OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Drôtové antény

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #50 on: Jún 21, 2018, 11:46:15 ráno
Čest práci!
Je mi úplne jasné, aký druh anténu som tu postavil. Viem, ako to funguje, ako je to polarizované atď. atď.
Anténa je nastavená na legalné frekvencie CB, nie pre amatérske alebo čierne frekvencie.
Nevidím žiadny dôvod, prečo by sa tu mali hádať.
Ak dnes sedím v aute a chcem ísť na ulicu, mal by som poznať pravidlá.
To isté platí pre účasť vo vysielanie. Nevedomosť nechráni pred trestaním!
Nechcem nikoho viesť k protiprávnym konaniam.
Preto považujem zrušenie môjho príspevku.

73 Andreas
« Last Edit: Jún 21, 2018, 12:45:09 večer od Skipper »


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #51 on: Jún 21, 2018, 15:26:45 večer
Fero: Nie, nechcel som to povedať. A aj keď to tak možno vyznelo, nereagoval som priamo na Teba, ale všeobecne. Možno práve pre tých úplných začiatočníkov. Chcel som povedať, že v spomínanom VPR sa píše, že "okrem smerových antén so ziskom v horizontálnej rovine", a to nie sú len antény horizontálne polarizované. A teda neplatí to len pre antény horizontálne polarizované.

Skipper: Ja si ľudí, čo stavajú antény vážim. Anténu si postavil parádnu. Odo mňa máš "LIKE"!
V žiadnom prípade si neželám, aby si príspevok rušil. A ani som to tak nemyslel. Klobúk dole pred Tebou,
že si sa do takej stavby pustil. Ja som sa s nikým hádať nechcel. Hneď ako som stavbu videl, dal som jednoznačne "palec hore".


Offline Skipper

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 73
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88MC
Odpovedať #52 on: Jún 21, 2018, 17:39:17 večer
Ahoj Alan TT, ahoj Fero!
Všetko je v poriadku. Všetko paráda!
Nebral som to ako útok na seba.
To by nebolo dobre fórum, keby sme tu nemohli diskutovať.
Čo Fero hovorí je správne, jeho údaj o tom, že použitie tejto antény nie je povolené v rámci SR.
Takže musím popremýšľať o tom, či by som tu mal naďalej ukázať svoju nezákonnú konštrukciu, alebo či by som mal radsej odstránit všetky príspevky.
Zatiaľ som označil predchádzajúce príspevky podľa ich nezákonnosti.
73 Andreas


Offline janokorna

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 220
    • Karma: 19
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN99GJ
Odpovedať #53 on: Jún 21, 2018, 17:59:33 večer
ja neviem co to tu tolko riesite, vsak na "pocuvanie" mozes mat antenu hociaku....... .a o vysielani sa tu nebavime a hotovo . Hihihi
-ja mam tiez antenu co dobre pocuva aj 2m, aj 70cm a co :o ::) ??? popocuval som (porovnal s CBckom), prestalo ma to bavit, kedze vysielat tam nemozem a antenu mam nadalej.(ak by niekto velmo chcel, tak ju mozno aj predam)
-Skiper "pravdepodobne" iba porovnaval  rozdiel prijmu DXov pri vertik. a horiz. polarizacii... ....no a zhodou okolnosti fotku pri vert. polarizacii nezavesil, lebo uz bolo malo svetla a fotka stala za prd makovy.

PS:skutok vysielania vo vert. polarizacii na uzemi SR sa nestal. ;)


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #54 on: Jún 21, 2018, 22:26:40 večer
Spravne. pocuvat mozes AKUKOLVEK frekvenciu na akejkolvek antene pokial nie  je nejak zasifrovana a ty by si ju rozluskol :-) Navyse aj keby si trebars Matru alebo nieco ine dokazal odpocuvat realne nejestvuje sposob, ako ti to na dialku nejak zistit. Samozrejme ak na to nemas nejaku naozaj superspecialnu antenu, ktora by sa dala presne specifikovat prave na tento system :-D  Cize ak mas na zahradou dratovy labyrint je to tvoja vec :-) Len na tom v pripade ze ti pred branou parkuje uplne cudzie auto s rovankym dratovym blazincom na streche nezavysielaj :-D