OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Vyskumna expedicia

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
on: Február 28, 2013, 23:02:48 večer
Dna 2.3.2013 o cca 14.00 , sa uskutocni vyskumna expedicia, ktora sa bude zaoberat ladenim anten, priamo v terene. Konkretne EH, dratovka popripade aj magnetky. Lokalita 10 km od trnavy juzne. Predbezny kanal bude 20, mod FM.
Keby ste boli tou dobou pri vasich vysielackach, ozvite sa nam a poslite report.
Dakujeme.  :)
« Last Edit: Február 28, 2013, 23:29:06 večer od Pali TT »
Albrecht AE 6890, Farun ML-145


Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Marec 03, 2013, 16:36:52 večer
Zhodnotenie expedicie. Na expedicii sa zucastnili Boris TT, mravec, jurki a buggi s 3cu a ja.
Teren bol rovina, nakolko sme chceli povodne len vybehnut za Trnavu a zistit ci ta dratovka  a EH-acka vysiela, kedze z balkona to nema zmysel :) . Po napojeni dratovky na analyzator a doladeni kondenzatora a ziarica sme zistili, ze je dost ostra s PSV cca 1,7.
Po spusteni vyzvy na 20. kanale FM sa nam ozval buggi z nedalekej lokality a daval nam reporty. btw Dakujeme buggi.
Dratovka verzus EH-acka. RPT 58 vs. 42 Dufam ze si to dobre pamatam, uz som sa v tych reportoch stracal. Ked tie cisla boli ine, kludne ma opravte.
Na zaver sme zhodnotili, co sme vedeli a co pisal aj 3cu, ze EH, nechodi tak ako popisuju internetove stranky a polvlnna dratovka skoncila v tomto pripade ako lepsia antena.
Par fotiek z akcie :
You are not allowed to view links. Register or Login
« Last Edit: Marec 03, 2013, 16:41:25 večer od Pali TT »
Albrecht AE 6890, Farun ML-145


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Marec 03, 2013, 17:40:56 večer
musim pochvalit Vas aj za fotodokumentac iu , mna expedicie este len cakaju , zatial sa neda nikam vyjst lebo snehu je este cca 40 - 50 cm a v kopcoch este aj viac


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Jún 16, 2013, 10:41:59 ráno
Dnes navecer okolo 18 00.h vyrazaju Trnavaci nad Hlohovec na rozhladnu Šianec lokator JN88VJ a budu skusat novu dratovku z dielne Alan TT - ucast prislubil aj technicky riaditel Orosys s analyzatorom.. .. ;) Budeme sa pohybovat na kanaloch 1 a 20 ! pmr kanal 7! Tesime sa na spojenia a vase reporty :P


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #4 on: Jún 16, 2013, 11:13:41 ráno
Takže Perinbaba nabal si Deda Mrázika a trocha ponatriasajte tú perinu ktorá rozháňa mraky :P
Drátovka je verzia 00.01 :-X podľa Pala BA takže uvidíme, čo z toho bude.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #5 on: Jún 17, 2013, 10:31:24 ráno
Výskumná expedícia Šianec prebehla bez strát na životoch :D ale moja drátovka v skúške vyhorela. PSV bolo viac ako 5. Orosys ju premeral. niekde na 22MHz to už bolo  lepšie niečo cez 2. Spravil som príliš veľku cievku. Takže verzia 00.02 sa pripravuje. Nakoniec sme použili Borisovu drátovku a tá mala na stred CH20 krásnych 1:1,1 vlastne ručička sa skoro ani nepohla. Na CB bolo mŕtvo, zachránil to Pali TT.. a na PMR len zopár spojení...


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: Jún 17, 2013, 15:51:34 večer
No aby som sa nepyšil cudzim perím: ta dratovka bola z dielne Pali TT :D


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #7 on: Jún 17, 2013, 18:59:47 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Výskumná expedícia Šianec prebehla bez strát na životoch :D ale moja drátovka v skúške vyhorela. PSV bolo viac ako 5. Orosys ju premeral. niekde na 22MHz to už bolo  lepšie niečo cez 2. Spravil som príliš veľku cievku. Takže verzia 00.02 sa pripravuje. Nakoniec sme použili Borisovu drátovku a tá mala na stred CH20 krásnych 1:1,1 vlastne ručička sa skoro ani nepohla. Na CB bolo mŕtvo, zachránil to Pali TT.. a na PMR len zopár spojení...
nekde mas chybu, ja ked ju spravim tak ma okamzite psv okolo 1.5 - 2
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #8 on: Jún 18, 2013, 13:53:33 večer
Ano, spravil som to zle, nedodržal som priemer trubky (dal som 40mm) a aj drát cievky som dal hrubší. Proste uplne mimo pásma. Ale už mám vyrobenú novú cievku priemer 26mm a drát 1mm a prepočítal som rezonančný obvod na stred CB, takže už len vyskúšať.


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Jún 21, 2013, 17:36:21 večer
Dnes si daju Trnavaci repete na Šianci JN88VJ s novou dratovkou a budu davat vyzvy na kanal od 20 30.h na kanale č.20 a pmr kanal č.7. Tesime sa na spojenia  8)