OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Problém s vysielacím výkonom

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline ruso

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 38
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
Odpovedať #20 on: Apríl 07, 2019, 11:53:16 ráno
Boli sme to dnes s Dejvidom merať. Stanica dáva výkon tak 2w. Keď sme vymenili stanicu za druhú, ta išla presne na tej istej zostave na 4w. Problém bude teda asi v stanici. Neostáva mi teda asi iné ako riešiť reklamáciu.


Offline Palo BA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 968
    • Karma: 61
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: tanepali1
Odpovedať #21 on: Apríl 08, 2019, 09:52:33 ráno
treba sa uistit ze tam je ta sista norma nastavena, ta stanica funguje tak ze s malym akupakom ide 2 watt a s velkym ide do 4w . velmi zalezi od napatia a ako dobre sedi a ma kontak redukcia do auta, spolahlivejsie je antenu pripajat hore miesto pelendreku
CB všade tam, kde sa len dá


Offline ruso

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 38
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
Odpovedať #22 on: Apríl 08, 2019, 11:42:03 ráno
Zajtra mi príde ta istá stanica nový kus, vyskúšam pre merať aj tu a 100% uvidím či je problém v stanici. Ak nová pôjde správne tu co mam teraz pošlem naspäť.

Norma je EÚ, ta by mala byť správna. Napájam cez auto konektor a anténu tak isto cez ten adaptér. Keď sme skúšali Dejv8dovho midland, len sme ho prehodili na ten autoadapter, takže všetko zostalo presne zachované.


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #23 on: Apríl 09, 2019, 15:05:22 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
Nasiel som este na rychlo vykonovy rezistor 50 Ohm 30 W ± 1 % a ani som netusil, ze take nieco sa predava : You are not allowed to view links. Register or Login

Ja som objednal toto You are not allowed to view links. Register or Login
Len presnosť je 5% a nie 1% ako pri AP830. Uvidíme keď prídu, či to bude použiteľné.
Zaujímavé že tú AP830 50R má len distrelec, ani na ebay som ju nenašiel v hodnote 50R. A to poštovné dvojnásobné ceny súčiastky, čo sa zmestí do obálky........ .ach jaj. Z Ázie zadarmo..
A aj toto je zaujímavé You are not allowed to view links. Register or Login


Offline ruso

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 38
    • Karma: 6
    • Zobraz profil
Odpovedať #24 on: Apríl 09, 2019, 17:53:12 večer
Tak som to dnes meral a porovnal s novou stanicou toho istého typu. Okrem toho že boli výsledky rovnaké, tak mi to ukazovalo 3,5 až 4W :D Tak ja už neviem, odskúšam to ešte raz z overenej kóty pod štr.plesom a uvidím :D Do vtedy to skúsim ešte raz premerať niekde vonku priamo na prúte čo to ukáže. Už mám pocit že si tie veci zo mňa strieľajú :)