OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Opakovac Inovec

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline giwer

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 130
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98CX
Odpovedať #30 on: Júl 17, 2014, 18:55:10 večer
Ja to zatial chcem skusit s mensim panelom. je to 2x3watty. Litiovy akumec 12V/4000mAh a plus akumec priamo v opakovacom module (pohotovostna vydrz cca 30hod) a akumec v pmr-ke (pohotovostna vydrz viac ako 30hodin). Momentalne cakam len na tu litiovu baterku. Solar mam pripraveny, krabicu tiez... uz to len uvarit ;) Najskor to chvem testovat u mna na panelaku a neskor, ked sa nic nepototo tak kota nieco okolo 800 metrov nad morom. Drzte palceky.
Inak potom budem riesit kanal a subton, tak mi tu mozete dat vase nazory. Pripadne ci pouzit DCS alebo CTCS. Dik
73
SK-768
base: President Taylor II + BlackPirat
mobil: Alamat 409 + miniFlorida
CB17,PMR6


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #31 on: Júl 17, 2014, 19:51:18 večer
Potrebujem aby to bolo čo najmenšie a nenápadnejšie, tahat tam solár je skoro ako keby som tam zavesil oznam že tu máme zariadenie. Solár je pekná vec v lete a pri normálnych teplotách, ale ked teplota poleze dolu tak začína problém s batériou a námrazou. Dalšia vec je že tam chcem jednoznačne 230V/25W (18C) kúrenie s termostatom a anténou zapasovanou v  umelohmotnej trubke čo bude poprípade vytŕčat z krabice, chcem aby sa tam v žiadnom prípade nerobila námraza. Elektrina neieje problém, a hodlám ju použit. Ak krabicu nemáte tak použijem nejakú svoju, niečo sa už nájde. Zdroj z 230V (asi Meanwell)  by som niekde objednal, stačí povedat aké treba výstupné napätie.


Offline thoudsverepec

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99EB
Odpovedať #32 on: Apríl 29, 2015, 00:31:13 ráno
no opakovac by nebol zly  a nebolo by dobre ho ovladat aj pomocou gsm alarmu ? You are not allowed to view links. Register or Login naprogramoval by si co potrebujes a  napriklad  by pri ruseny  bud by sa vypol alebo by vyzadoval pred relaciov slovne heslo a tym by sa otvoril a frcal by a tym by sa dali eliminovat rusaky myslim tie ukrajinske tetusky co maju koncaciky v cb stanicke 1TERA  WAT  mini tuning ala PUTIN vies v rusku je povolena stanicka  vykonom 1TW TERA WAT ale pri poruche by ti prisla smska atd

navrch na kopec
citujem richard588  tieto by mohly byt oka
mohlo by to byt na hore budkov v ladchoch  je to  zhruba nadmorska vyska 800 metrov  je tam aj pametnik JANA PAVLA II  skoda ze sa autom dostanete len po chatu muflonka  potom peso
You are not allowed to view links. Register or Login
 priblizne suradnice
 šírka: 49.025303 ° SŠ
dĺžka: 18.330291 ° VD
 popripadne mojtin  cca 900 m.n
vrch Ostrá Malenica

You are not allowed to view links. Register or Login

popripadne You are not allowed to view links. Register or Login


strazovske vrchy  vyska tusim 1000 mnm

je tam  neterologicka sond apodla aprs
 DW8589  - 48°57.23' N 18°26.05' E - JN98FW28CW

You are not allowed to view links. Register or Login


Offline thoudsverepec

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99EB
Odpovedať #33 on: Apríl 29, 2015, 00:36:59 ráno
blihsie info
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #34 on: Apríl 29, 2015, 08:20:35 ráno
Ahoj Thoud. Na Budkov sa chystám, dokonca by mal byť o Butkove aj nový diel z mojich prezentácií  ;D
Táto téma je už určite stará, nakoľko Marco, či Peter, či OM4 čosi (ako ho mám nazvať, má tu 10 účtov) už určite nad opakovačom neuvažuje.
Mal som 4 sezóny v prevádzke opakovač z Chmeľovej, tento rok stále uvažujem o jeho prevádzke. Rozprával so msa aj s BOrisom TT pri obede na REMATE o tejto téme, ale vnikla mi od neho do hlavy ozajstná myšlienka: NAČO ? (a to Chmeľová je skutočná kóta).
Všetky kóty od Teba  zvolené som navštívil, je na nich krásne, ale pre šírenie PMR vĺn určite nie na DX. Sem by sa oplatilo dať opakovač na CB, kt. btw jeden pracuje neďaleko BB a tiež je na ňom pusto. Myslím si, že ľudia na SK sa začínajú viac formovať do HAM  a na HAM aj vysielajú. PMR už viacmenej používajú len na priame spojenia. Repeatre, alebo opakovače, sú už záležitosťou minulosti a budú sa postupnme vypínať všetky, nehovoriac o tom, že všetky dobré kóty, kde je prístup k el. energií, má na starosti súkromná firma..
73 a hodne zdaru !

73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline marek.dk

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 17
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
Odpovedať #35 on: Máj 01, 2015, 14:14:13 večer
Mailo zdravim

Na tom co vravis je urcite kus pravdy. Preto som rad, ze nas kubinsky papagaj sa stale dari drzat v prevadzke aj vdaka 230V a suchemu QTH. Taktiez som rad, ze si aspon z casu na cas tam pokecame niekolko zanietenych fandov a to uz aj zopar panov co maju ham.
PS: Obdivujem ta, ze si 4 sezony drzal a zabespecoval prevadzku papagaju na chmelovej aj napriek viacero uskaliam, ako je pocasie vypadky el prud atd. Good job:)
Vela zdaru!

73 Marek.DK