OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Éter bez hraníc 2015 - Memoriál Milana 42

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #10 on: Máj 14, 2015, 07:34:03 ráno
to Palo BA: ako sa ti dari s tym povolenim? zistil si nieco?

Sledujete pocasie? zevraj sa ma dost zhorsit. Dast az tak nevadi, ale blesky by nemuseli byt. uz pomaly kompletujem vybavu, tak este rozmyslam nad bleskozvodom :)
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #11 on: Máj 14, 2015, 09:09:23 ráno
klasik ani jeden urad nereaguje, takze nic , skusim este na rychlo vybavit na kamzok vstupku, bleskozvod no sak mas antenu :D
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Dodo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Máj 14, 2015, 10:17:39 ráno
Rozmyslam, ze vybehnem na Krizavu... :)


Offline Honza BBystrica

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 29
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98NR
Odpovedať #13 on: Máj 14, 2015, 10:23:43 ráno
odkial ste prisli nato, ze sa ma zhorsit pocasie... sak hnusne ma byt dnes (to im vychadza) ale podla shmu.sk aj norov (yr.no) ma byt sobota cela aj s nedelnym ranom (dalej este presna predpoved nie je) pekna... teda tak hlasia pre str. SVK


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Máj 15, 2015, 17:03:54 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
...Ako exp. Jeleň ideme na Krížnu (VF) (JN98MV) a kto nevie tak je tam vojenská základňa hneď pri vrchu...
Ahoj Honzo,
dovolím si pripomenúť, že plánovaná kóta sa nachádza na území národného parku Veľká Fatra a pohyb a pobyt v NP je v nočných hodinách zákonom zakázaný. Nepríjemné skúsenosti mala kedysi dávnejšie zvolensko-bystrická partia na opačnej strane doliny... Takže asi by to chcelo nejaké povolenie, či?


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #15 on: Máj 17, 2015, 10:36:33 ráno
Chlapi: tohtoročný Éter bez hraníc opäť veľmi silný zážitok. Je krásne počuť po dlhej dobe krásny zvuk FM, mnohokrát prifarbený echo efektom :)
Podmienky zo strany Bororo boli náročné, rušáky takmer do polnoci v kuse, silnejúci vietor a padajúci prístrešok sa podpísali, ale bolo to výborné a som rád, že som počul niektorých ľudí po dlhej dobe hlavne na pásme CB a PMR ! Zároveň sa nám otvorili nové možnosti a máme aj pár nových známostí z blízkeho okolia, kt. pomôžu dať dokopy nejaký ten team pre pokračovanie nakrúcania tích mojich videí  ;D Nechcem to tu presadzovať, ale asi o 3 ráno si ma odchytili myslím Furgoni, neviem kto to presne bol, som unavený ešte, že čo sa stalo s mojich YT kanálom, keď tam dlho nič nepribudlo. Bol som až nemilo prekvapený, koľko ľudí ma poznalo po hlase a po volačke po tomto čine  ;D
Dfm, že spoznaním niekoľko pár mladích ľudí praštených anténou sa podarí vytvoriť nových mladých členov EXP. a bude to pokračovať v prospechu a rozvoji vysielania na SK.
Za Katku, kt. vysielala hlavne okolo 5 hodiny rána sa ospravedlňujem, v podstate vysielala prvýkrát a dosť naslepo, ale keby nebolo jej, tak už asi od 4 rána nevysielame vôbec  :)
ĎAKUJEM všetkým za spojenia a som rád, že som pozdravil niekoľko členov tohto fóra (Palo,Boris,Alan ?).
Môžem skonštatovať, že po tomto ročníku som opäť dostatočne nabudený pre obnovenie pár činností, týkajúcich sa rádioamatérsky ch záležitostí a som rád, že za moju vykonanú prácu sa šíria pozitívne ohlasy a pobúchanie po pleci, že to stojí za to  ;)
LEN TAK ĎALEJ !
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Boris TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 129
    • Karma: 13
  • marcel BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: Máj 17, 2015, 16:05:11 večer
Tiež pridám svoj postreh - Mailo vždy to má svoje čaro ked sa v éteri ozve ženský hlas.Tentoraz to bola tvoja Katka ( ktorú som s úsmevom rano počúval ) ale aj Mirka ktorá šlapala počas celého preteku ako hodinky .Podmienky neboli optimálné - skôr by som povedal že strašné. Na Vápenkovej skale sa robia spojenia na Moravu aj na kúsok špagátu -tentoraz sme nemali po správách ani jedného operátora ktorý sa pravidelne hlásia.Som rád že som zase počul v éteri známe volačky - staré ale aj nové a chválim aj našu A-lfu ktorá nám to spríjemnovala až do rána.
Expedícia Trnaváci pracovala v zložení: Ríšo Trnava, Boris Trnava, Alan Trnava .


Offline Honza BBystrica

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 29
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98NR
Odpovedať #17 on: Máj 18, 2015, 23:07:48 večer
Tak aj ja pridám dojmy.... zistil som, že mám strašný odhad vzdialenosti, lebo stále som vravel, že sme 200-300 m od základne, v skutočnosti to bolo 500. Asi to bude tým, že pri hľadaní dobrého miesta sme šli bez batohov a to sa hneď ide lepšie.  ;) Ďalej som zistil, že názov exp. Dráčik je v kombinácií s denníkom CL6 trochu nedoriešený... aj keď som v denníku už mal lokátor, vždy pri napísaní "dráčik"mi vyhodilo nový lokátor DR84IK- 4900km  :D trochu mi to trvalo než som zistil, ako to vyriešiť. Nevadilo by mi to jedenkrát, ale naštastie som zachytil všetkých 11 možných spojeni od A100-A110. A posledné zistenie: asi som sa nikdy poriadne z Krížnej nedíval, lebo až v sobotu som zistil, ako krásne vidno odtiaľ Martin-> zrejme som furt otáčal hlavu na druhú stranu na BB a hľadal svoj barák...
Každopádne veľmi silný zážitok, som rád, že som niečo takéto zažil a že som tým nadchol aj ďalšieho kamaráta-> mám osobného sekretára/zapisovateľa  ;)
Exp. Jeleň, tentokrát v zložení Honza a Vlado


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #18 on: Máj 19, 2015, 11:33:20 ráno
Honza... pozeram tvoju fotku a mam otazku... nemal by si lepsu kotu na lavo hore n kopci??? tam sa mi to zda  byt lepsie podla mna...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Peter_BA

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 101
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #19 on: Máj 19, 2015, 12:40:08 večer
Bubak, myslis ze by to az tak ovplyvnilo kvalitu signalu?  ???
Albrecht 6891, Allamat 407, Alan 95, ML145, 1/2 dratovka, 1/2 deci palenky

Peter_BA