CB ( citizen band ) > Ako na expedíciu

Zdroje napätia na portejbloch

<< < (6/6)

erixon:
Roman, dakujem za info, presne taku nabijacku som zhanal. Douzivat este NiMH a zaroven uz zacat Li-Po. Povodne som mal v plane sa orientovat na format 18650 Li-Ion, kedze moja stara nabijacka zvlada okrem 1,2V aku aj tieto. No asi bude lepsia cesta ist rovno na Li-Po.

pugzley:
Erixon, rano zhodena z nabijacky mala 12,6V, 3S Lipo. Tych 11,5V bolo bez zataze, po odpojeni od mCHF. (RX 400mA, TX 0,9 az 3A v SSB). Nabijacku doma pouzivam imax B8+ v aute a na hotel mam pomalu ale malu a lahku DC-4S.

Ak len vyberas co kupis, pozri aj na LiFePo4 akumce, znesu horsie zaobchadzanie a lepsie sa spravaju v zime a hlavne 4 v serii maju napatie najvhodnejsie pre zamyslane pouzitie k CB, treba ale k nim vhodnu nabijacku, nie standard Liion / LiPo.

Ivan, pre CB v FM je to "jedno" ci 12,5 alebo 11V, ak je radio rozumne navrhnute a ci da 3 alebo 4W protistrana nema sancu postrehnut. LiPo ma vyrazne mensi vnutorny odpor voci Pb a rozdiel napatia RX/TX pri malych odberoch pod 0,5C ACCU je maly.

Pre KV a vacsie vykony dost zalezi aj od TRX a prevedenia kablikov a konektorov medzi baterkou a TRX. Icom IC706 / IC7000 je na napatie vyrazne haklivejsi ako Yeasu FT-857, ktory pri nastavenych 35W v SSB zacina robit problemy pod 11V pri TX, ked poblikne v spicke 10,xV je cas menit baterku :) Radio mam upravene na takuto prevadzku, vacsie kludove prudy budica a konca pre rozumny signal aj pri nizsom napati.
IC706MK2 mava problem uz pod 12V, tam treba 4S LiPo a diodovy proticlanok zo zaciatku, pokial ma accu nad 15V.
Uz som mimo temy o CB, ale pre Marconyho moze byt aj tato info uzitocna ;)

Navigácia

[0] Index správ

[*] Predchádzajúca strana

Chod na plnú verziu