OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

PMR opakovač Vršatec

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #40 on: Január 28, 2013, 20:35:08 večer
No já mám tie vysielačky z LIDLu a poviem Vám že keď som ich bol testovať na neďaleký kopec, tak som sa dohodol na QSO s Mailom a potom sa tam brejkol aj Dano Ilava a ten išiel z domu, a bolo cca 9km čiže je to pekné :D A ja ich tiež dám dakedy do papagája


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #41 on: Január 28, 2013, 21:12:55 večer
Nie každé PMR ti pôjdu na papagáj ;)
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #42 on: Január 28, 2013, 22:05:51 večer
tieto majú ovláddanie cez HS, a je to nová generácia tých čo tam máš ty :D


Offline bubakTT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 206
    • Karma: 9
  • PMR - kar, CB - kar, HAM - ak
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88RM
Odpovedať #43 on: Január 28, 2013, 22:37:45 večer
marko... Ty vela pises... ale nic nerobis... skus aj urobit to... ocom pises... ja vim... ze mas este len 14 rokov... ale skus urobit volaco a potom otom popisat... ako to ide a okolo toho... bo ak tu budeme seci len pisat co sceme robit a nebudeme to robit... to mozme zalozit konkurenciu pokecu... to sa tu potom nic nedozvies... nic nezistis... tu na fore nejde oto... co najviac tu pisat... alebo byt co najviac aktivny ci videny... tak zrob antenu ako chces... a potom sa pochval.. bo uz minimalne 10 krat som cital otom... aku antenu chces zrobit... a nebolo to len v jednem vlakne... ale vo viacerych... sorac... ze Ti to tu takto pisem... tez som mal tvoje roky... svoje sny... ale nesmis len snivat... alebo byt len videny... bo potom si nikto na Teba nespomene... ked nic nezrobis...
73 Bubak Smolenice   OM2BH


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #44 on: Máj 10, 2013, 09:17:08 ráno
You are not allowed to view links. Register or Login
tieto majú ovláddanie cez HS, a je to nová generácia tých čo tam máš ty :D
Pokiaľ myslíš ten Silver Crest - tak na opakovač sa použiť nedá  bez zásahu do stanice . V HS konektore nemá požadované napätia . Čiže z toho vyplýva, že je to jedna z kvalitnejších staničiek  ;D
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #45 on: Máj 10, 2013, 14:49:55 večer
teraz to myslíš ako ? Ironicky alebo reálne ? A pokial ide o papagája tak tam daj račej UV-3R a dáš 2W a môžeš chodiť až do Uherského Hradiště a pokial ide o anenu tak už máš u mňa objednané Jéčko. Alebo chceš račej 5/8 s bleskoistkou proti nabitiu statickou elektrinou ?


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #46 on: Máj 10, 2013, 17:04:43 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
teraz to myslíš ako ? Ironicky alebo reálne ? A pokial ide o papagája tak tam daj račej UV-3R a dáš 2W a môžeš chodiť až do Uherského Hradiště a pokial ide o anenu tak už máš u mňa objednané Jéčko. Alebo chceš račej 5/8 s bleskoistkou proti nabitiu statickou elektrinou ?
Samozrejme, že reálne ... Čím je menšie napätie na konektore, tým lepšia stanica je :)
UV3R taktiež nemám vyskúšané, ale keďže ide o profesionálnej šiu stanicu, pochybujem, že by papagáj išiel ....
Aproro, čo ti pomôžu dva Watty oproti pol Wattu ? Je to len o 1 S navyše, to ti ľudské ucho ani nezačuje .
Má toa viac -, ako + . Za 1. Musíš nastavovať napätie, poprpade rozvetvovať. Za2. máš väčšiu spotrebu, tzn. častejšia výmena batérii. Za 3 . z UV3R nie je prevádzak opakovača obzvlášť legálna !
Radšej ostanem pri klasike, v Uhorskom Hradisti otvoríš vtáka za 5 aj na základ a to Jéčko aspoň poriadne vylaď !!!!!!! Keď už ho nebudeš nikde používať.
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #47 on: Máj 12, 2013, 11:47:29 ráno
Ahojte !
Tak testy, kt. som tieto dva týždne stváral na opakovači Vršatec dopadli pod moje očakávania . 12 Voltové napájanie v opakovači neuspeli . Sedmičky 12 Voltové vydržia nabité zhruba len 8 dní, čo je veľmi málo . Teoreticky, keď som počítal odber mali vydržať cca. aspoň 14 dní. Meranie som prevádzal na stabilizátore LM7805. V reále tam mal byť DC/DC menič Traco Power, kt. má výrazne väčšiu účinnosť a tým by sa to potiahlo aspoň na tri týždne . Tzn., že opakovač nebude i naďalej v prevádzke .
P.S Bohužiaľ, podarilo sa mi tento rok zohnať sa symbolickú cenu len 12 V akumce, 6 Voltové už sú minulosťou . Nové 6 Voltové akumce sám kupovať nebudem, je to finančne dosť  nákladné, obzvlášť tento mesiac . Doba je ťažká ,akumce sa mi už bohužiaľ  ( 6V) zohnať nepodarilo.
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Tomas Piestany

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 40
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
  • Lokátor: jn88VO
Odpovedať #48 on: Máj 12, 2013, 13:12:09 večer
no mailo to asi jedine solar, lebo menit aj kazde 3 tyzdne baterky je otrava podla mna. pozeral som take male paneli, na dobijanie pmr by mozno slo, na youtube je toho celkom dost:) len to su zase peniaze :/
dnt formel 1,motorola T6 , swr/watt meter, anteny 1/2 a 5/8 a kilometer kablu :D


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #49 on: Máj 12, 2013, 13:41:54 večer
nieco z dealextreme.co m uplne postaci za par supek
CB všade tam, kde sa len dá