CB ( citizen band ) > Ako na expedíciu

Ako na portable - antena, stoziar, zdroj

<< < (2/14) > >>

Mailo Dubnica:
to admin : Gélovky som používal ( aj budem používať v optákovači . Raz sme kvôli nepriaznivému počasiu nešli vymeniť baterky a v obvode nebola zaradená žiadna vybíjacia ochrana. Baterky sa vybili pod dovolenú hodnotu ( majú asi 6,5 Volta nabité, vybili sa pod 3 V) a batérie sa mi už nepodarilo oživiť. PRi NiMH sa mi oto ešte nestalo ( skúšal som pri tuškových)
.............. .............. .......
Keď som bol so Slimem na prevádzkovom aktíve, naša menšia portable výbava vyzerala takto :
1. Icom IC 706
2. Autobatéria 60 Ah.
Tuna odporučujem, pokaiľ sa nieko bude kafrať s autobatériou ako ja, doporučujem rovnozobrať dve, aj do druhej ruky - nebude vás to vykacovať a bude sa vám lepšie vystupovať  .
3. Anténa HB9CV
4. stožiar ( či už prírodný, al. umelý)
5. PSV meter
6. Prepojovací kábel .
7. Nejaké tie binderky, šrobovák + nožík .
8. Denník
9. Rádioamatérske ho ducha .
10. Nejaký ten radiátor, či už v podobe eletrickej alebo tekutej.

ASi toto je základné desatoro na portable podľa mňa

Mesi:
Na CB je zbytocne chodit so 60Ah akumulatormi, CB maju (mat) 4W a pri SSB ma byt max 12W PEP.

Ak by brala stanica 3A pri vysielani, tak mozete so 7,2Ah drzat 2 hodiny nonstop PTT. Vacsina stanic si vystaci s 1A pri AM/FM 4W, cize to je vyse 7hodin nonstop zaklucovanej stanice....

Myslim, ze dva taketo akumulatory su viac nez dost pre jednu expediciu aj na 12W SBB. Samozrejme pokial idete s HAM stanicou, a tlacite 50W, to je uz nieco ine...

MarcelBA:
Ja si myslim tiez ze to postacuje jedna taka mensia ved preca neklucujes stale a kazda sutaz trva tak max 5h a potom este rano sa skusaju spojenia takze to pohode staci. Mailo to myslel skor ako vtip ako ked idem ja s krcmi v piatok ze buchnem aj do druhej nohy aby sa mi islo lepsie  Ale zase povedzme is rovno komu sa nestalo to ze dosiel na portejbl a zistil ze jeho baterka vydrzala 3 minuty a pritom som ju rano nabiiijal :]]]

Mailo Dubnica:
Jasné, Mesi, popisoval som skôr amatérsky portable .
Viacmenej som si z autobatériami robil srandu  Väčšinou používame batérie vo forme geloviek, tie sú asi najvýhodnejšie,čo sa týka rozmerov.

MarcelBA:
Mozno aj vaha tam bude lahsia ako pri olovenom aj to tak znie taskopadne olovena

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

[*] Predchádzajúca strana

Chod na plnú verziu