OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

OPAKOVAČ BLAVA PAPUCH01BA

Hosť · 65 · 35072

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #10 on: Máj 06, 2012, 21:48:53 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
No ak sa rozhodnem tak budem pytat o rady o to sa nebojte , len neviem ci je to vhodne qth a ci by to pomohlo / to netusim/ 73

PMR pasmo ma v podstate opticky dosah, to znamena ze papagaj bude mat pokrytie tam, kde vidi a obcas tam, kde sa dokaze signal odrazit od budov, kopcov... Necakaj, ze signal preskoci kopec. Pre BA je velmi malo miest, kde ma PMR papagaj vyznam, najlepsia kota je Kamzik, ale tam ti obycajne PMR bez zasahu do stanice nebude fungovat. Dalej hradny kopec a Slavin, nejaky panelak na nom. Tiez este niektore panelaky na Kramaroch. Papagaj v petrzalkebude mat len lokalny dosah a nepokryje ani polovicu BA...


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #11 on: Máj 06, 2012, 21:50:29 večer
Pugzley : samozrejme, nešlo mi to, lebo som ta mriešil problém s PMRkou, ale keĎ som kúpil Twin Talker už to išlo v pohode .. Ak bude chcieť pomôžem. Ja som reagoval na príspevok čo BillyBA hovoril že ak bude chcieť poradiť že sa nás opýta.
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #12 on: Máj 12, 2012, 19:27:00 večer
Tú aplikáciu poznám, len pre jeho jednoduchosť mi príde dosť na nič :D Ale lepšie ako nič  .
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #13 on: Máj 15, 2012, 10:41:16 ráno
No, pokiaľ je tam písané Motorola Gm-300, tak to bude asi pracovať s tým konktrétnym typom, resp. s Motorolami . Neviem, ako je tam zapojenie vyhotovené . Možno to pracuje univerzálne.  Toto zapojenie nepoznám, takže presne neviem . JA som zástanca homodomo opakovačov. Dá sa spraviť papagáj napr. aj pomocou počítača : You are not allowed to view links. Register or Login
Tu však je to náročnejšie na energiu, resp. výpadky . Samotný PC alebo Laptop nemusí jesť viacej energie než trebárs opakovač homodomo, pokiaľ sa  neho odpojí grafika a veškeré prkotiny okolo toho ..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #14 on: Máj 16, 2012, 10:04:46 ráno
To BillyBA: V pohode pýtaj sa, pokaiľ je seriózny záujem, pomôžeme/pomôžem. Schému funkčného papúcha má aj Pugzley z BA : You are not allowed to view links. Register or Login
pokaiľ by si hcel plošák, mám ho aj navrhnutý, môžem ti ho aj vyrobiť, len potom by bolo dobré keby si zašiel do Boroviec . Neviem, ako si na tom, či sa ti podarí zoženúť ISD 1420, pokaiľ nie, môžeme pouvažovať o sravení papagája s audiopamäťou ISD 1620BSY, tú majú napr. v SOS Košice .
Ak chceš, schému upgreadu mám, tzn. že je tma základný papagáj + riadenie opakovača od Pugzleya doplnwení druhou audiopamäťou, do kt. si nahráš svoj záznam, napr. poloha frekvencia subtón. A bude ti hlásiť každých X minút (koľko si naprogramuješ do čipu) pravidelne . Všetko mám a tento papagáj frčí z Vršatca, i keď teraz momentálne nehlási polohu, zamkol sa mičip a neviem kde je chyba ..
Ako si pvoedal, je to zásah do PMRky a potom už porušuješ VPR . Potom ťa nedoondia za nelegálnu prevádzku, on nie je nelegálny, len za to, že si siahal do PMR, čo je už nelegálne :D
Pre funkčnosť papagája nepotrebuješ tak úplne handsfree, dá sa vyviesť zvuk priamo z repro, ale o5 ide o zásah .  Takžwe handsfree je výhodou. HF má každá PMRka, kt. má subtóny, takže tam by nemal byť poblém (málokt. nemá).
Čo sa týka tvojích typov staničiek, opakovač od Pugzleya funguje na Motorolách a Twin Talkeroch, konkrétne u mňa na type 4200 .  Je tam podmienka, že musí sa medzi zemou a výstupom na slúchatko v HF konektore indukovať aspoň 1,5 V (cca.), pokaiľ ho tam nemáš tak budeš musieť zasahovať do stanice pri repro dať kond. Je to kvôli 4093N hradlu, kt. preklápa jednotlivé log. úrovne v audiopamäti .
Takže toho Twin Talkera, alebo Motorolu .. Na Sencorke mi to nefungovalo, konrétne typ SMR 200, ak som správne skúšal.
« Last Edit: Máj 16, 2012, 12:07:22 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #15 on: Máj 16, 2012, 21:16:32 večer
BillyBA : Tá ISDčka 1420S je len v prevedení SMD, je to úplne to isté, len ja mám navhrhnuté pre klasické púzdro plošák, takže ho budem musieť prerobiť . Tá druhá audiopamäť v tom hlásiči je 1620BSY, je v tom odkaze čo si zavesil, tak keď sa mrkneš tam, uvidíš čo to je zač. SMD je malá technológia, snáď sa ti to podarí zaletovať.
Čo sa týka toho programu, mám samozrejme aj ten, len  si ho budeš musieť napáliť do AVRka, alebo ti ho napálim . Ako chceš, rozhodni sa a uvidíme . Ten čip stojí jedno 2 € max.
V tom čísle Twin Talkera som sa pomýlil  :-\ , čekol som na fotku a mám tam 4710 DCP, ale myslím, že by to malo fungovať na všetkých Twin Talkeroch.
To js. napätie meraj medzi zemou a sluchátkom stanice . Zober si stereo sluchátka príslešného typu jacku a pichni o do konektora . Sluchátka si daj do ucha L/L ucho p na p ucho a očekuj kt. strana hrá . Potom si zober bzučák a pri vytiahnutom jacku si prebzúkaj jednotlivé piny a zistíš, na kt. z troch je zapojený repro výstup . Bude to buď stredný alebo najspodnejší, horný býva GND.
Potom si zober nejaký nový jack, zapoj ho do stanice zober multimeter a meraj medzi GND a repro, či nameriaš pri zatvorenom Squelchi aspoň 1,5 Volta, potom stanicu poocou druhej stanice zakľúčuj a keĎ bude repro šumieť ( otvorený SQ) , malo by sa napätie trošku podvihnúť.  Podstatné je, či sa aspoň pri otvorenom SQ nap. pohybuje nad 1,5 Volt. Ale pozor !!! Ak to budeš meriať digitálnym prístrojom bacha na vf pole ! Daj vysielačku kt. budeš kľúčovať stanicu čo najďalej od multimetra .
P.S Píšem to ako pre škôlkara, neber si to osobne, len chcem aby sme sa chápali ..

