OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Antény na PMR

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #70 on: Január 13, 2013, 14:16:40 večer
Nemám nič proti Tvojím návrhom - len máš plánov na 324 antén a pritom ťa v Dubnici ledva počujem . A keď chceš niekomu robiť Yaginu, zisti si najprv veci okolo vybavenia  kľúčov na strechu a dovolenia prístupu. Prečo si mylsíš, že ja na streche ANT's nemám ?  A druhá vec- keď chceš robiť niekomu smerovku, na aký smer mu ju natočíš ? PMR chodí veľmi často odrazmi, musel by si mu spraviť rotátor, čo na streche nie je vôbec jednoduchá záležitosť ... Hold panelákovi rádioamatéri to majú ťažké . SKúsa sa zamerať na jednu anténu, kt. si spravíš ( ako ja pred 3 rokmi) a pouívaj ju doma stabilne. Lebo keď sa budeš dva roky rozhodovať čo postavíš, furt budeš vysielať na strunku . Doporučujem Ti si spraviť už len základný polvlný diol zbastlený za 7 minút aj s letovaním - ak chceš 2 mm medený drôt ti dám - možno nádjem aj mosadzný - u mňa s nažhavíš pájku a zmeriaš PSV . Budeš mať aténu, budem ťa v Dubnici počuť, keď ju vonku dáš aspoň pol metra od okna a potom spravíš lepšie ;)
« Last Edit: Január 13, 2013, 14:19:09 večer od Mailo Dubnica »
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #71 on: Január 13, 2013, 14:20:59 večer
já už letovačku mám, a Kolineár je všesmerovka :) You are not allowed to view links. Register or Login  toto je link na kolineár :)


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #72 on: Január 13, 2013, 14:22:36 večer
Tak ju sprav teda :) Len už čosi zrob, šak na tom balkóne Ti musia aj nechty primŕzať :D
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #73 on: Január 23, 2013, 20:14:12 večer
Mailo, tebe sa lahko hovorí keď tam máš YAESU FT-897D a HB9CV, ja tu mám PMRku a to šete  so zakladnou antenou (zatial)


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #74 on: Január 23, 2013, 21:19:30 večer
A vieš prečo tú anténu mám ? Lebo si nevieš urobiť anténu ty :) Tak aby som Ťa aspoň trošku počul  :o
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #75 on: Január 24, 2013, 08:45:30 ráno
samotna PMR stanicka pre homologizaciu je podmiene- antena zatocena bez moznosti pripojenja inej anteny


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #76 on: Február 13, 2013, 22:37:20 večer
nuže je rozhodnuto na začiatok som sa rozhodol pre J anténu. Čo som počul tak má dobré vlastnosti a je skratovaná cize ne udem mať prieraz stat elektriny  :o


Jardo Vŕšok

  • Guest
Odpovedať #77 on: Február 20, 2013, 20:30:38 večer
Chcel by som sa spýtať, či sa dá na PMR stanicu nejako pripojiť poriadna anténa bez toho aby som do nej zasahoval ( ešte je v záruke)? Videl som všeliaké omotané drótiky okolo anténky, ale to mi príde také, že to asi nemôže veľmi fungovať. Máte s tým nejaké skúsenosti?


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #78 on: Február 20, 2013, 21:25:04 večer
Já s tým už aké také skúsenosti mám, a odporúčam ten drôtik. Ale odporúčam obmotať PMR anténku drôtom tak, že dáš závity po celej anténke a úplne na tesno. Spodný koniec, to jest tienenie a vrchný jest živý. Ak tam budeš dávať nejaký konektor, tak odporúčam dať spodný drôt aspoň 2cm oblúkom oblúčikom od anténky, tak ako je to znázornené na obrázku v prílohe.
P.S.: Obrázok som robil v skicáre na rýchlo. Ešte som si všimol po pridaní prílohy, že tam ako sa pripájajú tie káble z cievky, tak sú blízko seba. Pripomínam že blízko seba biť nesmú, ak to bude niekto robiť, tak dajte tam tie káble ďalej od seba.
« Last Edit: Február 20, 2013, 21:28:35 večer od Marco Dubnica »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #79 on: Február 20, 2013, 21:36:26 večer
pocet zavitou je podla neakeho vzorca ci len od oka ? antena by mala nikde rezonovat  nie ?