OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Poznáte dobré kopce na expedíciu ?

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #60 on: Jún 13, 2015, 13:02:43 večer
You are not allowed to view links. Register or Login



Offline Honza BBystrica

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 29
    • Karma: 0
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98NR
Odpovedať #61 on: Jún 13, 2015, 15:23:36 večer
mozem sa spytat, ako to je s vysielanim v Taliansku a Chorvatsku?? mam Allamat 409- multinorm... mohol by som to mat na dialnici v Rak. alebo by som to mal radsej vypnut a najlepsie aj schovat magnetku??

aby som nebol mimo témy, existuje nejake zhrnutie statov Europy, kde a ako sa moze/nemoze vysielat??


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #62 on: Jún 14, 2015, 06:02:13 ráno
V Rakusku pozor aj na licenciu , platna je len trieda "E"


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #63 on: Jún 14, 2015, 20:05:17 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
a najvacsi priekak je ak umoznuju pocuvat tamojsie policajne pasmo 160MHz a Lietadla
Ahoj, pugzley.
chceš povedať, že keby si zoberiem scanner, napr. UNIDEN USC230, magnetku na auto, počúvam napr, tých 160MHz FM (ak sú kódovaní ako v SK tak aj tak nič nerozumiem) a dodržujem zákon o telekomunikačn om tajomstve, tak by to mohol byť problem?
 ...to s tými TRX číňanmi bez licencie chápem..
A ešte by ma zaujímalo, či stačí fotokópia licencie, ak s tým máš nejaké skúsenosti.
...sri že je to už mimo témy..


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #64 on: Jún 14, 2015, 21:08:28 večer
Ano, zapnuty scaner na frekvencii, na ktoru nemas papiere (mimo PMR, CB, hamradio, rozhlas) znamena minimalne prepadnutie veci a pokutu. Skus mat zapnuty scaner pri leteckom dni v rakusku a uvidis ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Nikdy ma nik nekontroloval, vysielal som tam 3x, ale vzdy z miest kde nechodia auta, Braunsberg v zime je dostupny len pesi ;) SOTA sa z auta nerobi...

Kopia aj zmensena by mala stacit, policajti u nich su velmi dobre vybaveny online databazami a terminalmi a na zaklade obcianskeho si to preklepnu, mal som tu cest, ked sme hladali v raichu geokesky byt pod dohladom nervoznych policajtov s rukou na zbrani az pokial si nas nepreklepli a neukazali sme im listing ku keskam v nemcine... Par dni pred nami tam vykradli par domov a domaci zalarmovali najskor jednu hliadku a ked ta videla ze sme na dvoch autach, tak sme s rukami na kapote museli pockat na druhu aby sme neboli v presile ;)

A poznam jedneho chalana co tam vysielal z cinana na pmr, bol rad ze len o neho prisiel a nedostal pokutu...

Mam doma ID51, ktora obsahuje aj airband prijimac a skener, ale prave koli nemcom a rakusanom je zablokovany a treba odblokovat... Z vyroby to ide len hamradio...



Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #65 on: Jún 14, 2015, 21:19:04 večer
You are not allowed to view links. Register or Login
V Rakusku pozor aj na licenciu , platna je len trieda "E"

Nie je pravda:

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Takze tam ako Novice mozem vysielat na frekvenciach pre: CEPT-Novice-Klasse: 1,81–1,95; 3,5–3,8; 21–21,45; 28–29,7; 144–146;
430–440 MHz. Pozoruhodne je, ze tam tak nemaju okliestene pasma ako u nas... Skuste u nas spravit spojenie na 15m a 10m ako novice, ked aktivita je inde ako mate povolene... Pod 21.200 su len rusky hovoriace stanice a hlavna aktivita na 10m je tiez inde ;)

« Last Edit: Jún 14, 2015, 21:29:14 večer od pugzley »


Offline Alan TT

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 237
    • Karma: 6
  • Rock is back
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88SI
Odpovedať #66 on: Jún 14, 2015, 22:33:01 večer
..no pekne... super zážitky
...a ja si asi tak pred 3 rokmi veselo skenujem v Rakusku na Hrade medzi turistami a to ešte s teleskopickou anténou..a samozrejme aj Air band.

Ďakujem za info.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #67 on: Jún 15, 2015, 06:00:33 ráno
linkovane povolenia v Rakusku pre triedu N platia pre obcanov rakuska , podla mojich informacii cudzinci mozu len s triedou E  a na zaklade vydaneho preukazu od TUSR tzv. maleho preukazu kde je uvedene aj v nemeckom jazyku povolenie volaci znak a udaj pre CEPT, tento preukaz by mal mat radioamater pri sebe vzdy ked vysiela doma aj v cudzine.


Offline pugzley

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 264
    • Karma: 28
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88ME
  • Skype: pugzley
Odpovedať #68 on: Jún 15, 2015, 12:09:25 večer
Ivan,

prvy link vravi o tom ktore zeme a v akom rozsahu uznavaju vzajomne triedu Novice nakolko v T/R 61-01 to nie je. Rakusko ju uznava, su tam aj podmienky za akych je mozne ako Novice vysielat, aky prefix pred znackou davat.

Dalsie linky su odkazy aby bolo jasne v akom rozsahu a s akym vykon moze novice v OE vysielat, nakolko sa prvy dokumnet odkazuje na narodne povolenia pre Novice.

Na druhom linku je link "CEPT Ländern" (je to treti odkaz), to je aktualny zoznam CEPT zemi  a zemi co akceptuju CEPT priamo z OE radioklubu. OE prijalo CEPT ktory si zaklada na reciprocite, co je umoznene OE Novice, to musi umoznit aj OE. Vynimky su, ale pri OE v prvom dokumente nie je ziadna poznamka, ktora by upravovala Novice, jedine Finsko tam ma poznamku s odkazom.

Potvrdene to mam aj z TUSR, informoval som sa pred vysielanim este ako Novice...

Treba si to nastudovat pred vyjazdom, lebo napriklad na 80m v OK si ako Novice zavysielate len pod 3,7MHz a tak sa do OM kruzkov nezapojite a OM/OK stanice Vas tam prilis hladat nebudu, napriklad pri SOTA, WWFF aktivitach...
« Last Edit: Jún 15, 2015, 12:34:17 večer od pugzley »


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #69 on: Jún 15, 2015, 15:01:13 večer
bez komentara , TU SR , nema ani zakladane veci na svojej stranke v poriadku ale to necham tak - Rakusko pre mna uzavreta tema
« Last Edit: Jún 15, 2015, 15:04:31 večer od IvanBardejov »