OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Slovenský CB poľný deň 2016

Spojené udalosti

  • Slovenský CB poľný deň: August 13, 2016 - August 14, 2016

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #10 on: August 11, 2016, 22:25:53 večer
Ahoj, na zemi určite nie. Zábradlie je tiež veľmi núdzové riešenie a navyše ovplyvní kruhový vyžarovací diagram vertikálu - bude ti to vyžarovať viac v smere zábradlia ale aj tak menej, ako na streche auta. A impedancia antény bude tiež otázna a teda aj PSV. Takže odporúčam nižšiu kótu a anténu na aute.


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #11 on: August 13, 2016, 15:18:06 večer
Ok, super ďakujem, myslel som si že to bude nejako tak, musím si zohnať aj inú anténu.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #12 on: August 13, 2016, 15:48:39 večer
Sprav si 1/2 vlnnú drátovku, tú vytiahneš na strom a nepotrebuješ ani stožiar...návo dov je na nete kopec....známa aj ako antenna FUCHS You are not allowed to view links. Register or Login na CB vertikálne
You are not allowed to view links. Register or Login

a kam to ides? možno sa budeme večer počuť...
73


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #13 on: August 13, 2016, 16:19:02 večer
navod na dratovku podrobny mas aj tu na fore, je moj, otestovany funkcny , medzi clankami ho najdes
CB všade tam, kde sa len dá


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #14 on: August 14, 2016, 00:28:48 ráno
Ďakujem za tipy, ja som pôvodne chcel ist vysielať na vyhliadku čerešenka, no nemal som protiváhu tak mi to nechodilo na diaľku dobre, a s autom sa tam nedalo nejak super vysielať, lebo je tam celkom vysoké kukurične pole, a stromy aj čiastočne bránia výhľadu na Košice, tak nakoniec som išiel len nad Rozhanovce, je tam taký kopček (cca 300 m n.m.) s vyhľadom na Košice - Furču. A myslím si že vyškový rozdiel je možno 10-20 m v prospech čerešenky.


Offline TomasNR

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 3
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BH
Odpovedať #15 on: August 14, 2016, 11:22:52 ráno
Ahojte,

poľný deň sa asi vydaril, počul som doma ako dobre to lietalo :)
Na magnetku v okne s protiváhou som mal pekné 2 spojenia a počul som aj exp. Viking z Estónska ako robila spojenia (tuším Palo BA bol ten štastlivec a ešte niekto z NZ).

Exp. Sírius, držal som vám palce, nech vám to po prehodení antény dobre lieta. Bohužial nedokričal som sa na vás 3 hodiny ale počul som vás na 59. Mali ste tam poriadny "pile-up"  :)
Milan Senica - ako tradične 59, tomu to lietalo parádne.
Exp. Trnaváci - kanál 7 medzi 20:00 a 22:00 sme veľmi prekážali miestnym taxikárom, tá falošná exp. Blesk bola ich dispečerka, ktorá mi ešte stihla adresovať vyhrážku, že keby vedela kde som tak ma "dá dole" >:( Taktiež expedícia Pivnica, Pokémon, Slivovica a podobne boli miestni taxikári.

Skrátka bolo super a ako domased som si prišiel na svoje a teším sa na zimný CB závod  :)
Keď to takto pôjde ďalej, budem musieť zohnať nejakého parťáka a vytiahnuť to 10m monštrum (Penetrator), čo mám v pivnici a vyliezť niekam na kopce nech to nie sú iba 2 spojenia ;)

Všetkým účastníkom ďakujem a teším sa na najbližšiu príležitosť, kedy sa budeme počuť v éteri.

73
Allamat 296 OLD + Sirio Boomerang 27A + Farun Montreal 160


Offline buggi7

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 91
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
Odpovedať #16 on: August 14, 2016, 12:00:54 večer
Boli sme včera s Dominikom a ešte jedným kamošom cca hodinku na vyhliadkovej veži v Bergu a mal som pri sebe AM/SSB prijímač. Aj cez silné rušenie sme počuli:
Palo BA 59+
Trnavaci 32
Niekto z Považského Inovca - 55
Senica - 57
+ kola ďalších staníc ktoré som ale pre rušenie neidentifikova l :)


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #17 on: August 14, 2016, 12:36:24 večer
Boli sme na Štrbskom Plese, od 19:00 operátor Dejvid a zapisovateľka Barborka. O 20:00 dorazil Marconi Partizánske, ako expedícia Baťovan a zabalili sme to niečo po polnoci.
Zaznamenali sme i 2 pekne DX expedícia Saigon a Mišo Svidník a expedícia Saigon a TmR.
Veľká smola bola pre expedíciu Sirius. Cele východné slovensko kričalo na Sirius, ale nedokričali sa.
Neviem chalani aký ste tam mali problém, lebo sa neslo éterom, že ste prekladali anténu. Na Štrbskom Plese nám išla Sirius celkom krásne cca 43.
Ešte pár postrehov
Palo BA 20 
Saigon 32
Marco Polo 57
Milan Senica 44
« Last Edit: August 14, 2016, 12:38:16 večer od Dejvid »


Offline matoz

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08QS
Odpovedať #18 on: August 14, 2016, 13:49:03 večer
Tak, nám to vysielalo nakoniec celkom slušne a spravili sme celkom dosť spojení, keď zaváži fakt akú sme mali výbavu a kótu.

Najďalej sme počuli expedície Baťovan a Tatran. Chcel by som ešte pozdraviť expedície Heloukošice a Svište, myslím že urobili celkom veľké množstvo spojení.
Pozdravujem taktiež všetkých čo podporili súťaž.

P.S Vyzerá to na rekornú účasť  :)  :D .

Pozdravuje Maťo Rozhanovce a Gabo Rozhanovce z expedície Vostok.  ;)


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #19 on: August 14, 2016, 14:13:09 večer
expedicia Blesk bola falošná ? však boli aj ohlasní v zozname , či ?,
ak tam su taxikari, treba dat podnet na TUSR ze sa tam vyuziva CB na komercne ucely. zasadne som radsej za to ze ži a nechaj žit ale ked maju robit zle , tak preco to nehat tak.
u mna to dopadlo tak priemerne, cca 40 spojení ,, aj Viking , Michal Svidník a Hellou Košice , nakoniec aj Tatran sa podaril ale že to dalo roboty. Škoda že nevyšiel Baťovan.
Z mojej strna Kamzika su Čechy uplne zakryte , takze tym smerom nič.
Dakujem Všetkým za spojenia ,  poriadne spište denníky a hlavne nezabudať na DÁTUM v kazdom spojeni , ( klik opravym tlacitkom mysi na riadok a - Doplnit Datum ).
Vdaka Všetkým expedíciam, ktoré si pomáhali pri spojeniach , odomna bola hlavne spolupraca, s Exp. Saigon, Murgaš, Mafia, Marco Pollo .
a očakávam Denníky aj do Ligy :)

Jediná vec ma celkom rozčulovala, a nebol som sám:
Ľudia, prosím Vás, ked počujete že expedícia uz diktuje údaje niekomu inému ,alebo výzve niektoru volačku z viacerých kričiacich, nekričte do toho svoje volačky.
Verím že každý z nás rozpozná že prebieha spojenie a nie výzva. Vznikal z toho strašný chaos , na vyzvu napr: pod. Expedícia Saigon tam vsetci zacali vysielať svoje brejky alebo pocas spojenia , bolo vystarané . Jasné stane sa ale myslím si že nás nieje tolko , ze by sme pocas zavodu nestihli spravit spojenie. Pekne to fungovalo pri expedícii Viking, ked dali vyzvu bola bitka, ale v momente ked niekoho vymenoval ostatní stichli  ( a že tych volačiek bolo dosť ) aby mohlo spojenie prebehnut bez problemov a rychlo ,a mohol ist dalsi na radu :)

Ale musim zhodnotit ze polny den dopadol Vyborne, podmienky kolisali, ale nebolo to najhorsie , atmosfera na pasme bola fajn, učast rastie z coho mame vsetci radost, bol to pre mna pekny relax :) a zavrsenie dovolenky, a zajtra sup do prace.
CB všade tam, kde sa len dá