht AE 6890, Farun ML-145


mercury

  • Guest
Odpovedať #4 on: August 26, 2012, 20:24:42 večer
dobre teda, ak myslite ze to huci ta "cievka" v spodnej casti, mozem ju vyskusat "obalit" napr. izolackou alebo zmrstovacou buzirkou (ak taku siroku mam...) a uvidime... v podstate by to bolo fajn - dalo by sa to vyriesit jednoducho  ;)


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #5 on: September 10, 2012, 00:59:58 ráno
No ako si dopadol?
Pekný deň...


mercury

  • Guest
Odpovedať #6 on: September 12, 2012, 23:13:53 večer
zatial na to nebol cas, respektive - momentalne toto auto jazdi len kratke trasy, takze este neviem.......