CB ( citizen band ) > Ako na expedíciu

Zdroje napätia na portejbloch

<< < (3/6) > >>

Skipper:
Kamarad si take nieco spravil:
You are not allowed to view links. Register or Login

erixon:
Pugzley dakujem za upozornenie. Chcel som povodne si postavit jednoduchy zdroj 18650 Li-Ion aku a cez menic LTC3780 dc step up vyrabat 12V pre CB. Rusenia som sa obaval, no netestoval som to, ani som sa este nedostal ku stavbe.
Skusal som ale podobnu vecicku, ako je ta pomocna bateria pre auto, na ktorej bolo pisane capacity 8800mAh. Ta fungovala bez rusenia prijmu pri CB, no ked som meral odber a cas chodu stanice, tak vysledna kapacita bola ledva 2000mAh. Stanicu tahala 4hod. Bud cinania napisali viac, alebo sa uz prejavovala staroba clankov Li-Ion.
Pri tej baterii, co som vcera sem daval, som nasiel este, ze obsahuje 4x 3,7V aku, co bude 14,8V. No tazko povedat, ako to je zapojene, seriovo ci paralelne, ostava len otestovat.
Dalsia moznost este je nasledujuce zapojenie. Ide o zdroj 11,1V a 5x cca 3120mAh, co je 15Ah. Elektronika je na ochranu Li-Ion baterii, teda bez menica a rusenia. Pre CB rucnu stanicu celkom dobra zasoba energie.

Alan TT:
Do batohu používam olovené bezúdržbové 12V 7,2Ah akumulátory aké sa používajú do záložných zdrojov UPS.
Možno trochu menší výkon ako Li-Pol alebo Li-ion, ale jednoduchosť - bez elektroniky a prípadného rušenia. Takisto nabíjanie jednoduché. Cena jednej 15-20€. Alebo nič, keď sa vyraďujú staré UPS ;D.
Dve úplne stačia na 12h RX/TX (4W), napr. EBH.

Marconi:
Áno Alan, olovené bat máme, ale hľadáme niečo ľahšie. Samozrejme 12V  / 7Ah sú pripravené.

Skipper:
Niečo ľahšie?
You are not allowed to view links. Register or Login
Pre zacne spojenie  :D

No a keď už pritom opekať:
You are not allowed to view links. Register or Login  ;)

Alebo “Classic rocks the Slovák mountains”:
You are not allowed to view links. Register or Login
A máš svety pokoj  8)  HF/6m/2m/70cm
6 W z kopca, super Micro + 1/2 L Anténu a to všetko sa zmestí do kabelku  :o
Super ľahký LiPo plus dobrá LiPo nabíjačka tiež nebudú lacnejšie.
A doma povieš, že tá mala krabička bola v akcia za “iba” 90.

Možno tu ešte nájdeš nejaký nápad:
You are not allowed to view links. Register or Login

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

[*] Predchádzajúca strana

Chod na plnú verziu