OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Marko & Petrus

Poll

Marko - petrus

Uplny ban
Ban na prispevky
Este jedna sanca
Je mi to jedno
Nic sa nedeje

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: August 21, 2013, 23:49:16 večer
Ahojte,
chcel by som vas poprosit  a bolo by dobre keby ste sa aspon vyjadrila hlasom.
Ide o Marka a jeho cinnosti na portali. Uz davnejsie viacej ludi napisalo ze by sa malo nieco robit. Tak teda nech povie lud a nech to nieje zase len o tom ze administratori si robia co chcu. Myslim si ze casu bolo dost pre obe strany co sa tyka problemu a iniciovalo to viacej ludi co som postrehol za dlhsi cas takze kludne zahlasujte a ak budete citit potrebu aj nieco k tomu povedat tak kludne piste. Poprosim bez osocovania a podobnych veci.
Pekný deň...


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #1 on: August 22, 2013, 04:08:04 ráno
Admini by nemali byt taky tolerantny... maly by trochu zavret pest a byt tvrdsi... nejedna sa len o marca.. jedna sa o cele forum... ak tu nekdo robi nejaky problem... upozornit ho a ked nepomoze... dovi dopo...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #2 on: August 22, 2013, 05:29:54 ráno
ku***va, teraz som dosel z prace po 2dnoch nonstop prace,  a uz taketo nerva, okamzite davam bann na dobu neurcitu pre marca , ja sem pridem precitat dobre spravy od ludi co nieco potrebuju alebo chcu sa stym podeli a nie tu citat taketo chujoviny 13 rocneho decka , kere ma den koncesiu a uz je zneho najvacsi hamak a kyda na CB...
CB všade tam, kde sa len dá


Offline marek560

  • Download manager
  • Pokročilý
  • *****
    • Príspevky: 303
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08PS
  • Skype: marek.560
Odpovedať #3 on: August 22, 2013, 08:33:53 ráno
Nemalo by sa to stávať, ale stalo sa  :(

Čiže ja by som navrhol do kolónky ocenenia pridať "ocenenie" Väzenie
T.j. uväzniť uživateľa na cca týždeň, dva, mesiac... (3x a úplný ban)
CB20, PMR03


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: August 22, 2013, 10:38:10 ráno
Zvolil som takuto metodu preto lebo uz ma nebavi pocuvat skazdej strany nieco ine.  Jedny pisu preco sme tvrdy a dalsi preco benevolentny tak preto. Nepotrebujem byt za debila na kazdej strane. Racej by som sem prisiel a cital nieco dobre pozrel si nejake dobre fotky a tak ale proste asi sa to neda.
Pekný deň...


Offline dusanba

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 11
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #5 on: August 22, 2013, 11:08:57 ráno
ja ignorujem/ nereagujem  ;D
hentake hluposti mi predsa nebudu kazit den.



Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #6 on: August 22, 2013, 17:56:37 večer
co sa tyka celeho portalu suhlasim s bubakTT
co sa tyka Petrusa suhlasim s Palo BA


Mozno bysme tu mali zavest system ako maju na CB klub Česká Lípa
« Last Edit: August 22, 2013, 17:59:12 večer od Dejvid »


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #7 on: August 22, 2013, 21:32:14 večer
Nechcel som reagovať hneď, ale keďže ráno odchádzam do Holíc, rád by som z môjho pohľadu túto kapitolu uzavrel.
Marco Dubnica (alias Petrus) prestrelil svojimi vyjadreniami, na ktoré som ja reagoval v chate žiadosťou na ospravedlnenie . Marco tak učinil, aj keď do svojho ospravedlnenia ktovie prečo zatiahol svoje členstvo v SCBR. To s tým nemá nič spoločné...
Zaslúži si BAN? Možno áno, nechce sa mi hľadať a čítať pravidlá tohto fóra, ale asi by stačilo nejaké napomenutie (my starší si pamätáme výraz "kárne opatrenie",  :) ) a nechať to tak. Pri ďalšom probléme udeliť BAN na prispievanie alebo TOTAL BAN.
Cébečko je aj o výchove. Kedysi sme na pásme nováčikov zaúčali to tajov vysielania, učili ich Q-kódy a používané výrazy. Osobné stretnutia sme trávili pri ohni a snažili sa dozvedieť sa aj o osobnosti a charaktere kamarátov z CB pásma čo najviac. Čo vieme o Marcovi? Väčšina takmer nič (možno Mailo, keďže je z rovnakého QTH). Uvažoval som dnes aj nad tým, či si tento tínedžer neventiluje nejaký iný problém... Že ho vysielanie baví, to je vidieť, hoci má veľké oči a niekedy aj veľkú hu... ústa.  :) Viem, že na portáli a internete všeobecne sa o osobných problémoch hovoriť nemá, no mládež v jeho veku má rôzne výtrty... Viem o čom hovorím, stretávam sa ako učiteľ s rôznymi problémami.
Uff, nejako som sa rozpísal, takže to v krátkosti zhrniem:
Ešte jedna šanca a ak to nepomôže tak BAN na príspevky alebo úplný BAN.
73, Marconi Partizánske, OM4MM


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #8 on: August 23, 2013, 10:11:59 ráno
K Petrovi sa nevyjadrujem, nepotrebujem aby sa s ním posledný CBčkár prestal baviť   ;D ;D
Poviem len ejdno - ja v Marcových rokoch som bol stiahnutý do úzadia, vysielal som z malinkej balkónovej anténky, kt dočiahla asi 15 km do kruhu a počúval som, vysielal som po okolí. Všetko, čo so msa dozvedel o HAM bolo z CB, pretože 3 roky som iné pásmo nepoznal (PMR nerátam). Internet som síce poznal, ale nevedel som ,čo to je :D
A tu je ten problém - Internetové deti - uvedomujú si anonymitu internetu,i keď zabúdajú, že na každého sa dá prísť - rovnako ako na Marca - každý z tohto portálu vie, o koho ide.
Takže by so mtu svoje predčasne myšlienky o zostrojení Perpetum antény nepísal.
Ďalší problém Marcovho chŕlenia je taký - dlho so muvažoval, či to sem napíšem, ale v podstate nie je čo skrývať.
Dôvodom Marcovho kur****ho výjavu voči CBčkárom je spôsobený klubom, kt. navštevuje. Marcony asi bude poznať OM3W tak a,ako ich aj ja poznám asi 5 rokov (?). Pár ľudí odtaiľ skončili s CB kvôli pár dôvodom, kt. si oni myslia, že sú dôvody. Ale práve dôvody voči ním sú tie pravé dôvody.
A takteiž sa mi eneraz osone stalo, ež ma na závode PA rušili a keĎ som ich požiadal o skontrolovanie zariadenia, tak sa ma spýtali z oho idem. Tak ma oddrbali, že si mám kúpiť lepší mlynček.... Keď si to proste porovnám s nejakým OM8A, to je iná úroveň.
Ale aby som tu nepísal zbbytočné veci, kt. ostatních moc nezauímajú, skrátim to jednou vetou - netreba brať všetko k srdcu, čo mi človek povie... A treba mať svoju hlavu Marco, nie počúvať reči druhých ! Pretžoe nasieraš nielen mňa, mňa to tak nebolí, som o 6 rokov starší od teba, ja ťa trošku chápem, ale čo ostatní ? Oni nie sú v Tvojom veku...
Howk..

73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline picino

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 64
    • Karma: 8
  • Cago Belo
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88VS
  • Skype: picino
Odpovedať #9 on: August 24, 2013, 23:13:21 večer
konecne po dlhej dobe dobra tema  :)