OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

stavba CB papagaja

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline richard588

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99DA
  • Skype: HALUZER
Odpovedať #30 on: Apríl 16, 2017, 18:36:31 večer
ja mam tti 1100 stanicu s CTCSS a u mna akosi nefunguju tie ctcss  napr kanal 10 a supton 1,2,3,4,5,6 stale mi ho kamionisti otvoria pocut ich sekane prerusovane typujem bud zle doladene anteny daka harmonicka vlna alebo sa babru do stanic aby ich rozsirili na viac kanalov a treba vziat aj do uvahy ze podaktore stanice maju odchilku vo frekvenciach niekde sa uvadza aj 0.5% tusim v manuali je to uvedene Frequency Tolerance  a dalsi priklad kanal 33 a supton 1az 10 mi otvara brzdiaci piskajuci vlak vlak byvam par metrov od vlakovej stanice  a na vsetkych kanaloch suptony 11 az 38  mi reaguje bud sesedova automaticka brana a chipove otvaranie dveri  nedaleka bytovka takze musim mat aj squelch ajkeby ho nenam tak mi otvori a zarve to bud sum este poskusam  idealne by to bolo na baze selektivnej volby ako je to u faltus cz opakovac aj by sa dalo nastavit prepinanie kanalov tj vyuzitie vsetkych kanalov na opakovace napr 22 kanal bude zaruseny nahodim  kod a sup na iny kanal urceny na opakovac ktory nebude zaruseny a po dalsie co ak sa najde daky zaskodnik nahodi supton a nastavy si na stanici vox a bude blokovat kanal u nas je taky pacient a este zapne 100w topitko alebo ma daku odblokovanu stanicku napr na 20w ma ju v aute a pocut ako somre fuci vietor vrci motor alebo ma zapnutu v garazi a pocut vsetko zvonku

idealne to poriesit ako faltus kodom aktivujes a popripadne prepnes na iny kanal    urceny na opakovac a moze to mat aj vyhodu moze byt signal posunuty napr naladis 22kanal a signal zachiti opakovac napr co je v dubnici a ten dosach zvysi cca i dalsich 15km
« Last Edit: Apríl 16, 2017, 19:00:01 večer od richard588 »


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #31 on: Apríl 26, 2017, 21:44:47 večer
Takze stabo prislo :D :D ;)
Caka ho ( teda hlavne autosqvelc) testovacia prevadzka doma a v aute.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #32 on: Apríl 27, 2017, 20:51:37 večer
Takze po prvom dni som spokojny a ten autosqvelc od prezidenta sa mi rysuje ako pouzitelny na papagaja (opusteneho v klietke na kopci). Aby sa otvoril tak signal musi byt o 1-2 s silnejsi ako okolite rusenie a citatelnost aspon 3 r.
On v podstate vyhodnocuje ci signal sa podoba na zrozumitelnu rec, alebo to je rusenie rozneho povodu.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #33 on: Júl 26, 2017, 22:17:36 večer
takze papagaja mam uz doma na stole zapojeneho, funkcneho, ba aj plechovu krabicu som mu kupil........e ste ho tam nastahovat. a hlavne ho na kopec dat.......zlat y klinec. skusali sme ho len tak na kopci z auta a autosqvelc od prezidenta sa javi celkom dobre.... otvara uz take trojkove radio v sume.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #34 on: August 02, 2017, 09:33:51 ráno
nuz papagaj ma za sebou jednu pracovnu skusku na kopci za sebou........f rci dobre, pamat 90s, len sa ukazala jedna nevyhoda autosqvelca oproti "pritiahnutemu" beznemu: opakoval aj DX ked  boli ako-tak zrozumitelne, jeden nemcur nam ho plietol  ;D ;D ;D
PS: ked su silne DX rusenia asi neostava nic ine, iba ho cez DTMF vypnut...aj tak ludi na pasme bolo malo.


Offline Jafo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 10
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98QF
Odpovedať #35 on: August 02, 2017, 10:20:10 ráno
Na ktorom kopci je papagáj a na ktorom kanali ide rád ho prevetrám pokial budem mať naň dosah.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #36 on: August 02, 2017, 21:10:33 večer
este nieje nainstalovany napevno. skuska bola z kopca Velky Polom nad obcou Rakova (okr. Cadca), kedze kopec je na vrchu zalesneny, tak bol umiestney nizsie na mieste bez stromov....ak sa bude darit a podari sa dohodnut na umiestni na "dlhodobo", tak tam aj skonci.   nadmorska vyska cca 950m. lokator JN99IM.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #37 on: August 03, 2017, 10:08:45 ráno
cafte,

trocha zmenim temu (ale zakladat nove vlakno asi netreba): viem ze na zapade (nemecko) exituje siet CB vysielaciek pospajanych  do cez internet (poliaci ficia na PMR)........co tak urobit nieco aj u nas?????

1- zakazane to v povolovacich podmienkach nieje, ale ani vyslovene dovolene??????co by na to telekom. urad povedal?????
2-treba na to neaku lepsiu kotu (CB-ckara co byva na aspon malom kopecku) na ktoru sa dostani viaceri a pristup na internet...... ...,ide o to aby sa ti okolo poculi  aj na direkt.
3-tu na kysuciach si to viem predstavit (sme  tu cca 8 relativne po kope) aj s podporou jedneho HAM- kamarata (co robi pracovne s internetovou sietou) realne predstavit.... .....(aj ked  pre neho CBpasmo je zaujimave, asi ako pre mna walkie-talkie kupene pred 25rokmi od vietnamca na burze:-)))))
4-ak vas to aspon myslienkou zaujalo, tak dajte vediet.


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #38 on: August 04, 2017, 23:15:27 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
...zakazane to v povolovacich podmienkach nieje, ale ani vyslovene dovolene??????co by na to telekom. urad povedal?????
Ak máš na mysli Všeobecné povolenie pre občianske rádiostanice č. VPR - 23/2012, tak si prečítaj článok II. bod 14. prvá veta:
Rádiové zariadenia sa nesmú pripojovať priamo ani nepriamo na verejné elektronické
komunikačné siete a nesmú sa používať na poskytovanie elektronických komunikačných služieb.

Takže zakázané to je...
You are not allowed to view links. Register or Login
« Last Edit: August 04, 2017, 23:17:00 večer od Marconi »


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #39 on: August 05, 2017, 08:18:44 ráno
aaaaaha,............. :'( :-\ takze tudy cesta nevede.

aj papagaj bude dobry. ::) ::) ::) :) ;)