OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Bleskoistky

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Marec 05, 2012, 01:53:45 ráno
Všetko sem.
Pekný deň...


Offline FoXo

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 15
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
    • www.foxo.sk
  • Lokátor: JN98OS
  • Skype: foxicek19
  • Facebook: You are not allowed to view links. Register or Login
Odpovedať #1 on: Júl 22, 2016, 07:55:04 ráno
Ta ujcokovia aky typ kupit? Najlepsie s N konektorma vykon do 200W staci a frekvencne  do 500-600 MHz bude zatial tiez postacovat :)

Dakovala


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #2 on: Júl 22, 2016, 14:27:07 večer
stopercentna bleskoistka je len prerusene  vedenia koaxialneho kabla a poriadne uzemnenie


Offline Roman

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 106
    • Karma: 13
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88PI
  • Skype: romankrizan
Odpovedať #3 on: Júl 22, 2016, 15:03:11 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
stopercentna bleskoistka je len prerusene  vedenia koaxialneho kabla a poriadne uzemnenie

Presne tak. Ke to slahne ziadna bleskoistka ta neochrani. Ja osobne montujem bleskoistky iba tam kde to vyzaduju zarucne podmienky.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #4 on: Júl 22, 2016, 17:06:05 večer
Foxo zacinas od konca...

Nic o frekvencii, vykone zariadenia, sposobe montaze a ochrane anteny, uzemneni, type elektroinstala cie...

Bleskoistka sa nepouziva ako primarna ochrana pred zasahom bleskom, ta musi byt vykonana uz pri (na) antene, ale na vyrovnanie potencialov, pri prechode medzi zonami (von / dnu), alebo ako "svorka" pre pripojenie koaxu k zemnicu. Bleskoistka zvladne jednotky kA, "normalny" blesk ma 50kA.
Vhodna je aj pri prepati vzniknutom ak udrie par sto metrov vedla a mas spraveny aspon byt v TNS a k radiu dotiahnuty PE nezavysly od siete.

Navrhnut a vyhotovit ochranu nie je mozne "od stola" a len zakupenim prepatovky, casto je zriadenie funkcnej ochrany nasobne drahsie ako chranene zariadenie.
Aj ja sa priznavam, ze mam ochranu z pohladu poziaru, ale ak by mi svaclo, tak to nebude bez nasledkov, prepatovky ale mam :) Problem je, ze anteny na 40 rocnom panelaku s ochranami platnymi v case vystavby nie je mozne za normalne peniaze spravit tak, aby sa dalo hovorit o plne funkcnej ochrane a pritom aby anteny aj fungovali. To by bolo treba vytrhat elektroinstala ciu po dome aj v bytoch, prestavat na TN-S, dat EPS, spravit oddialeny jimac, zvlast PE pre prepatovky na strechu...