OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

EH antena 6. generacie

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #10 on: Marec 04, 2013, 07:53:34 ráno
a ešte k tým testom čo ste s EH robili.. potvrdil sa útlm cca 20 dB oproti normálnej anténe, to pre tých čo by s ňou chceli experimentovať . Bugi to skúšal odo mňa s Kenwoodom TS-430 a podľa S- metre sa rozdiel pohyboval medzi 20 až 24 dB. To predstavuje cca 10x slabší signál. Magnetka je jednoznačne lepšia, teda za predpokladu, že chcete vysielať a nie zohrievať vzduch, lebo EH síce signál zožerie, ale premení na teplo a iba trošku vyžiari.


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #11 on: Marec 04, 2013, 14:02:14 večer
Keď sa to tak vezme, možno by som ju mohol vyskúšať. Za prvé, domovník mi zamietol aj obyčajnú drátovku nie ešte dipól z Al trubiek. A toto je celkom malé. Ale fakt neviem, bo ja už som toho tolko nahovorila zatial som postavil leda 4 drátové dipóly a aj to som len 2 testoval v teréne a donedávna som mal jeden nahodený na balkóne, až kým si to nevšimly niektorý jedinci tu z môjho baráku. Takže EH by bola ideálna, ale ako tak čítam tak je to skôr ohrievač ako anténa :D To mi pripomína ako na jednu elektrickú mašinu (363.101-7) nahodili rádiostanicu Kapsh (neviem ako sa to píše ale číta sa to: Kapš) a po otestovaní bol koncák horúci tak že  by som mohol postaviť na čaj :D Nakoniec to bola anténa, ktorá mala PSV tuším 4,5. A bola horúca ako koncák :D. Pardón že som mojim zažitým príbehom odbočil od témy


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #12 on: Marec 04, 2013, 15:05:47 večer
to co mas pred oknom je len tvoja vec, do toho ti nikto nema co hovorit, potom ty apadni dakoho co tam ma satelit, , ja mal dipol dratovy natiahnuty sice horizontalne, tak ze v jednej be z okna trcala tyc, tam bol uchytena a v ruhej izbe tak isto  ,   medzi tymi tycami som ho natiahol
CB všade tam, kde sa len dá


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #13 on: Marec 05, 2013, 17:46:49 večer
No už mám oba cilindre a 30pF kondíky. Čiže na EBH sa vidíme cez EH aj 1/2 :D