CB ( citizen band ) > Ako na expedíciu

Zdroje napätia na portejbloch

(1/6) > >>

Marconi:
Priatelia, neviem, či sa to tu už riešilo, no nenašiel som.
Ako riešite napájanie CB stanice, prípadne malého svetla počas niekoľkohodino vého portejblu. Nezaujímajú ma elektrocentrál y, či napájanie z auta. Skôr sa pýtam na akumulátory (olovené, lítiové a pod.) aké používate?
ďakujem

BacaKE:
Podla mojich skusenosti je na dlhy portable trebars cez vikend ideal bezudrzbova autobateria od 60Ah. AK z nej chces trebars aj svietit nejakou ledkou a nabit aj mobil. :-) Pomer cena vykon je viac menej idealny :-)

Dejvid:
Používam gélový akumulator ctm ct65 ah   mam ho od Rada Bardejov OM0AMR

Marconi:
You are not allowed to view links. Register or LoginPodla mojich skusenosti je na dlhy portable trebars cez vikend ideal bezudrzbova autobateria od 60Ah. ...

--- Koniec citácie ---
To máš pravdu, ale zabudol som konkretizovať, že chceme ísť pešo, nakoľko kóta nie je dostupná dopravnými prostriedkami. Bat 60 Ah váži príliš veľa. Hľadáme niečo, čo unesieme...

You are not allowed to view links. Register or LoginPoužívam gélový akumulator ctm ct65 ah   mam ho od Rada Bardejov OM0AMR

--- Koniec citácie ---
Toto asi tiež veľa váži, či? Nepoznám to.

BacaKE:
ved to :-) JA s aprerpavujem autom, ale jeden napad mam. Jestvuje taky vozik pre pesich turistov, ktory uvezie okolo metraku a pripina na sa na pas, podoba sa to vlecnemu voziku za motorku. Velke koleso a po horskych chodnikoch v pohoe s tym clovek pejde. Tak som uvazoval o vyrobe dvojkolesoveho . Nieco ako nakupna taska na kolieskach. Kolesa aspon 15 placov priemer :-) V tom uz by sa dala peviezt cela vikendova vyprava aj zo stanom a dalsimi vecami :-)

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Chod na plnú verziu