OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Free Radio Network v OM a OK

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98CX
Odpovedať #80 on: Apríl 25, 2013, 13:56:32 večer
Zdravím, len som tu chcel informovat aby ste si nemysleli, že som sa na to vybodol  :D
Včera sme urobili prvé testy môjho prvého PMR/RoIP hybrida. Funguje to celkom dobre, ale zatiaľ len v smere PMR->Android. Hneď ako to bude funkčné do oboch smerov vypracujem návod na správnu konfuguráciu programu Zello aj s popisom.
73 Giwer PB
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #81 on: Apríl 25, 2013, 14:28:19 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Zdravím, len som tu chcel informovat aby ste si nemysleli, že som sa na to vybodol  :D
Včera sme urobili prvé testy môjho prvého PMR/RoIP hybrida. Funguje to celkom dobre, ale zatiaľ len v smere PMR->Android. Hneď ako to bude funkčné do oboch smerov vypracujem návod na správnu konfuguráciu programu Zello aj s popisom.
73 Giwer PB
Držíme palce, toto bude užitočné vedieť ;)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Tomas Piestany

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn88VO
Odpovedať #82 on: Apríl 25, 2013, 15:12:01 večer
toto keby sa podari to by bola parada :)
dnt formel 1,motorola T6 , swr/watt meter, anteny 1/2 a 5/8 a kilometer kablu :D


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98CX
Odpovedať #83 on: Apríl 25, 2013, 15:39:10 večer
Dúfajme, že sa mi to podari vyspekulovat do zdarneho konca... Len najväčší problém bude asi z napájaním. Na strechu 230V ťahať isto nechcem. Ideálne by to bolo urobiť na 13,8V napájanie z bytu (prípadne aj malý akumulátor aby sa mi to pri každom výpadku neresetovalo) a priamo v skrinke na streche by bol DC/DC menič na +12V/0,1A a +5V/3,5A.
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #84 on: Apríl 25, 2013, 15:49:18 večer
Giwer a ty nemáš v búdku na natény na streche ? Sa mi zdá že výťah nemáš ale ta budka by tam mala byť a pokial tam je tak by tam malo byť aj 230V nie ? Lebo mi to na streche máme, síce trošku v nebezpečnej forme ale tých 230V tam je :D A ano je lepšie mať techniku až na stožiari nakolko ako si už písal nevzniká utlm v kábli, no mi na Portáši (om3kgw) máme na stožiari bedňu kde je TCVR, zdroje, PA, modem a nezbytné vibavenie k prevádzke a vlatne na stožiar ide iba UTP kábe a my logicky vysielame z PC z dola ale teraz sa pracuje na projekte "z tepla domova" a to znamená že sa bude vysielať cez celú sieť netu až na Portáš z domu jednej škatulke. Prepáčte že som odbočil o dtémy ohladom Portáša :)



Offline Tomas Piestany

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn88VO
Odpovedať #85 on: Apríl 25, 2013, 15:52:07 večer
tak ak by to bolo na malu dlzku tak by si to mohol spravit aj priamo cez utp kabel ako pasivne poe, jeden par 5v jeden 12v a dva pary na lan.. ale na vacsiu dlzku posielat tak 24v, po jeden par + jeden -, a potom uz len tie dc dc menice, mozno keby bolo mensie napatie ako 24 tak stabilizatory  7812
dnt formel 1,motorola T6 , swr/watt meter, anteny 1/2 a 5/8 a kilometer kablu :D


Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98CX
Odpovedať #86 on: Apríl 25, 2013, 16:12:14 večer
...fuuu... stabilizatory asi radsej nie... by to malo aj funkciu ponorneho varica :D velky vykon by siel zbytocne do tepla, skor som premyslal, ze TracoPower robi take vseliake dc-dc menice, celkom dobru ucinost to ma len zase cena :( ... alebo by sa to dalo aj tak, ze tlacit hore okolo 7-8V zopar 7805 aby to zvladlo dostatocny prud a pre tych 12V tam dat len niaky jednoduchy nasobic lebo mne tam v pohode staci 12V/40-50miliamperov. Tych 12 tam sluzi len ako spustacie napatie na CPU kartu, neviem preco to tak hlupo vymysleli...
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline Tomas Piestany

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn88VO
Odpovedať #87 on: Apríl 25, 2013, 16:53:28 večer
tak viem ze stabilizatory kuria, len ta cena dc menicov :/ nic moc :) ale urcite sa to da vyspekulovat.. ono tahat hore aj 230v sa da bezpecne, ked sa dodrzi zoar veci tak myslim ze neni problem..
dnt formel 1,motorola T6 , swr/watt meter, anteny 1/2 a 5/8 a kilometer kablu :D


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #88 on: Apríl 25, 2013, 17:08:54 večer
zdroj 230V-48V, na streche z 48V - 12V, môžem ponúknut ? Ten na strechu dám za 3€, ten v byte asi za 6€ môžeme objednat a cezo mna zaplatit odtialto:

You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #89 on: Apríl 25, 2013, 17:09:50 večer
marco, tak si tam skus neco napojit na tu elektriku a ked ti na to pridu tak mozes skoncit v base, nelegalny odber prudu je trestny cin, za ktory sa nedava pokuta a ides sediet. teda okrem ciganov, ti maju zrejme vynimku
CB všade tam, kde sa len dá