CB ( citizen band ) > Ako na expedíciu

Zdroje napätia na portejbloch

<< < (2/6) > >>

pugzley:
Sice nie na CB, ale na portable po kopcoch a do prirody mam 5Ah a 3Ah trojclankovu LiPo. Ta 5Ah vazi okolo 400g ;) Mam za sebou cez stovku portejblikov za 4 roky.

Zamerat sa treba na radio, nielen na bateriu, radio s podsvietenim ziarovkami nebrat :) Slusne CB radio sa musi zmestiti pod 0,4A RX a 1,3A TX. Pokial chces baterku len na obcasny portable, tak k takemuto radiu zober 14Ah olovo (cca 3,8Kg) , to by malo vydrzat cez 15h pri pomere 1:1 RX/TX. You are not allowed to view links. Register or Login .  Pripadne dve 9Ah, nech si rozdelite vahu :) You are not allowed to view links. Register or Login

Osvetlenie riesit zvlast, odpadnu dalsie kable, konektory, cim eliminujes problemy.

Skipper:
Ahoj Martin,
kým sme museli pri Gebirgspionier e nosiť veľké ťažké  batohy + Lyže cez Alpi som sa rozhodol, že 7 kg gelovu baterku 20AH / 380A / 12V pre motorky mi nebude vadiť. Vidím to športové. Autozasuvku som ale už menil na Powerpoles.
Tu vidíš moju horskú vybavu:
You are not allowed to view links. Register or Login
Baterka vydrizi aj keď vysielam celu noc napr. zo TeamHam1011 na 10/12 W. Rozmýšľal som aj o ľahší LiPo, ale po prvé sú drahé a po druhé idem aj v zime pri teplotách pod nula celsius keď musíš LiPo dobre zabaliť.
Moja najľahšia výbava je Alan 42 a 3x 8 AA NiMh Akku 2700 mAh + drotovku alebo SEM 35 Anténa. Viac netreba.

Ako svetlo používam iba malé čelovky od Petzl, majú silne a slabé biele a červene alebo už aj zelené / modré (pre poľovníkov) svetlo.

73 Andreas

erixon:
Skusal uz niekto testovat pri portejbloch pomocnu bateriu pre startovanie auta ?
Ma to dobre parametre. 13,6Ah , 12V , Li-Ion , 500g  ( na inej stranke je uvadzane 16,1 x 7 x 3 cm ; 1,5 Kg )
Lepsie nosit v batohu nieco taketo, ako tazke olovo  :)

Roman:
13,6 Ah nemôže mať 500g

Ja nosím na portable jednu alebo dve modelárske 5Ah Li-pol a každá má 335g
Na EBH som použil 20Ah Li-pol a ta ma 1200g

pugzley:
Erixon, ta vec ma v sebe spinane menice a elektroniku, moznost rusenia prijmu a problemov co to spravi v silnom vf poli pri vysielani....

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

[*] Predchádzajúca strana

Chod na plnú verziu