OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

stavba CB papagaja

0 Members a 5 Hostí prehliada túto tému.

Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #20 on: Marec 12, 2017, 21:58:41 večer
No takze pocasie sa polepsilo a moja chut na papagaja sa mi vracia.......s jednym radioamaterom som sa bavil o konstrukcii a ma jednoznecne nahovara na CTCSS ( u HAM prevadzacov to uz je "standart") , hlavne koli roznenemu ruseniu na CB. A aj koli vyrobe to je jednoduche riesenie. Uistil ma ze CTCSS koder s vyzsimi frekveniciami sa da "pichnut" aj do mikrofonu starsej stanicky, takze uzivatelsky to neni moc drahy "spas".
- otazka do plena na vas (v okoli): boli by ste ochotni troska zainvestovat kolo spojeniu s ludmi z okolia Cadce??????


Offline Marián

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #21 on: Marec 13, 2017, 19:24:08 večer
Ahoj Jano, ja priložím nejaké euro.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #22 on: Marec 13, 2017, 20:56:48 večer
Dik za ochotu. Samotneho papagaja by sme boli schopni zafinacovat asi aj sami (okolie cadce). Skor sa pytam ci je zaujem o spojenie cez toho pagaja a teda aj ochota utratit neake to euro na CTCSS u vas doma.....aby to malo aj prakticke vyuzitie.
- my sa tu (turzovka-cadca-skalite,...zilina LTT) pocujeme +- aj na priamo.......a le kazdeho CBara potesi ked sa pozdravi s  niekym za kopcom. ......ale pri tomto CTCSS papagaji to bez CTCSS na stanici nepojde.
- samozrejme ze az to pocasie dovoli tak sa cez weekend najprv budu testovat mozne kopce najprv......ur cite to tu dam vediet ze bude hokus-pokus papagaj expedicia .



Offline Marián

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #23 on: Marec 14, 2017, 20:45:59 večer
Ja CTCSS mám a na prispenie do spoločného tiež. Dúfam, že sa papagáj dopapagájuje až do Strečna - zatiaľ som tu sám a rád sa zúčastním testovania dosahu


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #24 on: Marec 14, 2017, 21:53:38 večer
Caf, takze ty si marian-strecno.....(peta-vlcince berem aj na priamo). Ale vdaka za ponuku. Podla informacii z druhej ruky by aj lubo2zilina  mal mat stanicku s CTCSS. To ma tesi ze ten papagaj bude mat si s kym pokecat. :-))


Offline Marián

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #25 on: Marec 15, 2017, 16:26:18 večer
A určite mu s radosťou rozkmitá hlasivky aj Roman Teplička nad Váhom.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #26 on: Apríl 02, 2017, 21:23:54 večer
No moje okolie s CTCSS  na papagaji moc " nadsene" nieje.
Mam otazku to eteru: aku mate prakticku skusenost so automaticky sqvelcom  na prezidentoch?????? Podla navodu to ma mat aj neake vlastne IQ.( Viem ze na niektorych stanickach ASQ je v podstate len popredu nastavena pevna hodnota a to mi je figu platne)
Viete si predstavit nechat papagaja ( cez leto) na tom ASC od prezidenta????? Nemam prakticku osobnu skusenost,  preto sa pytam.

Vopred dakujem za zverejnene prakticke skusenosti a nazory.

Papa73   
       JanoKorňa.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #27 on: Apríl 06, 2017, 09:50:18 ráno
Mám Harry III ASC. Neviem sa k tomu vyjadriť úplne odborne, ale myslím, že ten auto squelch pracuje celkom dobre. Pri bežnom rušení od spínaných zdrojov a podobnom elektrosmogu mi síce S meter vybehne, ale squelch ostane zatvorený. Otvorí až pri plnohodnotnom FM signále a to aj pri slabších signáloch - ktoré má podľa návodu vyhodnotiť ako užitočné...ale bo tak nejak to tam bolo, už sa nepamätám.

Môj názor teda je, že to pracuje lepšie ako obyčajný SQL na CB staničkách.


Offline Marián

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 19
    • Karma: 1
    • Zobraz profil
Odpovedať #28 on: Apríl 06, 2017, 18:47:03 večer
Podľa mojej skúsenosti ASC "kopíruje" úroveň rušenia a prepustí užitočný signál. Mne rušenie poskakuje medzi S4 a S7 a ASC to rieši spoľahlivo.


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #29 on: Apríl 10, 2017, 21:01:05 večer
Takze konkurz zatial vyhrava stabo xm-4006e.....ma CTCSS a aj autosqvelc od prezidenta.... ..aj cena je prijatelna.... ...a samozrejme 80kanalov ( ak nie 400 utajenych)