OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

PMR opakovač na východe ?

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

jarkov1

  • Guest
Odpovedať #10 on: Marec 23, 2013, 22:05:19 večer
Je to dualbander, takže okrem iného dokáže pracovať aj ako PMR.

BTW: Ohľadom toho blbca a pazvukov, prosím, popíš to bližšie :))
Vďaka  ;)


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #11 on: Marec 23, 2013, 22:12:27 večer
nebudem ta zbytocne strasit....
ved uvidis...


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #12 on: Marec 23, 2013, 22:17:15 večer
Nejaká skúsenosť? / stalo sa to už niekomu ?


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #13 on: Marec 24, 2013, 07:44:32 ráno
no ak si dobre pametam... bolo tu otom blbcovi dost pisane v jednom vlakne... ako tam furt len vyzvanal... pustal selijake zvuky a ty co sa sceli porozpravat... hned stratili chut a vypli stanicky... tak aj v KE prestalo PMR vo vedsej miere...

ak chces robit opakuvac... tak staci Ti aj obycajna PMR-ka a z ciny kupis za 50€ krabicku uz opakuvac original spraveny... bllyzsie Ti onom porozprava Picino... a opakuvac by som dal potom na subton aby onom nikdo nevedel... povies to len vybranym ludom... pripadne das na forum a ludia co budu normalny a budu si chcet pokecat... si to najdu a naladia sa nato...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #14 on: Marec 24, 2013, 17:26:13 večer
Mne by sa viac hodila stavebnica, (plosak, suciastky, schema) aby som sa mohol s tym trochu pohrat.
Samozrejme, aktivacia len na subton, inak by o tom vedelo cele mesto.


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #15 on: Marec 24, 2013, 17:52:24 večer
Uvažujem, že kúpim tieto:
You are not allowed to view links. Register or Login

Spojím výstup s mikrofónom a na vysielacej aktivujem VOX.
Prijímať bude na CH6 a vysielať na CH5. Keď príde signál na CH6 (+subtón), tak sa káblom prenesie na mikrofónový vstup druhej PMR-ky (CH5), tam sa otvorí VOX a začne vysielať ďalej. Po skončení sa na CH6 zavrie sqelch a na CH5 zavrie VOX.
Samozrejme aktivácia vysielania len cez subtón.

Kanály aj subtóny by som rozoslal na požiadanie len prostredníctvo m súkromnej pošty, aby tam neboli pazvuky.
Ak sa tam nejaký dilino objaví, tak ihneď budeme vedieť kto to je.
Podľa mňa jednoduché a hlavne funkčné, čo Vy na to ?


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #16 on: Marec 24, 2013, 17:54:32 večer
Ak sa chceš pohrať z opakovačom, poznám celé zapojenie naspamäť. Môžem Ti poskytnúť schémy ( vávrh plošákov ?)a môžem Ti dať aj môj maturitný upgread. Tzn. druhá audiopamäť bude hlásiť naprogramovaný čas to, čo si povieš do nej ;) Inak pôvodná schéma môjho papagája je od Pugzleya Bratislava (OM1AEG) . JA som len dorobil úpravy a druhý plošák :)
BTW, čo sa týka rušenia - ja som našťastie chválabohu nemal väčšie problémy s mojím na Vršatci. Ale sem-tam as stane, že ho nedokážeš z doliny vôbec otvoriť. Keď niekto zakľúčuje na pracovnom kanáli opakovača hocičím a stanica v papagájovi ho berie S9 + 60dB, nemáš najmenšej šance z väčšej diaľky preraziť cez jej zahltený Squelch ..
Moja skúsenosť - nejaký somár mal pustený baby mnitor na 7 v doline. Ja so mho z domu samozrejme nepoberal, ale opakvoač to počul, nakoľko bol na kopci ... A to bolo nervov, keĎ som sa hore prehnal vymeniť akumce, že boli vybité ... A to mala len 4 hodiny zahltený SQ..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #17 on: Marec 24, 2013, 18:00:15 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Uvažujem, že kúpim tieto:
You are not allowed to view links. Register or Login

Spojím výstup s mikrofónom a na vysielacej aktivujem VOX.
Prijímať bude na CH6 a vysielať na CH5. Keď príde signál na CH6 (+subtón), tak sa káblom prenesie na mikrofónový vstup druhej PMR-ky (CH5), tam sa otvorí VOX a začne vysielať ďalej. Po skončení sa na CH6 zavrie sqelch a na CH5 zavrie VOX.
Samozrejme aktivácia vysielania len cez subtón.

Kanály aj subtóny by som rozoslal na požiadanie len prostredníctvo m súkromnej pošty, aby tam neboli pazvuky.
Ak sa tam nejaký dilino objaví, tak ihneď budeme vedieť kto to je.
Podľa mňa jednoduché a hlavne funkčné, čo Vy na to ?

Jarkov1 - nerád kazím Tvoje plány, ale je to naprostý nezmysel z hľadiska prevádzky .. To, čo chceš spraviť je prevádzač, nie  opakovač.
Zober si tri stanice a daj ich vedľa seba . jednu nalaď na 1 a druhú na 8 . S treťou stanicou zavysielaj na kanáli číslo 1 a dtuhá nech ti začne vysielať na kanáli č. 8 . Čo sa stane ? Stanicu prijímajúcu na kanáli č. 1 zahltí stanica vysielajúca na 8 a celé zariadenie je z praktického hľadiska nepoužiteľné .  Sú to na obdovy moc blízke FRQ ( ani nie 10 KHz) , čiže iné ako zahltený vstup nedosiahneš. na to by si musel mať sakra dobrý duplexer, ale taký ešte nevymysleli :D Už tu boli plány, ale každý na tom zlyhal . Keby to funguje, už by to tu dávno bolo ;)
Jediná možnosť zrobiť niečo také, ako mám ja al. Picino ;)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #18 on: Marec 24, 2013, 18:16:10 večer
To s dvoma PMR-kami je síce drahšie, ale luxusnejšie, pretože nemusíš čakať pokiaľ to papagáj prehraje z audiopamäte.
Ďalej je tu nepochybne vyššia bezpečnosť a nenápadnosť (diskrétnosť), pretože pre náhodného poslucháča je ťažšie zistiť, na ktorom kanáli prevádzač "počúva" a že existuje vôbec nejaký prevádzač.
Jednoducho bude počuť ako sa baví partia ľudí, narozdiel od papagája, kedy bude počuť dvakrát zopakovanú správu + kanál bude vedieť automaticky a skenovaním subtónov zistí aj to kde má vysielať.

Mám doma dve momentálne nepoužívané PMR-ky a skúsim sa s tým "nejak pohrať"  8)
V každom prípade Ti ďakujem, porozmýšlam aj nad klasickým papagájom a v prípade záujmu sa ozvem  ;)
« Last Edit: Marec 24, 2013, 19:07:07 večer od jarkov1 »


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #19 on: Marec 24, 2013, 19:07:25 večer
Samozrejme vysielačky by boli nielen frekvenčne čo najviac vzdialené (tak ako píšeš) CH1-CH8, ale taktiež aj umiestnením.
Reálne asi tak 10 metrov, to by možno vyriešilo problém so zahltením...