Pekný večer..
« Last Edit: Máj 16, 2012, 21:20:24 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #16 on: Máj 16, 2012, 21:29:29 večer
Čo sa týka toho zoznamu súčiastok, pokúsim sa to v blízkej dobe svacnúť na moju stránku, potom si to môžeš čeknúť tam, ak sa mi to nepodarí do blízkej doby, tak ti ho hodím na e-maila.
P.S Chudáčik môj papagáj, takéto mrazy musí hore prežívať, hlavne baterka  :'(
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #17 on: Máj 16, 2012, 21:35:48 večer
Nám tu vznikol online chat normálne :D :D :D
Pošlem ti to na mail čo máš v profile, pošlem ti teda zoznam na tú základnú verziu zatiaľ, tj. samotný opakovač ..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #18 on: Máj 16, 2012, 21:47:49 večer
Akurát sme mali plány papgája zazimovať, takže asi sa budem činiť - tj. lepšia autobatéria poriadne zatepliť a aby mohol bežať aj v zime . Prečo ?
1. Ľudia sa podovedajú, že opakvoač znovu beží, a zase by sa vypol, ako to bolo minulý rok. Potom som vybavoval 100 mailov či už je nedostupný .
2. V zime býva viacej ľudí doma, tka by tam mohlo byť aj živšie, keĎ sa na direkt nepočujúú..
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #19 on: Máj 16, 2012, 22:58:47 večer
Mailo teraz to budes mat jedoduhsie presmeruj ich na forum sem na papucha a keby daco tak tu budu mat info s "prvej" ruky:)
Pekný deň...