OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Stacionárne antény

0 Members a 3 Hostí prehliada túto tému.

Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #100 on: Október 21, 2016, 22:46:12 večer
lacnejsi a staci AA-200


Offline mravec

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 238
    • Karma: 14
  • Tutok bola volakedy moja antiena. A už niesa...
    • Zobraz profil
Odpovedať #101 on: Október 23, 2016, 00:44:31 ráno
Ono je toho na výber viac aj od iných firiem.

Watson VAA-1,
Youkits FG-01 MKii,
mini-VNA Pro BT alebo miniVNA-Tiny,
MFJ-225,
MFJ-226,
Mini60 Sark100,
KVE60C,
SainSonic RA-3505B,
SainSonic RA-60C


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #102 on: Október 23, 2016, 20:02:05 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Onedlho bude na kobke vytahu SWAN bts stoziar, takze sa tam budu motat robosi. Pokukujem po 5/8mine od Elixu za par evri, ale to uz budem musiet debatovat s celym barakom o suhlas :-( uz vidim aky to bude opruz :-(

Nerad vam prerusujem debatu, ale co takto namiesto riesenia PSVakov, desatiniek pomeru sa sustredit radsej na trvanlivost bastlu na fotkach na streche? Okrem "robosov" tam totiz po vystavbe BTS dojde aj revizak... Ten sa bud bude tvarit ze nic nevidi (a bastel tam tak bol az po instalacii BTS), alebo to moze dat do zavad, co kludne moze znamenat vysledok OPaOS "nevyhovuje" , teda bude treba zavadu odstranit a novu revizku co bude nieco stat a kludne to moze byt cena novucickej CB anteny aj so stoziarom. Dost zalezi na uzavretej zmuve SWAN / dom, rozsahu prac, projektovej dokumentacii, povodnej dodanej dokumentacii pri prvej OPaOS pri kolaudacii  a vasom spravcovi.

K analyzerom, mam miniVNA Pro a moznost pripojit to ku kompu / smartfonu / tabletu cez BT je super. Tiez mam samodomo NWT500. Urcite pri kupe zvazovat "dvojkonektorov e" analyzatory ktore vedia meriat aj ine veci ako len anteny (filtre, zlucovace atd).

K uvaham o dlzke radialov vam chyba okrem cinitela skratenia drotu+buzirky aj cinitel skratenia vplyvom ulozenia na streche, kde su v betone pospajane zeleza...

K PSV, do uvahy vziat aj vplyv sklonu radialov, pri 90stupnoch je impedancia pod 40ohm, ale vzhladom na to ze to je na zelezobetonove j streche to je jedno... Taktiez vyzarovaci uhol, pri 90st nie je uplne idealny pre spojenie prizemnou vlnou, dost to skuli hore...


Offline BacaKE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 90
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN08OR
Odpovedať #103 on: Október 23, 2016, 21:52:33 večer
Antenu tam mam len volne pohodenu :-) Nie je napevno, takze ked bude SWAN stavat BTS tak pjde zo strechy prec ak bude treba a nazad pojde az po revizorovi :-) nerozumiem skratkam OP a OS, aj ked asi tusim o co ide.  Antenku som staval viac menej od oka, bez zlozitych vypoctov :-)  ABy radialy zvierali uhol 45 strupnov ako by to malo byt, musela by pata anteny byt zhruba 1.9m vysoko :-( a to by uz velmi drazdilo :-D  Spojenia na vzdialenosti od 0.1Km az do zhruba 7km v meste su vcelku dobre. Dnes mi bolo potvrdene ze ma poculi odhadom 25km cez dva kopce vzdusnou ciarou :-) Takze ja som sam za seba celkom spokojny :-D


Offline TadeLE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 61
    • Karma: 0
  • Nováčik
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09HA
Odpovedať #104 on: Január 04, 2017, 15:27:13 večer
Caute aku antenu by ste my odporucili kupit na portable a aku na domace qth. Dakujem
Nováčik


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #105 on: Január 04, 2017, 22:52:07 večer
kup si polku ma dobre vysledky a dobre a skoro sa da rozlozit a zlozit mam ju tiez doma , ale ak chces uz nieco poriadne tak Black pirata


Offline TadeLE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 61
    • Karma: 0
  • Nováčik
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09HA
Odpovedať #106 on: Január 05, 2017, 08:44:16 ráno
Okej, a chcel by som si nieco aj vyrobit. Das nejsky link? Diki
Nováčik


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #107 on: Január 05, 2017, 10:23:02 ráno
Pozri v tejto téme na str.9 čo postavil BacaKE.
¼ka má menší zisk ako ½ alebo ⅝, ale je jednoduchšia na prispôsobenie na 50ohm. Na začiatok odporúčam postaviť  ¼.
Spústa antén je tu:
You are not allowed to view links. Register or Login


Offline TadeLE

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 61
    • Karma: 0
  • Nováčik
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09HA
Odpovedať #108 on: Január 05, 2017, 11:21:32 ráno
Hej ten odkaz som uz pozeral ale diki
Nováčik


Offline JanoVrakuna

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 18
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88OD
Odpovedať #109 on: Január 05, 2017, 15:04:02 večer
Čaute. Má niekto skúsenosť alebo názor na "balkónovú" anténu Sirio boomerang w, alebo inú s podobnou dĺžkou, aby netrčala veľmi pred balkóny pod a nad mojím. Lebo strecha paneláka na montáž normálnej antény je u nás tabu.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Diky, J.