OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

PMR opakovač na východe ?

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #30 on: Marec 24, 2013, 21:57:45 večer
Mailo,
z nasej partie sme vacsina radioamateri, tak sme PMR jednoducho prestali pocuvat.
Ked niekto prezvoni na mobil, ze chce pokecat na PMRku, tak hladam baterky a podobne vesele kusky zazivam.

Papagaj na CB som mal.
Dal mi jeden zaruseny kanal a strach z uderu blesku do cudzieho objektu.
Nieco take prevadzkovat z domu je nezmysel a keskova, somarikom napajana verzia je pre CB nepredstavitel na.

takze tak...


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #31 on: Marec 24, 2013, 22:40:22 večer
Bubu

Problém je v tom, že nemám licenciu, takže mi ostáva len PMR. Ide o to, že mám k dispozícii perfektné miesto vhodné na prevádzač s trvalým pripojením na elektrinu. Aby som bol presný, tak tá chata sa nachádza v lokalite Vyšné Opátske úplne na kopci.
Je tam výhľad na celé mesto (doslova). Ja len hľadám spôsob využiť lacné PMR-ky na maximum.

Ako tak čítam, asi je to zlý nápad a nebudem už s tým strácať čas...

Čítal som, že existujú nejaký ten čas PMR opakovače (napríklad Mailo Dubnica tu spomínal Vršatec), na ktorých nie je bordel a "slávia" úspech, tak teraz neviem, či je to fikcia, alebo realita...


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #32 on: Marec 25, 2013, 17:57:38 večer
no to je škoda že ten papuch nieje zapnutý stále ,mám pocit že je tam slabá bateria lebo ide to len po slnečnom dni ked to solar dobije (alebo ked ho niekto zapne),dávam tam výzvu ked to ide no nik tam nieje  , ved sme pred časom aj robili spojenie so strašidlom nie?  ;)  v žiadnom prípade mi nejde o rušenie a prezvánanie a podobné hlúposti ,skor spravit spojenie a pokecat , s kolegom sme už tiež niečo spravili a funguje super


Offline Bubu

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 149
    • Karma: 9
    • Zobraz profil
Odpovedať #33 on: Marec 25, 2013, 22:13:41 večer
chalani...
upresnim to asi tak, za papuch na #3 je vypnuty a zapina sa ked ho jeho autor a majitel potrebuje.
Mame telemetriu s udajmi o napati a teplote, a je to OK.

Co sa tyka rusenia na pasme aby nedoslo k nedorozumeniu.
V ziadnom pripade neide o ludi, ktori chcu nadvazovat spojenia.
Ide o konkretnych ludi, ktori niekedy medzi nas patrili, no alkohol a zavist sposobili to,  ze namiesto normalnej komunikacie zacali rusit vyzvananim do takej miery, ze povodne osadenstvo z kanala vyhnali.

Vysledkom je, ze na trojke uz stabilne skoro nikto neparkuje.
Usadlili sa tam usporiadatelia zo steel areny a sbska z isteho obchodneho centra.

Tolko k historii a dovodom, preco PMRko nie je na vychode tym, co byvalo.


Jarkov1:
Kludne mozes skusit stvorit papucha a pestovat ho na zahrade.
O konstrukcii a inych figloch mozme hodit rec mimo fora.
Ak ta radio oslovilo, mozes mi verit ze zaciatocnicka radioamaterska licencia nieje nicim neodsiahnuteln ym a stoji menej ako jeden par PMRiek.
Predpoklada vsak hlbsi zaujem o problematiku a kus nadsenia lebo ziadny prakticky uzitok cloveku neprinesie.
Len ten pocit.... (pre ktory sa tomu vacsina z nas venuje)

Fantic:
ak budes chciet porobit spojenia, nie je problem, dam chlapcom vediet a operenca zobudia.
Posli mi privatnu stravu s kontaktom a vsetko bude fajn.

All:
Ide jar. (dufam)
Ak sa vyskrabete niekde na kopec, nezabudnite si v PoMaRancoch nabit baterky a kricte.
Urcite sa dovolate.


jarkov1

  • Guest
Odpovedať #34 on: Marec 25, 2013, 22:27:36 večer
Njn, také 2-3 roky dozadu bolo v Košiciach na 3-jke rušno, to som sa aj ja z Terasy občas zapojil do diskusie.

Bubu, veľká vďaka za upresnenie čo sa týka tých vyzváňaní a prečo je na CH3 nuda.
Samozrejme chápem, o čom to je, že rádioamatérstv o je niečo ako šport, zábava, voľnočasová aktivita a veľmi ma mrzí, že sa nájdu ľudia, ktorí si aj v tejto oblasti nájdu priestor pre rivalitu, napriek skutočnosti, že PMR pásmo je verejné.
« Last Edit: Marec 25, 2013, 22:30:10 večer od jarkov1 »