OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Rádioamatérsky kurz v OM3KFF v Bratislave

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #20 on: November 12, 2018, 06:23:10 ráno
no  dobre. sorry.  :) :) :) ;) na tuto temu uz budem ticho  :-X

admini: ak chcete tak to zmazte.


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
Odpovedať #21 on: November 12, 2018, 10:24:16 ráno
Janokorna, v pohodicke, ved nie je ziaden problem, diskusne forum je o tom by sa diskutovalo  :)

Uvidime co sa s tvojim napadom da robit.

IvanBardejov, urcite nechcem spamovat toto forum nerelevantnymi prispevkami, ale ja vnimam HAM a CB/PMR ako komunitu ludi, ktori maju rovnaku zalubu v radiovych vlnach.
Jediny rozdiel je v tom, ze to obe komunity robia svojim sposobom a kazda trochu inak  ;)

CB/PMR a HAM nie su konkurencne konicky ale naopak, navzajom sa doplnuju, preto mi pride vhodne dat vediet o HAM kurze aj sem.

V kazdom pripade dakujem za podnetne prispevky do tejto diskusie, pre dalsie info kludne piste sukromnu spravu aby sme to tu nespamovali.



Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #22 on: November 12, 2018, 16:02:57 večer
je pravda, ze kazdy kto si urobil skusky HAM zacinal na PMR a CB pasme...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: November 12, 2018, 16:58:29 večer
bubakTT,

cislo neviem odhadnut, ale velke mnozstvo HAMov co poznam :)
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #24 on: November 12, 2018, 19:41:43 večer
TomasNR

ja som zatial nepocul, ze by to niekoho hned chytilo tak, ze by sa naucil na HAM bez toho aby neskusil apsom PMR ktoru kupi vzdy pred vianocami :D :D :D
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #25 on: November 12, 2018, 23:07:55 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
je pravda, ze kazdy kto si urobil skusky HAM zacinal na PMR a CB pasme...
To je, úprimne, logické. Nikto nebude vysielať na HAM, keď nemá skúšky.
______________ ___-
Je viac smutné, keď  sa 30 ročný (vysielajúci 30 rokov) CBčkár nikam nepohne a končískúsenosť ami meraním PSV cez 50m koax.
A je rovnako smutné, keď SK  "rádioamatéri"  sa dostanú k DX pásmam kvôli zloženiu skúšok v Čechách a nemajú poňatia o technike, anténach, prevádzek a podobne. Potom to tak na KV aj vyzerá.
Bubak , tvoj príspevok som citoval len v prvej vete, neber to osobne.  Je to na zamyslenie . Malo by sa to, minimálne v Čechách, zmeniť...
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
Odpovedať #26 on: November 13, 2018, 09:20:42 ráno
Mailo,

bohuzial o situacii v OK som pocul. Z vlastnej skusenosti ale mozem povedat, ze so skuskami u nas nie je ziaden problem, ak sa clovek zodpovedne pripravi.
Taktiez prechod do triedy E nie je problem. Kazdy ma asi svoje dovody a neprinalezi mi komentovat ich :-)

Co sa tyka toho, ze CB/PMR ostavaju pri CB/PMR, mne to pride v pohode. Je to konicek, clovek to robi pre zabavu, pripadne z praktickych dovodov a pri konickoch by mali rozhodovat pocity toho cloveka, co chce dalej robit a kam sa che posunut. Preto to neodcudzujem, ak sa niekto rozhodne, ze CB je to co chce a nic dalej nepotrebuje :-)

bubakTT,

u mna to bolo zlozitejsie, nakolko elektronike som prepadol od utleho detstva a odvtedy som chcel byt radioamaterom :-) Ale ako to uz v zivote chodi, nakoniec ma darovana CB stanicka nakopla tak, ze som ani na chvilku nezapochyboval, ze chcem HAM skusky :-)

Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
Odpovedať #27 on: November 13, 2018, 09:22:16 ráno
Este dolezita informacia,

nakolko vacsia cast naseho radioklubu bude na vyrocnom stretnuti radioamaterov v Poprade, tak musime tento tyzden kurz prelozit na stredu, t.j. 14.11. o 18:00.

Ak sa niekto chcete zucastnit, radi vas privitame. Pripadne poslite sukromnu spravu a doladime detaily.
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #28 on: November 13, 2018, 09:25:11 ráno
1- zopar jedincov by sa asi aj naslo co zacinalo hned na HAM,  lebo mali stastie, ze kamrad (sused, spoluziak, kolega...)  bol R-A..... ale pokial ide o samotarsky zivotny postup tak asi to bolo cez CB, PMR.
2- v momentalnej situacii ked (vdaka IT za par Eciek) to upada na vsetkych pasmach, tak by sme mali radsej dokopy varit tie gulase pri antenach, ako sa neako separovat.
3- ja osobne asi viem toho troska viac ako zmerat a nastavit PSV na polke. (ktora je mimochodom najlespia antena na svete  ;D ;D ;D ;D)  , ale na Panov Amaterov co si doma ladia duplexery, vyrabaju koncaky, robia kde ake sutavy anten,.......sa nachytam a ani nebudem.   


Offline dominik

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 92
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: November 13, 2018, 09:54:26 ráno
Jano prihlás sa na hangoust tam sme partia ham ,cb, pmr a pomáhame si. A dokonca sme aj spoločne v emcomme. Nik sa nepovyšuje, nerozdeľuje všade sa nájde pár k... ale tam nie sú. You are not allowed to view links. Register or Login