PMR ( personal mobile radio ) > Iné

Porušenie všeobecného povolenia PMR446

(1/5) > >>

jarkov1:
Dobrý deň, viem že uvedené všeobecné povolenie zakazuje napríklad pripojenie externej (resp.), vlastnej "homemade" antény a celkový vyžiarený výkon nad 500mW.

Otázka znie:
Aká je sankcia za porušenie ak si k PMR-ke cez BNC pripojím vlastnú anténu, prípadne pôjdem na vyššom ERP (napr. 1W alebo 4W) ?
Samozrejme nie vždy, iba občasne ak bude signál nečitateľný.

ďalej
Čo sa stane ak budem občas vysielať na frekvenciách, ktoré sú dlhodobo nepoužívané (je tam ticho a nie sú núdzové) ale nie sú predmetom všeobecného povolenia ? ("voľné" frekvencie mimo PMR pásma) Dôvodom je, aby ma ľudia s bežnou 8CH. PMR-kou nepočuli.

Nikde to neviem nájsť, zaujímajú ma teoretické "de jure" informácie aj "de facto" či Vás náhodou odhalili a ako to dopadlo.
Vďaka za odpoveď. S pozdravom: jarkov1

Palo BA:
ked do toho nebudes rypat, tak bude ticho, a nie sa verejne priznavat , nikdy nevies kto to cita ... na ine frekvencie ti neodporucam chodit, tam ta hned najdu radioamateri , , pouzi LPD pasmo, ak uz neni zakazane, to nikto nepoziva, a ked tak nake digitalne stanice a zaplat si frekvenciu ked potrebujes byt utajeny, , PMR a CB su verjne pasma, tak z casti aj HAM pasmo

bubakTT:
ak chces len oobcas dat externu antenu... a nemas nejakeho zleho suseda ci nekeho... do sa Ti chce pomstit ci Ti robit ze zavisti zle... kludne to pouzi... pokial nebudes stym robit bordel... tak by po Tebe nemali ist... ja to pouzivam kazdy den a uz druhym rokom ci tretim... a zatal mi nikto neklopal ohladom pokuty... musis dodrziavat aj teda ohlad na druhych a nerobit bordel...
ja mam na stanicke robenu aj antenu ked idem mimo domu... chytili ma aj policajti na aute a mal som ju za oknom a kukali nato jak puci a nic...

ale keby si chcel vedet kolko to zruba stoji... tak 3CU by ti vedel povedat asi... skus mu napisat SS...

jarkov1:
Ja tu externú anténu chcem hlavne kvôli lepšiemu príjmu, -počúvanie ľudí z mesta
Samozrejme, pri vysielaní rešpekt a ohľaduplnosť prvoradá.

Palo BA, spomenul si radioamatérov, v ako zmysle ? Hneď po odhalení robia nejaký report ?

Predstavme si situáciu:
Na rádioamatérsko m pásme (mimo "voľného" pásma) rozoberajú rádioamatéri (s licenciou) zaujímavú tému.
Začujem ich (nemám licenciu) a zapojím sa do diskusie. Čo sa stane ?

bubakTT:
ak sa zapojis do relacie kde zapocujes radioamaterov a das len svoju volacku... a nedas volacku radioamatersku ... tak to stichne... nebudu s Tebou komunikuvat a ked si pojdes robit skusky na radioamatera.. . tak Ta nepustia... bo bez skusok nemozes vysielat snimi... iba pocuvat...

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu