OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Ako na Kábel cez stenu

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
on: Marec 01, 2012, 19:08:27 večer
Dnes si dame dalsiu temu, ktoru sme uz niekde rozoberali.

Ak nemate moznost doma vrtat z roznych dovodov, tak odporucam pouzit priechodku cez okno, nakolko pri kvalitnych oknach ani rg58 nezavriete bez toho, aby ste ho uplne zdeformovali.

Pri priechodke si treba dat pozor primarne len na jednu vec - aby mala 50ohm.
Napr.: You are not allowed to view links. Register or Login

Ak sa chystate menit okna, tak je dobre po demontazi starych a pred montovani novych strcit aspon 5cm "husi krk" vedla ramu.

Rovnako ako pri vrtani, odporucam vrtat pod malym uhlom smerom nadol (ak vrtame z vnutra smerom von). Potom sa vam nestane, ze vam bude "zatekat".

Taktiez ked uz pretiahnete kabel takymto otvorom, odporucam spravit na vonkajsej strane ocko a stiahnut to eska paskou, aby kabel nesiel zhora priamo do vyvrtanej diery/husieho krku, taktiez pre mozne zatekanie po kabli.

73!


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #1 on: Marec 01, 2012, 19:09:18 večer
No jo presne to sa stalo mne mam 2 dierky pri oknach a jedno rano mi dokonca natieklo na parkety a pekne sa to tam odulo. PS tu prvu dieru mi navrtal chlapik od TELEKOMU nakolko sa nas barak posuva a prerusil telefonne kable ale to bolo davno a uz som si to utesnil ale prisiel som na to dost blbim sposobom. Takze to je asi najdolezitejsi e dodrzat ten uhol.
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #2 on: Marec 01, 2012, 19:10:03 večer
to by ma zajimalo ako ma ten kabel vyriesene to tienenie, natom obrazku to nieje moc dobre vidiet i ked som sito zvetsil


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #3 on: Marec 01, 2012, 19:10:43 večer
Tam samozrejme ziadne tienenie nie je.

Inak pozor si davajte na kable, co maju F konektory (standardny televizny) - napr. You are not allowed to view links. Register or Login


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #4 on: Marec 01, 2012, 19:11:38 večer
Dobre, ale ked to nema tienenie tak je tam dendencia rusenia as 3db. Takze radsej zoberem vrtacku a robim duru do okna.


Offline MarcelBA

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 867
    • Karma: 55
  • CB vždy a všade
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
  • Skype: bradachills
Odpovedať #5 on: Marec 01, 2012, 19:12:35 večer
Nie do okna preboha ty galgan ale vedla okna. Co za lola by si vrtal do plastoveho okna, dufam ze si to nebol ty
Pekný deň...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #6 on: Marec 01, 2012, 19:13:31 večer
Mi vysvetli preco a z akeho dovodu bych nemal spravit duru cez plastovy ram okna


Offline Mesi

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 140
    • Karma: 4
    • Zobraz profil
Odpovedať #7 on: Marec 01, 2012, 19:14:21 večer
Ked uz vrtat, tak to do panelu. Do okna by som tiez nevrtal pretoze: okna su v zaruke a moze zatekat do okna (medzipriestoru).

Co sa tyka kablu: na takom malom useku tam iste nebude ubytok 3db pri KV, ci?


Offline Mailo Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 490
    • Karma: 14
    • Zobraz profil
    • Osobná stránka Maila Dubnica
  • Lokátor: JN98CX
  • Skype: om4ajk
Odpovedať #8 on: Marec 01, 2012, 19:16:21 večer
Ja mám celkovo 4 káble vedené cez diery vedľa okna . Sú pekne gitom zalepené, takže únik tepla a vlhkosť nehorzí. Síce ich nemám pod uhlom vyvŕtané, le nezateká ešte ( chválabohu) . Neviem, aký máte problém s RG58  Wifi anténu som si inštaloval trochu neskôt ak stožiar za oknom a ten som prevliekol cez tesnenie okna . Mám ju tam rok a pol a žiadnu poruchu som nezaznamenal . Síce je trošku zdeformovaný, ale zahriatie by možno pomohlo  . Deformácia nerobí dobre káblu ale myslím, žeto nie je kritické
73 de Mailo Dubnica, OM4AJK


Offline Krtko BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 7
  • Krtko BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #9 on: Marec 01, 2012, 19:17:19 večer
Neviem co tu riesite RG-58cku nerobi problem zavriet snad do ziadneho plastoveho okna... snad iba pri starych drevennych kde este aj namiesto tesnenia bol hlinikovy plech by asi vznikol problem. Ja som mal 58cku zavretu tiez nejaky ten mesiac v okne a na tesneni ani naznak poskodenia a na koax raz posvietilo slnko a uz bol znovu rovny ako kedysi. a Palo ma tusim doteraz koax cvaknuty v okne...