OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

EH antena 6. generacie

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
on: Február 24, 2013, 19:48:44 večer
Dostala sa mi do ruky EH-acka 6. generacie. Bola pouzivana na cinziaku, uchytena na tyci, ktora bola uchytena na odtokovej rure. Predchadzajuci majitel nou robil Siciliu.
Doplnil som ju chybajucimi trimrami a budem ladit v terene. Pre zaciatok budem rad, ked to poleti aspon do BA.  :)
Obrazky su v galerii.
You are not allowed to view links. Register or Login
Albrecht AE 6890, Farun ML-145


Offline tomik LE

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #1 on: Február 25, 2013, 21:25:53 večer
Tieto anteny idu nedobre na kratku vzdialenosť :D.Preto potom kazdy dudre na tie anteny mam to z rozhovoru jednych radioamaterov


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #2 on: Február 26, 2013, 07:53:33 ráno
Pali, EH anténa je asi na takej úrovni ako keď dáš dva kúsky drôtu a tie nejako doladíš. Osobne viac uznávam jednu teleskopickú tyčku dlhú napr 1,5 m  a doladenú. Jednému z najväčších propagátorov EH antén som ponúkal možnosť zmerania profi merákmi, ale asi sa zľakol, lebo ani nereagoval na ponuku. Pritom predtým ju vychvaľoval aká je super účinná. Jednoducho, fyzikálne zákony neobabreš. Ak by skutočne fungovala tak ako to tvrdia, tak ju profíci už dáávno používajú. Pritom v profi sa nikde nepoužíva. VY 73 Miro


Offline Pali TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 14
  • PMR CH 7; UHF OM0OUR
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Február 26, 2013, 17:07:19 večer
Dakujem za postrehy. Dostala sa mi do ruky skoro hotova, tak som si vravel preco ju nevyskusat.  :)
Albrecht AE 6890, Farun ML-145


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #4 on: Február 26, 2013, 20:33:42 večer
Je to škoda času, vlani alebo predvlani bol v AR článok o týchto anténach od profi anténára rozoberaný do detailov aj matematicky. A v čom má byť tá 6. generácia??? Lebo podla mňa je to rovnaké ako prvá, až na to, že nie sú použité plechovky od piva.


Offline picino

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 64
    • Karma: 8
  • Cago Belo
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88VS
  • Skype: picino
Odpovedať #5 on: Február 26, 2013, 20:42:05 večer
Sa normalne cudujem ze Marco Dubnica tu este nic nenapisal.... napriklad ze on uz taku antenu ma alebo ju ide zrovna vyrabat pre opakovac.. ;D ;D ;D ;D


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #6 on: Február 26, 2013, 21:42:11 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Sa normalne cudujem ze Marco Dubnica tu este nic nenapisal.... napriklad ze on uz taku antenu ma alebo ju ide zrovna vyrabat pre opakovac.. ;D ;D ;D ;D

Zaracha/Ban na PC :D


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #7 on: Marec 03, 2013, 21:55:35 večer
Picino, mravec, ach jáj... No k anténe by som dodal len tolko že neviem kolko desiatok W tam pôvodný majitel dával, keď spravi Siciliu.


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #8 on: Marec 03, 2013, 22:23:20 večer
Ked sme odchádzali tak som vysvetloval jurkimu ako som 2 krát spravil z dialnice počas jazdy ameriku (NY a dalšieho dakde tuším z Maine) pričom za 3 minúty sa hned na to zjavili na v AM asi na 17 kanali na magnetku a išli za 9. Ked sú podmienky spravíš DX aj z gumky. Idú povačšinou večer od 18:00 do 20:00 a zvláštnost je že som ich ešte nikdy nepocul z domu (bernolákovo), pripisujem to tomu hlúpemu rušeniu čo tu mám a mienim íst po každom susedovi až kým to neodstránim.


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #9 on: Marec 04, 2013, 07:46:34 ráno
To mravec, nič by som nedal za to, že ide o nejakého podvodníka, podmienky v súčasnosti nie sú na také diaľkové spojenia a ešte k tomu na magnetku. Na HAM pásmach sa to tiež stávalo, že sa objavila "vzácna stanica"  a koordinovaným sledovaním sa zistilo, že ide o nejakého blbečka čo sa za ňu vydával. Najlepšie je pripraviť si naňho otázku na ktorú ti američan odpovie okamžite, napríklad aký je jeho miestny čas a podobne.