CB ( citizen band ) > Stacionárne

Antena na panelak v petrzalke

(1/2) > >>

Peter_BA:
Ahojte, dnes som na domovej schodzi dostal suhlas na umiestnenie anteny na strechu. Nuz, ale aby to nebolo take ruzove, musim sa dostat cez nejake prekazky a to:

- kedze na dome mame este fasadu v zaruke mal by som umiestnit antenu na stoziar (popripade ake dlhe ma byt rameno), alebo na samostatny stojan s malym stoziarom (aka vyska stoziara by mala byt)
- pokial viem, mal by som zachovat to, aby bola antena v "zakryte" 54 stupnou pod blezkozvodom
- bleskozvod je vysoky podla odhadu tak 10 m
- antenu chcem dat 1/2

Prosim berte do uvahy to, ake tazke je dostat suhlas na taketo nieco, cize nepotrebujem rady typu navrtaj tam 10 metrovu tyc a este na to buchni antenu.

Peter_BA:
este dake foto

Palo BA:
sak na ten stoziar namonturj konzolu , daco podobne ako su tie spodne , alebo to daj na jednu z nich , hotovo , hentie televizne mozes zhodit , to je vsetko odstrihnute, alebo ich otoc nech nezavadzaju , a bleskozvod musi byt prerobeny 2 ohm ked antena vysiela  ;) alebo sa stym nikde nechval ze to aj vysiela, je to len na prijem , lebo revizia a budu problemy, zlepit z anteny nalepky o RF a podobne , samozrejme bleskoistku poriadne namontovat  a uzemnit , inak tieto nove polky od siria na streche dlho nevydrzia, zozen nieco stare, poctive

MarcelBA:
Jeden kolega otocil k sebe tie dve stupacky po com lezes hore na stoziare a prevrtal ich a na ne nasroboval jednoducho antenu. Ohladom zivotnosti anteny uz som vymenil 3 1/2 za poslednych 6r. V priemere to vychadza na velice kratku zivotnost. Momentalne mam doma pripravenu 5/8 ale kedy sa k tomu dostanem to netusim uz mi tu lezi skoro rok. Chalanisko oproti na dome ma stary penetrator na streche uz vyse 15r a ani sa neohol. Vsetky anteny naokolo uz poodpadavali ale ta jeho sa stale drzi nechapem.

Peter_BA:
To som si nebol isty, ci tomu ten stary stoziar nebude moc vadit. A tak by to aj bolo asi najjednoduchsi e. Buduci tyzden nameram kabel a objednam veci.  8) 73

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu