OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
on: Jún 06, 2013, 15:19:13 večer
Ahojte, tak aby sme nespali na vavrinoch a trosku sa tu nieco dialo tak by som chcel vyhlasit konkurz na osobu ktora by vytvorila kviz pre nas aby sme sa mohli zase kusok otestovat a dokonca aj ja nakolko ked tvorim kviz tak je to onicom :). Samozrejme obtiaznost a otazky a odpovede treba vsetko specifikovat a bolo by vhodne aspon aby to bolo 10 otazok. Nemusi to byt priamo CB alebo PMR moze to byt obsiahlejsie.  Popripade aj z ineho sudku rozhladne kopce  zdroje hocico.


Dalej by som chcel vyhlasit konkurz na osobu ktora by chcela prispiet vyrobou QSL karticiek ktore by som chcel vlozit do pripravovaneho odosielacieho formularu vid. v menu OSCB   QSL.
Popripade ak mate svoje mozeme povkladat aj tie vase a budete ich mat pristupne odvasdial a pre vsetkych.


Ak by mal niekto zaujem pomoct pri vkladani dalsich suborou schem a tak dalej na portal a pridal sa tak k marekovej dlhej ceste ktoru zacal moze kludne napisat.

Ak by mal taktiez niekto zaujem pisat clanky na portal a tak dalej kludne piste.

Hadam niekoho inspirujeme :)

Pekný deň...


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Jún 11, 2013, 00:45:20 ráno
Billy vcera som dostal virus takze som musel rozbehat najprv PC.  Takze k veci bude to dana velkost v pixeloch pravdepodobne o velkosti klasickej postovej pohladnice takze budeme musiet dodrzat nejaky standard a tak.
Hned zajtra sa do toho pustim a najdem nato potrebne veci. Prednesok to balim a idem spat. Dam vediet.
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #2 on: Jún 11, 2013, 20:30:23 večer
ano ano prispeju aj vlastnima QSL a popytam kamaratov ci mozem zverejnit jejich QSL


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Jún 11, 2013, 21:57:55 večer
jasne ze aj ja mam QSL listok ale len zo znackou ham


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: Jún 11, 2013, 23:19:09 večer
Super ved sa to zide hadam niekomu.  Otazocka, maju qsl karticky nejaky standard? Ak ano aky. Moja predstava je asi o velksoti klasickej pohladnice..
A určite ak niekto pouziva tak sa mu zide ak bude pristupna aj na nete si myslim.
Pekný deň...


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #5 on: Jún 12, 2013, 05:43:44 ráno
mal by to byt rozmer 9 x 14 cm a urcite veci by tam maly byt, ale to plati pre ham, da sa to okrem znacky aplikovat aj pre CB


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #6 on: Jún 12, 2013, 13:43:34 večer
Ja ku CB QSL dávam vždy malù tabulku ako pri HAM


Offline Marconi

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 412
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98EP
Odpovedať #7 on: Jún 13, 2013, 17:03:27 večer
Som ochotný navrhnúť individuálne QSL lístky v štandardných rozmeroch (14x9 cm) v plnej farbe obojstranné. Niekoľko mojich návrhov, ktoré sa aj tlačili, You are not allowed to view links. Register or Login
V prípade potreby viem zabezbečiť aj tlač, no minimálne sa tlačí 2000 ks (cena je cca 70-80 € podľa aktuálnych cien papiera). je možné spraviť aj multioperátors ký QSL, kde sú na zadnej strane uvedení všetci zainteresovaní a pri vypňlňaní QSL len zaškrtne operátor svoje príslušné políčko.
V prílohe môj QSL lístok pre HAM pásma



Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Jún 14, 2013, 12:46:34 večer
To by bolo super. Este musim dotiahnut tie pohladnice do konca a nahodime to.
Pekný deň...