OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Drôtové antény

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline TadeLE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 61
    • Karma: 0
  • Nováčik
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09HA
Odpovedať #10 on: Október 23, 2017, 20:45:35 večer
Jasné skúšal. Taktiež som zabudol že bol problém s káblom ktoeý išiel s metra do stanice. Najprv išiel v pohode ale potom reagoval meter az ked som ho trochu popravil, a nakoniec sa pl konektor odtrhol od káblu. A anténu som zavesil takto.
Nováčik


Offline zephyr

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 28
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99LB
Odpovedať #11 on: Október 23, 2017, 22:30:36 večer
Úprimne, keď som otvoril prvú fotku, tak som sa trochu vyľakal. To železo ju muselo značne ovplyvniť. Nehovorím že zlé PSV bolo spôsobené železom, ale mám aj ja trochu nepríjemnú skúsenosť z Martinských holí.

Medzitým dobrá rada, ktorú som sa dočítal kedysi na nejakom webe... Anténa by mala byť vzdialená aspoň 1/4λ od kovových častí.

Vrátim sa k tým Martinkám. Pekné júnové popoludnie sme sa vybrali na turistiku. Zbalil som 7m laminátovú udicu + 1/2λ drátovku. Na Martinkách je na konci vleku rotunda. Tam som našiel drevený kôl v zemi, na ktorý som čo najvyššie pripevnil udicu s anténou. Vzdialenosť od veľkého vysielača (Krížava) je necelých 300 metrov. V blízkom okolí bolo nejaké to železo, ale aký bol dôsledok? Anténa aj napriek dobrému PSV bola hluchá! Buď to spôsobilo okolie, alebo podmienky. Anténa viem že je v poriadku. Bežne s tou istou výbavou, omnoho nižšie robím 100 km spojenia. Ale to poobedie, až do podvečera to jednoducho z tých Holí nelietalo... Maximálne do MT a blízkeho okolia.

Nejaké postrehy čo sa mohlo stať? Inak, je to tiež drátovka od spomínaného rádioamatéra z Trenčína :)


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #12 on: Október 23, 2017, 23:14:32 večer
Zelezo zelezo zelezo hromady zeleza okolo anten :-)  Zo skusenosti z tohorocneho PE33. Stoziar zhruba 10m z padnuteho smreka. Antena Slim Cobra, zhruba styry metre od maringotky z zeleznou kostrou. Na zapad som pozula bol pocuty, na vychod som pozul vsetkych z Kosic, nikto nepocul mna. PSV vyladene na 1.2 40 kanal a 1.1  1 kanal.  :-) Keby antena stala len o dva metre dolava od maringotky, pocuju ma aj v Kosiciach :-) 


Offline TadeLE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 61
    • Karma: 0
  • Nováčik
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09HA
Odpovedať #13 on: Október 26, 2017, 15:36:20 večer
Aha takže keby som ju dal možno na nejaký strom okolo bolo by to lepšie?
Nováčik


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #14 on: Október 26, 2017, 16:42:43 večer
Preto sa robia stoziare z hlinika alebo duralu , ani ten strom nie je vyhra , vlhkost a podobne vodive veci


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #15 on: Október 26, 2017, 17:27:34 večer
Hlinikovy ci duralovy vie za vhodnych podmienok tak isto nabrat staticky naboj a pri vysosko ionizovanej atmosfere naindukovat slusny naboj, ktory rusi. :-) SUCHE drevo je o nieco lepsie, plasty tiez, zivy strom je vhodny ak je antena od kmena dalej ako 2.75m  (lambda 1/4). Ono v podstate nie je idealny ziaden material, ak po nom tecie voda (dazd) a  ak antena nie je uzemnena :-D Ideal by bola samonosna ci vznasajuca sa antena :-D


Offline TadeLE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 61
    • Karma: 0
  • Nováčik
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09HA
Odpovedať #16 on: Október 26, 2017, 21:54:49 večer
Aha okej ďakujem
Nováčik


Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #17 on: November 02, 2017, 17:20:17 večer
Vcera prvý pokus Kite Anténa na CB.


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #18 on: November 03, 2017, 11:14:35 ráno
Palec hore :-) Hras sa na Benjamina Franklina ?? :-D Ako to chodilo ??


Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #19 on: November 03, 2017, 16:35:06 večer
Zajtra ku večer bude nový test. 78 m  Kábel H155, 100 m Lanka na 7,5 kN a Anténu J-Pól Lambda 1/2 You are not allowed to view links. Register or Login
Minule chýbalo trochu vietor.
« Last Edit: November 06, 2017, 09:54:09 ráno od Skipper »