OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Rušenie CB vysielačky , Ducato 2011

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
on: November 09, 2012, 16:11:01 večer
Zdravím, nevie niekto alebo nemá stým skúsenost čo môže spôsobovat rušenie CB vysielačky pri pridávaní a uberaní plynu počas jazdy na dodávke Fiat Ducato 2011 diesel ? ako by to robil el. plynový pedál pri jeho pohybe,alebo je to alternátor, ako také niečo odrušit ? pomohol by odrušovací filter ktorý sa bežne predáva pre autorádia a CB ?  o radu ma poprosil kolega ktorý jazdí týždenne do DE . dakujem


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: November 09, 2012, 19:25:20 večer
Robilo mi to podobne na mojom prvom lacnom CB vysielacka, ani odrusenie filtrom nepomohlo, aku ma stanicku ? a ze to robi na dieslaku ? to je cudne mne to robilo vo favorite


lubor

  • Guest
Odpovedať #2 on: November 19, 2012, 00:20:04 ráno
Cau,

je to problem tej talianskej elektroinstala cie v aute (citroen to iste). Pomoze asi len natiahnut priamo z baterky kabel.


Offline Fantic

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 93
    • Karma: 3
  • Jozef Modra
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: November 19, 2012, 16:58:30 večer
tiež si myslím ,ešte som sa ktomu nedostal kedže ako prídem z práce je teraz už tma  >:(   ruší to pri pridávaní/uberaní skrátka pri pohybe plynovým pedálom,asi to bude tým že ten pedál je vpodstate akoby potenciometer, premenlivý odpor .

len tak náhodou, nepredáva niekto základnovku ?1/2 alebo 5/8 kúpil by som za dobrú cenu, najradšej by som ju chcel stihnút nahodit na komín  do prvého snehu na streche   ;) 


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #4 on: November 19, 2012, 20:55:25 večer
jasne ze napajanie samostatnym a dost hrubym vodicom priamo z baterie to sa ani inac neda, mne to berie aj viac Amperov


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #5 on: November 19, 2012, 21:50:42 večer
You are not allowed to view links. Register or Login


len tak náhodou, nepredáva niekto základnovku ?1/2 alebo 5/8 kúpil by som za dobrú cenu, najradšej by som ju chcel stihnút nahodit na komín  do prvého snehu na streche   ;)

Je tu téma  kúpim predám skus tam napísať to sa zobrazí ako samostatne vlákno a to si skorej niekto vsimne ako v uplne inej téme. To len tak pomimo :)
Pekný deň...


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #6 on: Január 10, 2013, 18:15:23 večer
Citovať
Zdravím, nevie niekto alebo nemá stým skúsenost čo môže spôsobovat rušenie CB vysielačky pri pridávaní a uberaní plynu počas jazdy na dodávke Fiat Ducato 2011 diesel ? ako by to robil el. plynový pedál pri jeho pohybe,alebo je to alternátor, ako také niečo odrušit ? pomohol by odrušovací filter ktorý sa bežne predáva pre autorádia a CB ?  o radu ma poprosil kolega ktorý jazdí týždenne do DE . dakujem
Aby si zistil, či to ide cez anténu alebo napájanie, zapni rádiostanicu bez pripojenej antény, ale bacha, NEMAČKAŤ PTT. Ak to bude počuť aj bez antény, ide to napájaním, v opačnom prípade cez vf. Podľa toho treba odrušovať. Odrušovanie je duchárina a nefunguje bežne všetko an rovnakých typoch...