OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

pmr opakovac kubinska hola zmena kanalu!

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline marek.dk

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 17
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #20 on: Júl 21, 2014, 17:59:12 večer
Dodo casy najlepsej  CB prevadzky som ja uz bohuzial nezazil no ych popularita bola do velkej miery aj podla mna preto, ze vtedy este bol internet velmi drahy a slaby + aj mobilne telefony boli pomerne drahe okrem samotnych pristrojov aj na prevadzku.
Dnes sa obycajne PMR rucky daju kupit za 20 euro a prave preto tam je casto tak trochu neporiadok. Ja beriem PMR ako hobby a tak trochu pre oddych a ciastocny chvilkovy unik pred digitalnou dobou:d
Uplne najhorsie je, ze niektore chuvicky vysielaju z niakeho bytu/domu na jednom CH denne mnoho hodin niekedy aj 9 mesiacov co sa deje napr aj nedaleko mna doma.

Jano istebne to chocske pohorie veru robi svoje a dost to odrezava dosah tym smerom.

Pugzley 6.7 som na opakovaci debatil ja s Peter Ruzomberok (mobil) a zo sedliackej dubovej hut ci oravskeho podzamku sme sa obaja poculi pomerne pekne na oboch stranach.
V opakovaci je dost citliva rucka s nastavenim SQL na najnizsiu moznu uroven + aj jej modulacia je trochu vyraznejsia by som povedal a tak ho je vacsinou mozne otvorit aj pri velmi slabom signale a opakuje niekedy aj skoro uz iba sum. Je tam podporovany aj nastaveny 6,25 step cize toto problem nieje. Nepodporovany 6,25 step na stanici, ktora ho pocuva by mozno trochu vplyv mat môhlo no otestovane to nemam.

Netron vdaka za vcerajsie spojenie zo zeleznicnej stanice vo velicnej.

73 Marek.DK

« Last Edit: Júl 21, 2014, 18:06:11 večer od marek.dk »


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #21 on: August 06, 2014, 17:05:44 večer
Otestoval som prevádzku tohto opakovača. Zo Zuberca som ho otváral večer okolo ôsmej počas dažďa, ale zrozumiteľnosť bola biedna (rádio 2). Pri prejazde autom cez Dolný Kubín to išlo super v hornej časti mesta, potom sa signál mierne zhoršil. Príčinou boli moje slabé baterky, preto som ledva opakovač otváral... Ďakujem za spojenie Marekovi DK.


Offline marek.dk

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 17
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #22 on: August 07, 2014, 15:21:41 večer
Marcony tesi ma, ze si sa ozval na papagaj. Vdaka za test aj spojenie.
Vecer den pred tym som aj pocul okolo 20:00 asi tvoju vyzvu na opakovac pravdepodobne este zo zuberca a aj som chcel na nu odpovedat no bol som v meste a nedalo sa mi moc v tom momente reagovat.

Tento aj minuly tyzden som mal viac x spojenie aj s Dusan Tvrdosin, ktory bol cca 100 M vyskovych nad tvrdosinom a isiel vacsinou tak r3.
Rovnako dakujem za QSO.

73 Marek.DK!


Offline marek.dk

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 17
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: September 01, 2014, 00:20:12 ráno
Zdravim

Opakovac je od soboty vecera (30.8) bohuzial mimo prevadzky.
Pravdepodobna porucha je poskodeny menic napatia z 230 na 12V no to musim este poriadne otestovat.
Ked sa mi ho podari opatovne sprevadzkovat urcite dam vediet.

73 Marek.DK

S potesenim oznamujem, ze papagaj je opat v plnej prevadzke!!
Pricinou jeho nefunkcnosti/vypadku bol odpaleny koncak na TRX.
Okrem vysielacky som vykonal aj vymenu kabla za lepsi s nizsim utlmom a lepsim tienenim + co je asi najviac cititelne aj podla prvych spojeni a reportov najviac pomohla vymena pôvodnej anteny za novu sice smerovejsiu no ziskovejsiu a hlavne po kazdej stranke ladenu na PMR pasmo.
Taktiez som trochu stiahol aj hlasitost a zda sa, ze je teraz modulacia o poznanie lepsia.

Je pravdepodobne, ze by to aktualne môhlo behat aj z niektorych miest kde to pred tym slo velmi slabo alebo ani naznakom. Budem vdacny za kazde dalsie spojenie a test.

Dakujem

S pozdravom Marek.DK
« Last Edit: September 11, 2014, 23:18:55 večer od marek.dk »


rio

  • Guest
Odpovedať #24 on: Október 18, 2014, 22:40:30 večer
V stredu 15.10. Som pocul prevadzku z chaty pod Klacianskou Magurou, no nepodarilo sa mi do neho dostat. Mozno so smerovou antenou. Skusim na buduce.


Offline marek.dk

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 17
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #25 on: Október 30, 2014, 23:39:59 večer
Rio zdravim

Kludne sa ozvi, ked sa ti bude dat. Si vitany.
Ako inak bolo papagaj pocut?

73 Marek.DK


Offline JozefTT

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 7
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #26 on: Apríl 18, 2015, 22:10:23 večer
Ahojte vospolok. Je tento opakovac este v prevadzke ?
 Zaciatkom maja budem na Kubinskej holi, zeby som ho vyskusal ...


Offline marek.dk

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 17
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #27 on: Máj 06, 2015, 15:25:22 večer
Zdravim

Ano opakovac funguje bez problemov tak, ked budes mat moznost a budes niekde v dosahu kludne zavolaj.

73 Marek.DK


Offline mifo

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 51
    • Karma: -10
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98KX
Odpovedať #28 on: Júl 06, 2015, 12:54:16 večer
marek.dk poslal som ti PM


Offline dominik

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 92
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Apríl 14, 2016, 22:33:01 večer
Nazdar Marek dnes som ta počul z Bešeňovej išiel si super a potom z Liptovskej Anny ide to perfektne len sa mi nejak dnes nepodarilo vysielať ako som chcel. Ale absolútne sa teším že keď pôjdem na chalupu tak mám aj takúto možnosť. Počul som aj volačku Orol L. Anna tak parádička že to lieta. s pozdravom Dominik